Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz az első orvosi vizsgál...

Mi lesz az első orvosi vizsgálaton? Adjak már most hálapénzt a dokinak?

Figyelt kérdés

8 hetes kismama vagyok, és most fogok először orvoshoz menni. Mi vár rám? Már most el fog küldeni vérvételre is?

Ha már tudom, hogy ehhez a dokihoz szeretnék járni, akkor már adjak neki pénzt?



2013. ápr. 3. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
A hálapénz nem illegális?!
2013. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Megkérdezi az utolsó menszid első napját,csinál egy hüvelyi uh-t és gyakorlatilag ennyi!!! Megnézi a babát hogy jó helyen van e,megnézi a szívhangot,mert már az is lessz! :))))Vérvételre nem küld,miért küldene?

Oda majd a védőnőd küld el! Hát én a hálapénzel ugy vagyok hogy nem adok egy fillért sem,hisz az a dolga!!

De természetesen ez a te döntésed,ha akersz akkor fogadd meg és add oda neki azt az összeget amennyit gondolsz!! De ezt közöld vele hogy te doktorúrhoz akarsz menni stb-stb.De van olyan orvos aki fixre megmondja mennyit kér!

2013. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De illegális, viszont, ha nem adsz pénzt az orvosnak,akkor nem bánik veled normálisan.
2013. ápr. 3. 18:40
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha nem magánrendelésre mész ne adj neki pénzt!

Első vizsgálaton meg fog nézni UH-val, ad beutalót vérvételre, kb. ennyi.

2013. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem magándokihoz megyek. Akkor még most nem adok neki. Csak azt sem szeretném, hogyha nem úgy bánna velem, ahogy épp kellene.
2013. ápr. 3. 18:42
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy normális doki akkor is megfelelően bánik veled, ha nem adsz neki pénzt. Aki csak akkor, ha fizetsz neki, azt messze kerüld el...

Ha tiszta viszonyokat akarsz akkor szerintem menj magánrendelésre, ott megvan mindennek a tarifája, nem kell ilyeneken agyalnod, hogy adj-e és hogy mennyit.

2013. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sztk-s rendelésen nem kell pénzt adni! Amúgy fura, hogy csak az egészségügynél jut az emberek eszébe, hogy pénzt kéne adni... Amikor a tűzoltó eloltja a házadat vagy kivág a roncs autóból, akkor miért nem jut eszedbe? Mármint nem neked, hanem úgy általánosságban az embereknek. Megjegyzem nem fogadhatnák el!


A vizsgálatokról annyit, hogy hüvelyi vagy hasi uh-val megnéz és valószínűleg már lesz szívhang is. EL fog küldeni védőnőhöz, hogy megkapd tőle a kiskönyvedet. A 12. hétig el kell menned majd vérvételre, ekg-ra, háziorvoshoz és esetleg fogorvoshoz is. Nekem még kellett vinni a férjemtől papírt, hogy volt tüdőszűrésen és nincs semmi gond.

2013. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És még azt szeretném kérdezni, hogy az ultrahangról fogok most kapni egy kis képet, vagy majd csak a hasi uh-ról?
2013. ápr. 3. 19:54
 9/15 anonim ***** válasza:
Sztk függő. Ahova az első babámmal jártam ott bármikor adnak, de 1000ft-ért. Ahová mosst járok, ott nem adnak, de még én sem készíthatak képet a monitorról...
2013. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Voltam ma a dokinál! :) Szerencsére minden a legnagyobb rendben van. :) Láttam a kis embriót :) Még szívhangot nem nézett és a pontos szülés idejét sem mondta meg a doki. Majd 4 hét múlva kell visszamennem.
2013. ápr. 4. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!