Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes vagyok és most kezdem...

8 hetes vagyok és most kezdem el a gravida szedését. Megkérdeztem erről a védőnőt és ő azt mondta hogy minden második nap vegyek be egyet de ha elfogy a készítmény akkor már ne szedjek többet. Miért mondta ezt?

Figyelt kérdés
A terhesség egész szakaszaiban sőt még utána 3 hónappal is ajánlatos szedni én úgy tudom.

2013. márc. 27. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezekről mindenki mást mond.

Az én dokim végig ajánlotta, hogy szedjem naponta, csak az utolsó hónapokban mondta, hogy nem kell minden nap, csak 2-3 naponta.

De valaki csak az első trimeszterben szedni, valaki végig és még szoptatás alatt is, úgyhogy annyiféle verzió van, amennyit csak akarsz. :)

2013. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én elevitet szedtem, az első 12 hétben próbáltam minden nap szedni, de utána 2-3 naponta szedem. Nekem azt mondta hogy így jó lesz. 25 hkm
2013. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez doki illetve védőnő függő. Az én régebbi dokim is azt mondta, nem ajánlja a 12. hét után, de másik doki meg végig ajánlja. Nincs nagy jelentősége. Szerintem főleg a téli időszakban fontos, nyáron nem baj, ha nem szeded rendszeresen.
2013. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem elég tájékozott. Azok szokták ezt javasolni, akik nem követik az új szakirodalmat és kutatásokat, és még mindig abban a hitben élnek, hgy a vitaminoktól óriásbabák születnek. JAvaslom a 9 hónap utolsó 2 részét, ahol Czeizel doktor bemutatja a legújabb kutatásokat, amik igazolták, hogy a magzatvédő vitaminok nem okoznak jelentős súlygyarapodást (azt hiszem 30-50g-ot), viszont nagyon jótékony hatásuk van. A vitaminokat minden nap szedni kell. A védőnő meg megragadt egy szinten.
2013. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is csak az első trimeszterben szedtem az Elevitet, bár amikor bejött a hányós korszak akkor nem is tudtam szedni, képtelen voltam lenyelni azt a nagy bogyót, pedig korábban nem volt ilyen problémám. Ha kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor tényleg "felesleges" tovább szedni a vitaminokat, majd úgyis fog felírni a nőgyógyász vasat, magnéziumot, stb... Nem tudom, hogy attól a pár hétig szedett Elevittől van-e, de a 32. héten 2400!!! grammosnak mérték az uh-n a babámat, pedig akkor olyan 1800 gramm körüli a "normális" súly...
2013. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amíg naponta szedtem addig rohamosan híztam, de amióta 2-3 naponta szedem a terhesvitamint (Femibion 400) azóta hetente 1-2 dkg-t hízok.
2013. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Végig szedtem az Elevitet, és 3,3 kilós babám született a 41. héten. Őt 32 hetesen 1800 grammnak becsülték. Csak annak írom, aki szerint ettől lehetséges, hogy nagy lesz a babája...

De ez tévhit, már nagyon sokan cáfolták.


Amúgy a vitamin fontos a szervezetnek, úgyhogy ha naponta szeded, akkor sem lesz bajod. De persze mindenki mást ajánl. Mondjuk az első trimeszterben naponta szokták ajánlani, nem úgy mint a te védőnőd. Én a helyedben pontosabb infókért a nődokit kérdezném meg.

2013. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

a védőnőm már eléggé régen a szakmájában van mert nekem is ő volt a védőnőm kicsi koromban:)hát jó megkérdezem a nődokit is, bár az az orvos egy kész katasztrófa.amikor elmondtam neki hogy pozitív lett a teszt vizsgáljon meg egy mondatot mondott: meg akarja tartani a gyereket?


és ennyi egy szót nem szólt hozzám utána......

2013. márc. 27. 09:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Drága Kérdező, sos cseréld le a dokidat. Az ilyentől sokat ne várj a szülőszobán sem. Én végig szedtem a Femibiont, naponta, annyi lett csak, hogy egyszer sem voltam beteg!!!!! Az első gyerekemnél nem szedtem, totálkáros voltam a vírusoktól...a másik kettőnél kutya bajom nem volt. Az egyik 3 kg-val, a másik 3400-zal született, az első pedig, akinél nem szedtem ezt, 3800-zal...szóval nem függ össze. Kell a vitamin!!!!!!!!!!!!
2013. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2013. márc. 27. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!