Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A menyasszonyom terhes és...

Anikó és Tamás kérdése:

A menyasszonyom terhes és terhességi depresszió gyötri. Milyen tapasztalataitok és tanácsaitok vannak a témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 22:26
1 2
 1/15 Mycurka válasza:
Hát, ha súlyos, akkor csak szakember segíthet. Sajnos ez előfordul, én is igyekszem nem erre gondolni, de néha én is eléggé magam alatt vagyok. Milyen természetű a depije? Mire irányul? Nem örül a babának? Vagy szenved a tünetektől?
2013. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem elviselhetetlen,csak hetente 1-2 napja ilyen,semmi sem jó,nincs kedve semmihez,úgy érzi nem képes semmire...A babának nagyon örülünk,ő is,ilyen probléma szerencsére nincsen.Amikor viszont rossz kedvű,képes bármilyen apróságon sírva fakadni...
2013. márc. 31. 23:45
 3/15 anonim ***** válasza:

Az orvosilag megallapitott terhessegi depr-rol nincs tapasztalatom (ha van ilyen).

Szemelyesen az a tapasztalatom, hogy akinek mentalis (vagy barminek is nevezhetjük) problema merül fel, az nem csak ugy "ok nelküli". Ugy gondolom, hibas gondolkodas, hogy akkor mostantol megjelöljük terhessegi depresszio kifejezessel, es ezzel "kiemeltük" az allapotot onnan, ami. Ettöl fogva van egy betegseg, amit gyogyitani kell, van egy szemely, akihez köthetö (es ezt megelheti ebben szenvedö embernek, vagy olyannak, aki emiatt terhet jelent a környezetenek, vagy olyannak, akivel emiatt foglalkozni kell...stb), ahelyett, hogy az allapotot magat tisztaznank es "gyogyitanank".

En ugy gondolom, ezzel szemben a problemak nem ok nelkül jelennek meg, es ezeket nem egy "beteg"-nek kinevezett szemelyhez, hanem egy adott környezethez kellene kötni: az adott szemely es a környezetenek kapcsolataban, kölcsönhatasaban van legtöbbször a hiba.

Bocsanat, ha nagyon elvont lennek, remelem, azert erthetö...

Nem tartom valoszinünek, hogy a terhessegi depresszio "csak ugy" keletkezne, es sztem csak ritkan köthetö önmagaban a terhes nöhöz (eretlen szemelyiseg, nem kivant terhesseg...stb). Sokkal gyakrabban a környezet elvarasai, meg nem ertese all szerintem mögötte - ha meg ismert oka van, akkor hol van ott depresszio? Termeszetes a hormonok miatti hangulatvaltozas, erzekenyseg - sztem normalis környezetben, ha egyszerüen embersegesen es normalisan közelednek egy hormoningadozasos nöhöz, attol nem fog kiborulni es "depresszios" lenni. Szerintem ha megfelelö figyelmet, megertest, segitseget kap valaki, akkor jol erzi magat, es mi van zarva a depresszio. Nem tudom elkepzelni, hogy valaki önmagaban a terhessegtöl depresszios lesz, szerintem ott a korabbi problemak erösödtek csak fel (a hormonok miatti erzekenyseg miatt), azaz köze sincs az oknak a terhesseghez.


Ezen kivül, homeopatias szerek is segithetnek, amiröl nagyon jo Magyar leirasok vannak a neten, bar sokak szerint a "hormonok jateka"-t nem befolyasolja semmi, artani semmikepp sem arthat! De persze ahol "külsö okok" vannak (anyos, rokonsag hozzaallasa...stb), ezt nem szünteti meg semmifele termeszetes szer vagy gyogyszer sem.

2013. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

*"Szerintem ha megfelelö figyelmet, megertest, segitseget kap valaki, akkor jol erzi magat, es ki van zarva a depresszio." - helyesbitve.


Kicsit sokaig tartott, mig leirtam, közben olvastam kommentedet: sztem ez egy teljesen normalis hangulatingadozas a hormonok miatt, es eszerint kellene ehhez viszonyulni. Azaz a hölgynek es a környezetenek is csak egyszerüen elfogadni, hogy most erzekenyebb (nem kinevetni, nem kritizalni, es ne erezze, hogy elvarjak a kicsattano jokedvet...stb), tehat elfogadni, hogy ebben a pillanatban ez van, ez a termeszetes, majd elmulik. Nem kinevezni depresszionak, amivel maris foglalkozni lehet...stb, hanem ez egy termeszetes hangulatingadozas. (Persze ebben a fazisban, mert ha eljut valaki az öngyilkossagig, ott mar többet kene ezzel foglalkozni.)


3.

