Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma vagyok 35 hét 3 napos...

Ma vagyok 35 hét 3 napos kismama. Voltam UH-n és elkeserítettek. Bátorítanátok? Kinek milyen értékei voltak ebben az időben?

Figyelt kérdés

már az utolsó két Uh -n is kisebb volt a baba eleinte másfél héttel majd 16 nappal most pedig a mai íUH szerint 3 héttel kisebb jövőhéten is megyek UH ra vagyis mostmár hetente eddig 2 hetente kellett de már kezdek aggódni mivel ma 35.3 napos helyett a papíromra 32.4 napot írtak a baba uh adatai alapján egy minimálisat nőtt 2 hét alatt illetve 200 grammot hízott csak.az Uh alapján mért adatok BPD:83 mm

FL:65 mm

AC:279 mm

illetve a súlya 2079 gramm

nektek mennyi volt ilyen idősen a babátok ?

nem tudom ha egyáltalán nem fog növekedni 1 hét alatt akkor befektetnek vagy megszülesztenek -e ?járt már így valaki?

minden más a keringés a lepényérettség minden jó.


2013. ápr. 3. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez semmit nem jelent, 12. hét után már egyéni ritmusban nőnek a babák, és mint a felnőttek közt is, vannak kisebbek és nagyobbak. Valószínűleg csak kicsi a baba. Te mekkora vagy, férjed mekkora, mekkora voltál mikor születtél? Egy gyerek méretei, születési súlya nagyban genetika.

Amiatt hogy a baba nem a korának megfelelő tankönyvi nagyságot "produkálja", nem fognak "megszüleszteni" sem befektetni. Ha gond lenne mondták volna.

a babák amúgy ebben az időszakban heti 100-250 grammot híznak, tehát a 2 hét alatt 200 grammal nincs gond.

Én 35 hét 5 napos vagyok, de sajnos nem tudok adatokat mondani mert egyrészt én 30 hetesen voltam és majd csak 37 hetesen megyek megint UH-ra, másrészt nekem amúgy is nagy babám van, ezt már a 27 hetes 4d-n mondták, dehát én is nagy baba voltam.

2013. ápr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem ezek az értékeim voltak, de kihangsúlyozom, hogy én a másik véglet voltam, akinek pont hogy nagyobb volt a babája az átlagnál:

BPD: 93 mm

AC: 341 mm

Femur: 72,6 mm

De nagy babám is lett, 3960 grammal és 54 cm-el született a fiam a 38. héten.


Egyébként azért jelenthet gondot a kisebb érték, mert jelentheti akár azt is, hogy a baba nem jut elegendő tápanyaghoz és azért nem tud fejlődni.

De egyébként lehet attól, mert genetikailag kisebb a baba, tehát vagy te vagy a párod kis súllyal születettet és a babátok is kis súllyal fog születni. Vagy mert mondjuk később fogant a baba, tehát fiatalabb, ezért kisebb.


Ahol én szültem, ott a hozzád hasonló értékekkel rendelkező anyukákat befektetik a kórházba és folyamatos megfigyelés alatt tartják és rendszeresen vizsgálatokat csinálnak. Ha minden rendben van, akkor általában sajnos ezek az anyukák a terhesség végéig bent maradnak a kórházba és ha nincs semmi gond, akkor ugyan kisebb méretekkel rendelkező babájuk születik, de teljesen egészségesen.

2013. ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erre nem nagyon szabad alapozni!!

Nekem a 36 hetes UH-on,2170 g-ra becsülték a lányomat.

Mondta is a szonográfus hogy elég kicsi a babám,és valószinű hogy a 3 kilót se fogja elérni ha megszületik.

Helyette 39+4 szültem.3300 g és 55 cm lett a lányom.

Úgyhogy nem kell megijedned!

2013. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, és még azt akartam írni, hogy az UH amúgy nem pontos. Még ha ugyanaz a szonográfus csinálja ugyanazon a gépen, akkor sem biztos, hogy teljesen pontos amit mér. Nekem előző babánál valamelyik értéket 36 hetesen nagyobbra mérték mint 38 hetesen. :-) Pedig nem ment össze. :-) A súlyt pedig a különböző méretekből számítják (fejkörfogat, haskörfogat, combcsont hossza és még valami), ha csak picit is nem pontos mind a négy mérés, már teljesen más a kalkulált súly mint a valós.

Ha nem kapna elég tápanyagot a babád akkor az látszana a flowmetrián (gondolom nézték, mert azt írtad jó a keringés), és a méhlepény érettsége is rosszabb lenne. De mint írtam a heti 100 gramm gyarapodás az még normál értéknek számít.

2013. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent.. Nekem vegig le volt maradva aztan uhn a vegen mertek 4660 grammot azt hittem sirva fakadok elsore megszulni es meg biztattak hogy altalaban csal az uh 30 dekat es olyan 5 kilo korlu gyerekem lesz mert olyan nincs hogy az a gyerek kisebb legyen ha az uh ezt mutatja.. Na akkor vegem volt terden allva akartan konyorogni a csaszarert.erre szuletett.egy 4310 es babam... Ne vegyel merget az uh gepekre... Van meg ido meg siman belehuzhat... De tesomnak is.39 hetre szuletett egy 48 centis 2900 grammos fia. Most is ois torrpe reggeltol estig zabal ( reggeli a masfel eves gyereknek ket kare kenyer...) ebed ket merokanal fozelek es 2 fott tojas. Semmi baja 11 kilo es 84 centi.. Abszolut aranyos baba. Szerencses alkat lesz... Mi kajara nezunk az.rogton plusz 10 kilo...
2013. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a biztatást nagyon aranyosak vagytok

nekünk ő a 3 babánk de az első kettővel nem voltak ilyen gondok

ők sem voltak oriásbébik a nagyobbik lányom 3250 a kisebbik 2900 gramm volt a nagyobbat tulhordtam 5 nappal a kisebbet 1 nappal hamarabb szültem

nem tudom nagyon aggódom remélem nem lesz semmi baj csak kicsi nem is baj majd kint megnő.csak aggódom.

még egyszer köszönöm

2013. ápr. 3. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 36 hetes adataim vannak:

bpd:92mm

thq:96mm

De az én lányom is elég nagy volt,ijesztgettek is,hogy hatalmas lesz.

10 nappal túlhordtam(bár valószínű,hogy elszámoltak mert 2 dátumom is volt,és a kettő között szültem) 3950gramm és 54cm volt.

2013. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Uh-ra nem lehet adni mindig.Egy kis megnyugtatás: lányom 35 hetes adatai,ő is kisebb volt végig: BPD 88,FL 62 Ő 11 nappal elöbb született 2800gr-mal,de most is kicsi,szóval genetika,(én is 158cm vagyok) Ikerfiaim 35+2 heti adatai Bpd:86 és 76 ,Ac 256 és 259. 3nap múlva megszülettek(vagyis egy hónappal korábban) 2500 és 2000 grammal.A babád most valahol a kettő között van elvileg,de még van egy hónap,még egy kg-ot is hízhat!Nyugi,megnő idekint,ha nem is lesz óriás,és talán a szüles is könnyebb lesz!Boldog babavárást!
2013. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kedves kérdező végülis mennyivel született a babád hány hétre? egy aggodó 35 hetes kismama
2015. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!