Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hét 5 napos vagyok,2 napja...

Kelemen Szabina kérdése:

18 hét 5 napos vagyok,2 napja visszatért a gyomorégés reggelente, mit tegyek egyek, ne egyek de mit?

Figyelt kérdés
Tegnap szinte álmomból keltem 6 órakkor hogy fájt a gyomrom de nagyon dúrván egyből ettem mert azt hittem az éhség mar, de egyből kihánytam szinte a wc-re se értek el. És ma reggel is nagyon ég a gyomrom a nyelőcsövem, és nagyon termelődik a nyálam, mitcsináljak egyek, ne egyek, mit egyek igyak? Nem akarok hányi, de naggyon fáj a gyomrom, nembírom, am am 14. hétig tartott hogy a savtól minden reggel hánytam 1 hónapja semmi, most meg megint :'(
2013. márc. 30. 07:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Hàztartàsi keksz,rostos üditö,esetleg kenyèr. Ezek jòk savra de nem megoldàs hosszú tàvra. :/ Vannak savmegkötö gyògyszerek amiket mi is szedhetünk, de arrol inkàbb kèrdki a dokid vagy legalàbb a gyògyszerèsz vèlemènyèt mit ajànl neked. :) szènsavast,almàt, citromot kerüld kicsit ;)
2013. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem sokáig volt refluxom, a terhesség alatt is előjött.

ami nekem használt: éjszaka a bal oldalamon feküdtem, a fejem kicsit magasabban, mint a vállam. ez azért jó, mert a gyomorsav nem tud visszafolyni a nyelőcsőbe.

kerüld a füstös, sós, nagyon fűszerezett, zsíros ételeket és inkább tejtermékeket (joghurt, kefír, sajt, túró) és főzelékféléket egyél. persze a husit ne hagyd ki az étrendedből :)

a csoki, kávé, mentolos, szénsavas csak ront a helyzeten.

ha sok a savad, rágcsálj kekszet.

a háziorvosod tud gyógyszert is ajánlani.


azt mondják az 'öregek', ha ég a gyomrod, az attól van, mert nő a babád haja. nálam ez bejött :)

2013. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!