2013. márc. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, hogy mindenen sírtam, nem hiszem, hogy ez depresszió, vagyis nem feltétlen kell a legrosszabbra gondolni. Nekem is volt, hogy két napig ilyen voltam, aztán semmi, aztán egy hónap múlva megint. Úgy tudnám leírni a lelkiállapotomat, mint mensi előtt, nagyon ideges és feszült voltam, minden a bajomra volt, nem akartam emberekkel találkozni, pedig a munkám során naponta találkozok vagy 100 kollegával, hát egyfolytában sírtam. Aztán jobban lettem, most semmi bajom,
2013. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen, hogy "terhességi depresszió" nem létezik. Ilyenkor az ember sokkal érzékenyebb, volt olyan időszakom, amikor mindenen sírva fakadtam, pl hogy késett a vonat, vagy sokan voltak a pénztárnál, akkor is sírhatnékom támadt, mégsem nevezte senki depressziónak. Voltak persze nehezebb időszakok, de megkértem mindenkit, hogy legyenek türelemmel, és érdekes, senki nem gúnyolt, vagy ilyenek.

Szerintem 1-2 napos rossz kedved nem kell rögtön ledepressziózni, de ha tovább is fenn áll a depresszió, ami egy igen összetett fogalom, akkor tényleg szakembert kell megkeresni, aki tud segíteni a problémán...

39hkm

2013. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajnos rosszul tettem fel a kérdést...Nem nevezhető ez depressziónak,csak hangulatingadozásnak..Szó nincs öngyilkosságról,csak érzékenyebb mostanában...És ezt semmilyen külső hatás nem váltja ki,jó a kapcsolatunk a szülőkkel,egymás szüleivel is,amikor úgy döntöttünk,hogy jöhet a baba,hála Istennek az első próbálkozásra sikerült,nagyon boldogok vagyunk...Mi is a hormonokat tesszük felelőssé ezért az állapotért.Igazából olyan kismamák tapasztalatait olvasnám szívesen,akik átestek ezen..Valamint azt,hogy mi volt neki az ilyen napokon a legjobb :) Köszönöm az eddigi válaszokat is,viszont látszik a különbség,hogy ki az,aki valóban tapasztalt már ilyen tüneteket és ki az,akinek köze sincs a terhességhez,csak okoskodott egy kicsit :)
2013. ápr. 1. 10:50
 8/15 anonim ***** válasza:

Én át tudom érezni ezt a helyzetet, hiszen nekünk minden rendben az életünkkel hál'isten, semmi okom a panaszra. Mégis néha csak úgy ok nélkül olyan érzékeny voltam, hogy mindenen sírtam. Sokan hisztinek neveznék, mert első babás vagyok, meg ilyenek, de nem tudtam ellene mit tenni, bármi miatt sírás jött rám, vagy csak semmihez nem volt kedvem, szinte már-már élni sem. Persze valahogy a párom mindig kirángatott belőle, elvitt haverokhoz, vagy csak úgy sétáltunk, vagy beültünk egy fagyira valahová, vagy csak kirakatokat nézegettünk, ami tőle nagy szó,és valahogy sikerült átvészelni. Persze voltak és vannak nehezebb időszakok, pl 31-32 hetesen jöttem rá, hogy még semmije nincs a babának, és akkor is kiakadtam, hogy biztos rossz anya leszek, és ezt is fel lehet fogni hisztinek, de néha már engem is zavart a labilis érzelmi világom. Még most is van olyan, hogy sírnom kell ok nélkül, de már könnyebb, mert tudom, hogy bármikor megszülethet, és a karomban foghatom.

Tudom, hogy néhol eltértem a témától, és bocsánat, de ennyit tudtam hozzáfűzni a dologhoz, hogy te mint a párja sokat tudsz neki segíteni apró kis gesztusokkal :)

Az előző 39 hkm

2013. ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,nagyon szépen köszönjük a válaszodat :) Teljesen ugyanezek a tünetek nálunk is és mi is hasonló "gyógymódokkal" próbálkozunk :)Jó egészséget kívánunk neked és a kisbabádnak is :)
2013. ápr. 1. 12:48
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalattal latom, hogy többgyermekes anyakent es mellesleg most is szüles elött allokent egy olyan ferfire forditottam idöt, aki azt gondolja, elsö babas apakent több köze van a terhesseghez es a szüleshez, es raadasul a segitöszandekomat ennyire ertekeli: "viszont látszik a különbség,hogy ki az,aki valóban tapasztalt már ilyen tüneteket és ki az,akinek köze sincs a terhességhez,csak okoskodott egy kicsit :)". Furcsa, hogy egyesek azt gondoljak, hogy barki okosabbnak erzi magat attol, hogy megosztja a tapasztalalat, velemenyet, ez tenyleg eleg gyerekes gondolkodasra vall. Erre tenyleg kar volt idöt es figyelmet forditani.

3.

2013. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!