Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért döntöttél úgy, hogy NEM...

Miért döntöttél úgy, hogy NEM szeretnéd tudni a babád nemét előre?

Figyelt kérdés
fiú, lány
2013. márc. 27. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Mert fogyatékos vagyok.
2013. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Igazából nem döntöttem így, csak nem jutott eszembe, nem is érdekelt igazán. Az uh-kon mindig volt bennem egy csomó kérdés, dobog-e a babám szíve, megvan-e mindene, egészséges-e, stb..., sosem jutott eszembe megkérdezni. A 20. héten a doki megkérdezte, tudom-e már, hogy kisfiam lesz. Na, akkor mondtam neki, eddig nem is gondoltam rá, hogy megkérdezzem, de ha már így kiderült, nagyon boldog vagyok:-))) Üdv.
2013. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én gondolkodom rajta, hogy majd nem szeretném tudni a baba nemét. Azért mert félek tőle, hogy ha azt mondja az orvos, hogy fiú, mindenből veszek fiúsat, kék lenne a szoba, fiús játékok, fiúnevet választanánk, a rokonok is beleélnék magukat...... aztán lány lesz. Akkor vigyem haza a kék szobájába és fiús ruhákba öltöztessem?! Mert gonolom szülés után se időm se energiám nem lenne eladni, újakat vásárolni, szobát is át kellene festeni.... vagy ha azt mondják, hogy lány és mégis fiú akkor még cikibb rózsaszín ruhákban a kórházba aztán itthon a lányos szobában...... Tudom, hogy ma már modernebb gépek vannak és az esetek többségében meg tudják állapítani a nemét, de már sok olyanról hallottam, hogy tévedtek és én ettől elégé félek.....

Viszont azzal meg az a baj, hogyha nem tudjuk a nemét, akkor kell egy fiú és egy lány név is. És a szobát is úgy kellene kifesteni, berendezni, hogy jó legyen fiúnak és lánynak is. De ilyen szobát nehéz szépen megvsinálni. Mega ruhákból is unisex kellene, azokból pedig nekem nem sok tetszik, mert túl egyformák, vagy fehér vagy zöld... igaz, hogy pár hét után el lehetne menni a babával is új ruhákat venni, de addig meg azokat kell hadználni és olyan sokat nem szeretnék belőle venni. De azt sem akarom, hogy a kislányom olyan legyen mindig, mint egy vattacukor a fiam meg mindig kékben legyen :-). Ez nagyon nehéz kérdés :-)

2013. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Eleinte a nővér mondta az uh-k előtt, hogy ne kérdezgessük a dokit, mert nem szereti. Utána inkább az éderkelt, hogy megvan-e mindene. Egyszer kérdeztem rá, akkor eltakarta magát, most meg már a 39. héten nem fogom megkérdezni. A rokonságot persze eszi a penész, de mi örülünk, hogy egészséges, és megvan mindene. Nem vagyok az a ha fiú kék, ha lány rózsaszín fajta, el tudok rugaszkodni ettől a résztől, és úgy gondolom, hogy egy fiún is lehet piros, vagy sárga, ahogy egy lányon is lehet zöld illetve akár kék is...
2013. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

két gyerekem van és egyiknél sem tudtam, hogy milyen neműek :) párommal már a legelején megbeszéltük, hogy nem szeretnénk tudni, mert az a lényeg, hogy egészséges legyen. mindig szóltunk uh - ák előtt, hogy nem szeretnénk tudni így nem is mondák meg. örülök, hogy így döntöttünk jó volt, hogy akkor derült ki mikor megszülettek.

két kiscsaj anyukája :)

2013. márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert 4. baba és édesmindegy mi lesz:)) Van már itthon ez is az is:) Már a harmadikat se akartuk tudni mondjuk nagyon mutogatta és a férjem meglátta, felismerte én nem néztem oda mikor ott lent nézte az orvos , egyébként a 18 hetes uh-n volt ez. De nekem nem mondta el:) Meglepi volt végig.
2013. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a párom miatt döntöttem úgy, hogy nem szeretném tudni. Neki már van egy unokahúga és mesélte, hogy ő kijelentette, hogy nem akarja tudni, hogy legalább neki meglepetés legyen, de a nővére mindenből rózsaszínt vett és ő meglátta...:) Nagyon csalódott volt, bár örült az unokahuginak. Szóval én szeretném, ha a mi gyerekeinknél megkapná ezt az élményt és mivel én nem tudok titkot tartani, jobbnak látom, ha én sem tudom!:D


Egyébként most már az is benne van a dologban, hogy így legalább nem csupa rózsaszín vagy csupa kék dolgokat fogunk venni és kapni, mert engem kifejezetten irritál mikor egy lánynak csak rózsaszín egy fiúnak meg csak kék ruhái vannak.

2013. márc. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert a második baba és teljesen mindegy, hogy mi lesz :)
2013. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt már megtanultuk, hogy az egészség a legfontosabb... elég sokat jártunk a kisfiainkkal orvostól orvosig, mire kimondták, hogy na egészségesek. Ezek után most, a harmadik babánál szinte nevetéses azon izgulni, hogy na milyen nemű, mikor vannak ennél sokkal fontosabb dolgok.


Másrészt két fiú után egypár közeli rokon kislányt vár. Azzal, hogy nem kérdezzük meg a nemét, példát mutatunk nekik, hogy nem kislányt kell várni, hanem egy egészséges kisbabát. Ha fiú lesz ő is, hát akkor az lesz és kész. A mi gyerekünkben ne csalódjon senki, csak mert kukija van!


Fiú és lánynevet így is, úgy is kell választani, nekem lányneveket ugyanúgy be kellett diktálnom szülés előtt, pedig biztos volt, hogy fiúk lesznek.


A babaszoba pedig ideiglenes lesz, kisgyerek korba lépve úgyis át lesz rendezve, festve.


Ruhákból veszünk néhányat, aztán majd pótoljuk a többit szükség esetén, ez már tényleg a legkevesebb.

2013. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam, hogy ha megadatik nekem, hogy még egy gyerekem lehessen, akkor az ő nemét nem szeretném tudni. (Úgy volt, hogy nem vállalhatunk még egy gyereket.) Aztán mégis jött a baba, és rögtön a 13. héten kérdés nélkül megmondta az orvos. Én végül is nagyon örültem, mert a saját magamnak tett ígéretemet betartottam, viszont mégis megtudtam, hogy fiam lesz. :)
2013. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!