Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes vagyok, most küldött...

10 hetes vagyok, most küldött el a nőgyógyász védőnőhöz, aki elvileg majd a beutalókat adja. A kérdés az lenne, hogy a beutalóknak van köze a területi háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Mert nem a körzeti háziorvosnál vagyok bejelentve, hanem egy szomszédos település orvosához (ismerős). Lehet ebből probléma?
2013. márc. 31. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
nálam a védőnő nem írhatott egyedül beutalót, a háziorvos mindig "leláttamozta", és úgy tette rá a pecsétjét és az aláírását. Viszont a korábbi védőnő írhatott az orvos nevében beutalót.. szerintem orvos-védőnő függő!
2013. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is településenként változó. Én az orvosomtól nem kapok, mert szerinte a védőnő vagy a háziorvos adja, a védőnőtől sem, mert elvileg az orvos adja. A háziorvosom meg 40 km-re van tőlem, mert költöztem, de nem jelentkeztem át. Én eddig tőle szereztem meg mindent, mert ott egyszerűbbek a dolgok, mint a mostani lakóhelyemen.

Nem hiszem, hogy problémád lenne belőle, legfeljebb a háziorvosod szerinti sztk-ba kell menned a laborokra is.

2013. márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:)
2013. márc. 31. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is az orvos adja, de a védőnőnél el kell számolnom, hogy hova és mikorra van időpontom, és milyen eredmények voltak. Az EKG vizsgálat eredményét (majd kell csináltatnod egy EKG-t, ez egy kötelező jellegű vizsgálat) nekem a háziorvos értékelte ki, de kb. ennyi. Háziorvost pedig te magad választhatsz, akár a szomszéd településre is mehetsz. Onnét tudom, hogy a párom is szeretne átmenne a mi háziorvosunkhoz (neki ő is az üzemorvosa), mert nagyon meg van vele elégedve, és tényleg bármikor lehet rá számítani. Az elmúlt héten kérdezte meg, hogy választhatja-e őt, mert neki területileg más lenne a háziorvosa, és mondták, hogy természetesen, hiszen ez szabadon eldönthető.
2013. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!