Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Molett anyukák, hány kg-val...

Molett anyukák, hány kg-val estetek teherbe és hány kg-val szültetek?

Figyelt kérdés
Én most 103 kg vagyok,most kezdtük a babaprojectet,de a háziorvosom azt mondta inkább fogyókorázzak előtte,mert így nem lesz esélyem,de sajnos annyi mindent próbáltam már,és csak pár kilótól sikerült megszabadulni,az eredményeim rendben vannak. Egy ismerős dokitól is rákérdeztem,ő azt mondta ez nem kizáró ok,sokan esnek teherbe túlsúllyal is. Most körbekérdezek,hátha ad egy kis reményt a válaszok egy része :)
2013. ápr. 2. 18:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
57%
Én 74-el kezdtem és 95-tel mentem szülni.
2013. ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon sok túlsúlyos nő esik teherbe.

Ha nem lehetne mellette teherbe esni, akkor nem költenék kotonra :)))


Úgyhogy ettől ne félj, nem kizáró ok :)


Viszont aggódom én is, mert én 97 vagyok és 179 cm, de terhes nem vagyok és még jó 2 évig nem is leszek, de félek mi lesz, ha az leszek. Mennyit hízok még :S

2013. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%

82 kilóval lettem terhes. 13 kilót híztam, de ebben valószínűleg volt egy kis víz is, mert 12 kilót hagytam a kórházban. 2 héttel szülés után ugyanúgy néztem ki, mint a terhesség előtt.

Sógornőm 100 kilósan esett teherbe. Szülés után közvetlenül ugyanannyi volt a súlya. Ő már háromszor szült. Egyszer sem hízott meg.

2013. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%

Én 85 kilóval kezdtem, most vagyok a 29. héten. Szinte csak a baba "jött" fel. 5 kiló pluszba vagyok.

Teherbe lehet esni, bár a kockázata a magas vérnyomásnak, terhességi cukornak több... :/

Bár nekem eddig hála Isten problémamentes a terhességem.

2013. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Én kereken 100 kiló vagyok most, 6+3 hetesen.

Mielőtt próbálkozni kezdtünk volna, voltam dokinál, mondtam, hogy aggódok a túlsúly miatt. Azt mondta, nyugodtan lehet próbálkozni (első alkalommal összejött). Természetesen segít, ha nincs rajtad annyi plusz kiló. De ha fogyókúra közben szeretnétek próbálkozni is, akkor mindenképpen kérd egy dietetikus segítségét, mivel a drasztikus, vagy nem jól összerakott étrend nem igazán tesz jót!

2013. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Ha fogyni szeretnél, akkor mindenképpen keress fel egy dietetikus szakembert, aki állít össze neked egy étrendet és az ő ellenőrzése alatt, ha betartod ezt az étrendet és mellette napi szintem mozogsz 1 órát, akkor le fogsz tudni fogyni. Apósom ilyen módszerrel 1 év alatt 120 kg-ról 80 alá fogyott le. Csak be kell pontosan tartani a diétát.


De a kérdésedre is válaszolva, 75 és fél kg-al estem teherbe (160 cm) és 80 kg-al mentem szülni. Szóval 4 és fél kg-ot híztam. A babám pedig 4 kg-al született. Szóval én még fogytam is és csak és kizárólag a babámra szedtem, magamra semmit.

De egyébként túlsúllyal is teherbe lehet esni, csak valamikor nehezebb. És persze nagyobb a magas vérnyomás és a cukorbetegség kialakulásának is a kockázata ilyenkor. Hisz teljesen egészséges embereknél is ezek kialakulhatnak a terhesség idején, túlsúlyos kismamánál pedig még nagyobb a kockázat. És ez akár gondot is jelenthet anyukára és babára nézve ha éppen úgy hozza a helyzet.

2013. ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Tényleg csökken az esély a teherbeesésre, ha valaki túlsúlyos (vagy éppen túl sovány), de ez nem kizáró ok.


Tudok ellenpéldát, én anyum 152 magas, 68 kg volt, amikor velem várandós lett, 85- tel ment szülni. 80- ra ment le, majd ismét terhes lett, 90+ volt (nem tudom pontosan mennyi), majd 90 körüli súllyal 2- szer is therbe esett még, és egészséges gyerekei lettek.


De tény, hogy kisebb a kockázat szövődményekre, és nayobb az esély teherbeesésre, ha az édesanya BMI szerint normál súllyal kezdi.

2013. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
36%

Mindig 80 kg voltam, 165 cm.

Szülès előtt lefogytam 60- kg ra, de terhesség alatt feljött 32.

Nem sok ment le, majd most megint teherbe estem 88-al, és 29 hetesen 10 kg+ nál járok!

Teherbe lehet esni Kövéren is, de a teehesség így sokkal nehezebb!

Leszakad a ját annyira fáj, kifulladok hamar, hajolni nem bírok, a dagi lábaimra nem jön fel a csizma..


Foggy le, akkor élmény lesz a terhesség, nem szenvedés!!!


Le lehet fogyni, csal akarat kell hozzá!

Nem szabad enni!!!

Reggelire 1-2 joghurt 1 banán, 1-2 szem keksz, 1 kifli, ebédre 1-2 tányér leves, délután 6-kor saláta hússal, és ennyi egy napra!!!


Mellette sok víz!!!


Hidd el, le lehet fogyni, csak kitartás kell!!!

2013. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

92kg-mal lettem terhes és 101kg-mal szültem,úgy hogy az első harmadban 3kg-ot fogytam.


Simán elsőre terhes lettem!:)))

2013. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
78kg kezdtem és jelenleg 87kg vagyok 39+1hkm
2013. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!