Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 34-35 hétre megindul a...

Ha 34-35 hétre megindul a szülés az anyuka kérheti, hogy ne tartsák vissza?

Figyelt kérdés
2013. márc. 30. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a baba veszélyben van, azt kell csinálni, amit az orvos mondd! Márpedig 34-35 hetesen, annak a babának még a méhben van a helye.

Kivétel, ha az anyának olyan magas a vérnyomása, hogy gyógyszerekkel se megy le, illetve, ha leválik a méhlepény, akkor nem tartják vissza a babát.

2013. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megindul a szülés, ott már a jóisten se tudja azt visszatartani, de amúgy ha van rá előjel, és tudnak vmit adni, akkor sztem a baba érettségétől függ...de ha orvosilag indokolt, akkor miért kérne ilyet egy anyuka?? csak nem akar rosszat se magának, se a kicsijének, nem?
2013. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Remélem nincs ilyen anya...
2013. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mikor kórházban voltam fiammal volt ott egy ikres anyuka 34 hetesen ő kapta folyamatosan az infúziót hogy a kicsiknek gyorsabban fejlődjön a tüdejük mert kérdéses volt hogy a következő 2 órában nem-e szül meg spontán... Nála mindent elkövettek, hogy visszatartsák.
2013. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ugyanúgy, ahogy a korai szülésmegindítást sem tilthatja, vagy kérheti az anya, ha az orvos indokoltnak találja, mert életveszélyt hárít el vele. A visszatartás sok esetben csak arra a néhány napra korlátozódik, amíg tüdőérlelő készítménnyel a kicsi életesélyeit növelik az orvosok. Nem hiszem, hogy létezne épeszű ember, aki ezen vitatkozni akarna, vagy le akarná róla beszélni az orvosát.
2013. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem az anyuka döntése, hanem az orvosé. Ha nincs egészségügyi probléma, az orvosok mindent meg fognak tenni, hogy megakadályozzák a szülést. Mert igen: életképes a baba, de nem tökéletesen fejlett még, szüksége van a bent töltött időre (pl. a tüdő fejlettsége még nem teljes). Nem véletlen, hogy betöltött 37. hét előtt tekintik a babákat koraszülöttnek. Remélem, csak fiktív a kérdés, hiszen ki akarna rosszat a babájának.

Nekem egyébként 35+5 naposan voltak fájásaim: a doki megvizsgált, és mivel teljesen zárt volt a méhszáj, már indították is a "benntartási" programot. (és 38. hétre született meg)

2013. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 35+4 hetesen kezdett szivárogni a vizem. A dokim csinált UH-t, majd közölte, hogy ma szülünk... Meg is született aznap 2600 grammosan, és 53 centisen, 10/10-es apgarral. Nem került koraszülött osztályra sem, makk egészséges volt már az első pillanatban.
2013. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!