Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama hálóinget v pizsit...

Kismama hálóinget v pizsit praktikusabb a kórházba vinni? És.

Figyelt kérdés
a kiságyhoz\ba miket érdemes beszerezni?Úgy értem milyen takaró,párna,lepedő szükséges az újszülöttnek?Inkább a belevalók érdekelnek,augusztusra várjuk az első babát.Köszi!
2013. márc. 27. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
a babának nem kell vinni lepedőt,takarót,szerintem azt mindenhol adnak a "kocsiba".Nem tudom ,hol szülsz.Valahol kötelező a hálóing.Én 2 x szültem,mindkét gyerkőc nyári baba tunikában+leggingsben voltam
2013. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kórházba hálóinget vigyél, elöl gombos legyen a szoptatás miatt, nekem volt ilyen pizsim is, de a vizsgálatok miatt jobb a hálóing, nem kell vetkőzni, mikor az orvos megvizsgál.

A kiságyba szerintem nem kell párna, én textilpelenkát tettem a baba feje alá. Ha tudsz, akkor mindenből 100% pamutot szerezz be. Brendonban nagyon jó kiságyba való dolgokat lehet venni.

2013. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem a hálóing praktikusabb, de én kíváncsi vagyok mások véleményére :)

16+4hkm

2013. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kórházba valamilyen előlgombolós hálóinget fogok vinni (július közepére vagyok kiírva).

Babaágyba pedig vettünk: kókuszmatracot (alulra), sima szivacs matracot (felülre), arra matracvédő (én ilyet vettem: [link] gumis lepedő ( [link] polár pléd -> ezzel körbe lehet tekerni, nem úgy mint a szettekben kapható babatakaróval.

És persze a rácsra kell fejvédő/rácsvédő. Én azt majd varratok, mert egyik bolti sem tetszik.

Párna fél éves korig nem kell, de persze kérdezd meg a védőnődet, hogy ő mit javasol.

Remélem tudtam segíteni. :)

2013. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok hálóinges, de azért vettem kettőt, illetve egy szoptatós pizsit is, bár ha császározni fognak akkor azt gondolom úgysem fogom tudni hordani... Ha simán szülnék szerintem legingsben és kigombolható pólóban lennék a kórházban, nekem a betét szempontjából is nagyobb biztonságot nyújt egy naci, mint egy hálóing (vizsgálatnál pedig tök mindegy hány réteget veszek le...).

Mi a babaágyba vettünk kis polárplédet, illetve egy nagyon vékony takarót az IKEA-ban, de arra huzatot nem lehetett kapni, így azt a nagymama varrt. :) Rács-/fejvédőt a Bergon-ban vettünk (Ázsia Centernél), plusz 3 db 60x120-as gumis lepedőt vettünk, illetve matracvédőt is az IKEA-ban, ami nem engedi, hogy átázzon a matrac.

34 hetes km

2013. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mert egyébként pizsis vagyok,de szerintem is hálóinget viszek inkább a vizsgálatok miatt és mindenképpen előlgombosat,bármelyiket válasszam is.

A kiságyat kezdjük már alulról jó?:-)Szóval kókuszmatrac v szivacsmatrac is jó?Aztán erre mi kerül?Valamilyen olyan ami esetleg nem engedi át a vizeletet?Arqa pedig lepedő,pléd?Takaró milyen legyen,számít a töltet?És lapospárna esetleg,arra pedig textilpelus?Illetve ezek a merev pelenkázólapok jók?

2013. márc. 27. 09:51
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi,mire kiírtam,meg is kaptam a válaszokat.:-)Szóval létezik matracvédő,és arra kell a gumis lepedő.De a két matrac miért szükséges?
2013. márc. 27. 09:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell 2 matrac. Nálunk így van: kókuszmatrac, gumis, vízhatlan lepedő (soha nem ázott át). Kispárna nem kell, elég a feje alá egy textilpelus. Én éjszaka mindig hálózsákban altatom egyébként a fiamat, mert a takarót csak lerúgja.
2013. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jobban szeretik ha hálóing van rajtad mert így könnyebb vizsgálni,csak fel húzod s kész mint hogy még várják hogy te levetkőzz.
2013. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok helyen eleve nem is engedik a pizsit, szóval jobb a hálóing. A kiságyba lehet venni rácsvédőt, ez elég pratikus, ezen kívül kell legalább 2-3 gumis babalepedő és legalább 2 paplan (egy vastagabb, egy vékonyabb).
2013. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!