Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Anyukák, akik (nagyon)...

Kedves Anyukák, akik (nagyon) fiatalon szültetek, a saját gyereketeket megóvnátok ettől, vagy támogatnátok benne?

Figyelt kérdés

Akinek esetleg már felnőtt, vagy tini a lánya, mit gondol erről?

Itt most nem arra gondolok, hogy "véletlenül" besikerül és megtartani-elvetetni dilemma...

Arra, hogy a meglévő tapasztalatoddal jónak tarod-e, hogy nagyon fiatalon gyermeket neveljen a gyereked.


2012. jan. 12. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem bíztatnám semmiképp arra, hogy nagyon fiatalon gyereket szüljön. Én a saját tapasztalatom alapján ha újrakezdeném, nem szülnék újra nagyon fiatalon. Szültem fiatalon is és 30 évesen is, most sokkal inkább átérzem a boldogságát és felfogom a felelősségét, sokkal több türelmem van és sokkal higgadtabban látok mindent mint annak idején az első gyerekemnél, akit fiatalon szültem.

Viszont mindenkinek más a személyisége, szóval lehet, hogy valaki 20 évesen is ki tudja hozni a maximumot ami az anyaságot illeti. Én most látom utólag, hogy nekem mennyire nem ment.

2012. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Én 21 vagyok, júniusban születik a babák!terveztük a babát az esküvőt az elköltözést, mindet!de a szüleimet nem avvatam be abba h esküvő előtte tervezzük a babát.szóval nálunk anya és apa nagyon nagyon ki voltak akadva, nem is örültek a babának a 12. hétig.csak akkor kezdték felfogni, és elfogadni ezt az egészet, mikor meglátták a képet! szóval nálunk nagyon nehéz volt az első időszak, annak ellenére h anyum 20 évesen szült, és 18 évesen ment férjhez! és mivel én "fiatalon" szülök úgy gondolom, ha majd nagy lesz a gyermekem, a felelőség tudatától, a párkapcsolatától a munkája vagy iskolája fogja eldönteni, hogy hogyan reagálnám le, ha ő jelentené be nekem a babát!
2012. jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Atroposz ***** válasza:
57%
Anyukám 16évesen szült engem és próbált is óvni ,hogy ne essek teherbe, főleg hogy annyi idősen ismertem meg a férjemet.Most 21 múltam, 33hetes kismama vagyok.Nem bántam meg, várt baba volt.Azért a lányomnak még jobbat kívánok ez természetes, hogy előtte legyen meg a diplomája, élje ki magát stb.Ha ő is teherbe esik 21 évesen én támogatnám lelkileg ,hogy anyagilag mennyire tudom majd az jó kérdés.De remélem nekem se kell majd aggódnom ,hogy tizenévesen teherbe esik, mert azt jelenti ,hogy csődöt mondtam mint szülő.
2012. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom én mennyire számítottam fiatalnak , de az első babával 21 évesen estem teherbe. Akkor a mostani férjemmel már 5 éve voltunk együtt. Mielőtt terhes lettem előtte fél évvel házasodtunk össze és volt már akkor munkaviszonyom.Szülni munkahelyről mentem el,a férjem szintén dolgozott/dolgozik, tehát az anyagi része is rendben volt. Saját lakásunk volt már akkor is, igaz hitelből de nem a szülőknél laktunk.Kapcsolatunk a mai napig kiegyensúlyozott(persze akadnak gondok, de a mai napig szeretjük egymást :) ) Én egyáltalán nem bántam meg hogy ilyen hamar vállaltunk gyereket, így fiatalon több a türelmünk, erőnk felnevelni őket. Most újra terhes vagyok 26 hetes, és én 24 éves vagyok. Tehát a lényeg, ha majd a kislányomnál is elérkezik ez az idő, hogy ez a téma felmerül, kikötések mellett(munkahely, megfelelő apajelölt, jó párkapcsolat...stb.) én támogatni fogom őt ebben ha ő is korábban szeretne gyereket vállalni.Remélem előbb ezt a témát meg fogja velünk beszélni és nem ugrik bele semmi hülyeségbe!
2012. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, a gyermekem még csak 5 éves, de remélem nem bánod, ha válaszolok.

Nagyon örülök, hogy fiam van, pont emiatt. Szerintem ez egy nagyon nehéz dolog, hiszen nem tudsz pártatlan maradni.

