Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kismamának kötelező a...

Minden kismamának kötelező a fogászati szűrővizsgálat?

Figyelt kérdés
Mindenhol kéri a védőnő?Nem lehet valahogy kihagyni?Én retegek a fogorvostól,de annyira,hogy már előfordult,hogy összeetem.A terhességem alatt én kihagynám,hogy lehetsége ez?Azt mondta a védőnőm 12.hétig legyen meg a fogászati és a belgyógyászati vizsgálat is.
2009. szept. 18. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kellett. A fogorvos pecsétje is kell a kiskönyvbe. Amúgy ha nincs gond a fogaiddal, akkor belírja, hogy "szanálva" (ez azt jelenti rendben). Ha meg gond van, érdemes megcsináltatni, mert a terhesség alatt sokaknak nagyon romlik a foga. (az enyém is, pedig előtte "szanálva" volt, és most megyek újra. Baba 9 hónapos).
2009. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nem kötelező,csak ajánlott.Az a lényeg,hogy a dokitól és a védőnőtől meglegyen 4pecsét a kiskönyvben(a fogorvosi pecsét nem kötelező),én sem voltam,mert előtte rendberakattam a fogaimat,és nem is volt semmi gond.A belgyógyászati vizsgálatra azért menj el,nálunk a háziorvos csinálja.Üdv.Boldog babavárást kívánok:D
2009. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem voltam fogorvosnál, 37 hetes vagyok, és már nem is szándékozom elmenni:) Mielőtt teherbeestem voltam, de ez nem kötelező, csak ajánlott. Legalábbis nálunk.

Boldog babavárást:)

2009. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is néztem a kiskönyvben, hogy kellene, de se a doki, se a védőnő nem küldött, semmi gondom sincs, úgyhogy én valszeg ki fogom hagyni. A 4 pecsét a lényeg, nem kell feltétlenül a fogorvostól is.
2009. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fogászati pecsét nem kell ugyan a kiskönyvbe.én is rettegek,de elmentem.mondtam,semmit ne csináljon,1 rossz fogam volt.ráirta a lapra:-javasolt...rá 2 hétre letört tőböl a fogam.visszamentem,mondta,ha nem fáj,haggyuk szülés utánra.ez volt márciusba.most 35 hetes vok,szerdán szájsebészet lett a vége.azota se aludtam éjszaka.ne hanyagold el,mert esetleg ha huzni kell,az uccsó hónapba még megcsinálják,de azt mondta a dokim,hogy szülés után nem tudom meddig és miért nem vállalnak huzást.én igy jártam.ha meg jok a fogaid,semmi para.
2009. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!