Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Colpo Cleaner pezsgőtablettát...

Colpo Cleaner pezsgőtablettát lehet használni?

Figyelt kérdés
Védőnőm tanácsolta, h mivel folyton visszatérő hüvelygombám van vegyek ilyen pezsgő tablettát, és ezzel mossam le kívülről magam. Nem irrigátorban kell használni, hanem csak mosakodnom vele!Szabad?irrigálni tudom h nem lehet!Vagy azért hívjam fel a dokim és kérdezzem meg?

2013. márc. 26. 16:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Most vagyok a 16. hétben!Ez lemaradt :)
2013. márc. 26. 16:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hanyagold ezt a pezsgőtablettát, ugyanúgy megteszi a sima Lactacid és társai.

A gomba nálad csak a terhesség alatt visszatérő, mert akkor gyakran előjön olyannal, akinek soha nem volt még az életében. Terhességgel együtt járhat. Viszont, ha 100%, hogy gomba, laborban is megvizsgálták a kenetet, akkor ilyenkor jó a Canesten tabletta, amit vény nélkül lehet kapni. De minden szervezet más, lehet, hogy neked nem válik be a Klotrimazol, ami a Canesten hatóanyaga, onnan tudod majd, hogy abbamaradnak-e a tünetek a kezelés után legalább egy időre. Ha más hatóanyagú gyógyszer kell, azt majd az orvossal kell feliratni.

Ha ez a gomba már a trehesség előtt is fennállt és azóta is visszatérő, akkor mindenképpen fontos egy teljes kivizsgálás, mert a gomba mellett lehet ott más fertőzés is és az veszélyes lehet a magzatra nézve.

Visszatérve a kérdésre, a hüvelygomba nem fog elmúlni, sem enyhülni attól, ha a Colpo Cleanerrel mosakszol, irrigálásról nem is beszélek, mert az ugye tilos ilyenkor. A gombát csak és kizárólag gyógyszerek tudják megszüntetni, mint pl. a klotrimazol nevű hatóanyag is, de több van.

Konzultálj a dokival, a védőnőnek ehhez nincs szakképesítése, nem nőgyógyász, így sajnos nem ért hozzá.

Jobbulást.

2013. márc. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a Canesten sajnos semmit nem használ rá, 4 dobozzal felírt már a doki!Míg használom elmúlasztja és kb ennyi újra visszajön, kaptam Kliont is az sem használt csak míg használtam!És nem irrigálásra használnám, ezt írtam is, hanem megmosni vele lent a dolgokat :) Tudom, h ettől nem fog elmúlni, nem is ezért tanácsolta a védőnő, hanem ha kapok gyógyszert akkor mellette használnám IRRIGÁLÁS NÉLKÜL KÜLSŐLEG! de ha kicsit is enyhítené az égő viszkető érzést már megérte kipróbálni :) Dokimhoz csütörtökön megyek vissza, h írjon fel valamit ami nem Canesten mert az csak pénzkidobás sajnos!Évekkel ezelőtt volt gombám, akkor sem használt semmi, csak antibiotikum!Most meg ugye nem lehet minden beszedni!
2013. márc. 26. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Én terhesség előtt próbáltam ki, de irrigálásra. Hogy a viszkető érzést enyhítené? Hát, én efféle jó tulajdonságot nem érzékeltem vele, kifejezetten csípett utána órákig. Próbáld ki inkább a Canesten kenőcsöt, vagy írass fel olyat, ami kifejezetten ilyen panaszra van.
2013. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon felrekezelnek nalad, mert a klion bakterialis fertozesre van, az egy antibiotikum fajta. Valoszinuleg nemcsak gombad van, ezert nem hasznal a canesten. Szerintem erdemes elmenned megnezetni, pontosanilyen bacirol van szo. Nagyon sok orvos csak sima kenetet vesz, mert nincs megfelelo hattere vagy szerzodesr laborral, az sztk-s orvosok prdig nem csinalnak soha reszletes vizsgalatot, mert draga. Ezert, ha bacis fertozes talalnak a kenetben, nem tisztazzak, hogy pontosan milyen fertozes, hanem felirjak a kliont, ami szeles spektrumu antibiotikum, igy remenykednek, hogy megfelelo lesz.

A pezsgotablettat ertettem mire hasznalnad, de semmi ertelme. Meg ell talalni a problema okat es kezelni. Mert igy eleted vegeig visszater a folyasod es a kellemetlen tunetek, raadasul babara nezve is veszelyes lehet (kiveve a gombat), holott megfelelo diagnozissal es kezelessel megszunik orokre a problemad. Nem akarok okoskodni, csak hatha hasznos, amit irok. Mert a klionnak semmi koze a gombahoz, sot, mivel antibiotikum, a gombak jobban el is szaporodhatnak.

Kozben megneztem a colpo cleanert, azt irjak, jod tartalmu, amirol en ugy tudom, hogy terhesseg alatt nem javasolt. De irja is a tajekostato, hogy csak orvosi megfigyeles alatt indokolt esetben. Nalad meg nem is tudni, pontosan, mi a gond.

Mindenesetre, ha nem mesz el kulon laborvizsgalatra, legalabb erdemes konzultalni az orvossal, mielott hasznalnad.

2013. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg annyit, hatha hasznos, mert kicsit kevered. Vannak bakteriumok, arra irnak fol antibiotikumot, mint pl. a klion. Es van gomba, ami nem bakterium, es arra nem jo az antibiotikum, csak a gombaellenes gyogyszerek, pl. klotrimazol.
2013. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kliont sztks doki írta fel, és a hüvelyfolyásra!Az el is múlt, csak az égő viszkető érzés nem!

Viszont rosszul nézted a Colpo Cleanert, jód nincs benne, van jódos is de azt csakis orvos írhatja fel, ez pedig sima Laktóz pezsgőtabletta, ami helyreállítja a tejsav baktériumokat és vény nélkül kapható!

[link]

Amúgy tegnap kipróbáltam és a viszkető érzésem elmúlt :) De egy mosakodástól énsem várok csodát!Holnap doki, aki kenetet vesz és meglátjuk!

Amiről te beszéltél, ami jódos az pedig ez:

[link]

2013. márc. 27. 12:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Ok, elnézést, nem tudtam, hogy több van. A sima valóban nem rejt magában semmi veszélyes összetevőt:) Jobbulást!
2013. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!