Ha azt mondod, jó volt, nem bántad meg, stb., akkor ez úgy is tudatosul benne, mint követendő példa.

Ha meg óvod tőle, az olyan, mintha megbántad volna és rosszul alakult volna miatta az életed...


Én nem bántam meg, de azt is tudom, hogy 5 évvel később sokkal máshogy szemlélem a dolgokat, és részben az eltelt idő, részben a tapasztalat miatt, de sokkal felelősségteljesebben várom a második fiam.


Mindenesetre ha bármelyiküknek (vagy akár a még csak tervezett harmadiknak) idejekorán lenne gyermeke, mindenképp támogatnám az unokám felnevelését vagy örökbe adását az abortusszal szemben.

20N, 5 éves és 21 hetes magzat fiúk anyukája

2012. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is 16évesen szült az anyukám, akit nagyszerű szülőnek tartok minden téren. Annyira nem kellett engem óvnia, mert semmiképp nem akartam olyan fiatalon anya lenni, de természetesen sokszor beszélgettünk erről -is- és szerencsére bármit megbeszélhettem anyuval, kicsi koromtól kezdve, a legjobb barátnőm is egyben. Anyu azt mondta mikor tini voltam, hogy bármi történne egyből szóljak neki, mellettem lesz és segít mindenben, ha esetleg teherbe esnék akkor megbeszéljük mi legyen, én mit szeretnék, ha szülök akkor is segítene fog, de mindig figyelmeztetett, hogy védekezzek, és szinte minden hónapban rákérdezett, hogy megbetegedtem e, vagy mikor fogok. Mióta elmúltam 20éves azóta gyakran mondogatta, hogy igazán örülne, ha nem lennék mindig szingli, mert szeretne fiatalon nagymama lenni, ha már egyszer fiatalon lett anyuka :)) Én úgy voltam vele, hogy ráérek még megállapodni és nem is akartam komoly kapcsolatot. Anyu már azt mondta, hogy előbb lesz unokája az öcséimtől, mint tőlem...de azért nem úgy lett :)) egy hét múlva leszek 24 éves és 16hetes kismama vagyok. A babánk tervezett és nagyon várjuk a párommal, anyu meg olyan boldog. Már volt velem uh-on is, a nőgyógyászomnak meg leesett az álla, milyen fiatal a nagymama :)
2012. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, olyan helyesek vagytok!:)
2012. jan. 12. 16:05
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló! Igen, erre gondoltam, hogy az is lehet, hogy követendő példának tartja, az óvást meg nagyjából úgy értettem, hogy elmondod az árnyoldalait, őszinteségre, felelősségre neveled.

Én nem igazán szültem fiatalon, az elsőt 26, a másodikat 36 évesen, de érzem, mekkora a különbség a második javára. :) Jóval türelmesebb vagyok. De ez tényleg beállítottság kérdése, van aki érett az anyaságra 20 évesen is akár.

A barátnőm 18 évesen szülte az első lányát, aki most 18. És úgy néz ki, a történelem megismétli önmagát...pedig mindent megtett, én jó anyának ismerem. Úgy tűnik, a kislány követendő példaként élte meg. Itt most jönnek a gondok: iskola, munka, stb...

Ő nem akart ennyire fiatal nagymama lenni:)

2012. jan. 12. 16:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem anyukám 17évesen szült! Én most 24 vagyok és 30hetes kismama!

Ő sose féltett, mert nem is volt a gondolatomba, hogy 17évesen anya legyek! 6éve van 1 fix jól működő kapcsolatom, jó egzisztenciánk van, így anyukám nagyon örül, hogy babánk lesz és mindenben támogat! Persze, ha nem lenne minden adott, akkor én se vállaltam volna be és ő sem ujjongott volna a dologtól! Én nagyon örülök, hogy fiatal nagymamája lesz a babámnak és ő is örül, h fiatal nagyi lesz! :)

2012. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Átlagos anyává válási kor szerintem 23-tol kezdödik.

Sajnos én késön kaptam észbe. 28 évesen volt az elsö tervezett babánál ami vetéléssel végzödött 23 hetesen. Most ujra probálkoztunk, tapadási és hematoma probléma ismét pedig ez a baba is egészséges csak ki tudja megmarad-e. Drukkoljatok. 14-15 hetes kismama 29 éves

2012. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!