Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Bárányhimlő!

Mit csináljak? Bárányhimlő!

Figyelt kérdés
Kisfiam bölcsiscsoportjában bárányhimlős lett az egyik kislány. Ő be van oltva, viszont én még nem voltam! 15 hetes kismama vagyok. Az elmúlt 2 hétben nem találkoztak. Fogjam itthon? Meddig? Lappangási időben terjed, ha jól tudom, ami akár 20 nap is lehet.
2013. ápr. 4. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én otthon tartanám,mégpedig azért mert lehet a kislánytól más gyerek elkapta és ő olyan stádiumban van hogy fertőz.Mivel egyik gyerek átadja másiknak,ez eltarthat egy ideig,míg végig megy a csoporton.. Az orvosom azt mondta ugyan,h aki be van oltva nem hozhatja haza a vírust,de ugye olyat is hallani,h aki be van oltva az is elkaphatja,csak nem nagyon vannak tünetei. Én nem kockáztatnék a helyedben....
2013. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én se kockáztatnék, főleg, hogy nem is voltál még és kismama is vagy!
2013. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És meddig tartsam itthon?
2013. ápr. 4. 09:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni,szerintem kell egy hónap,h mindenkin levonuljon.
2013. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha már elkapta, csak még lappang? Hogy tudnám elkerülni, hogy én is elkapjam? Tudom, kuka voltam, magamat is be kellett volna oltatnom.:-(
2013. ápr. 4. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt írtad,h az elmúlt két hétben nem találkoztak...ennek ellenére bárhol,akár egy bevásárlóközpontban is elkaphatod bárkitől.Sajnos nem tudsz már semmit sem tenni...:(
2013. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos már nem tudsz mit csinálni!:(

Én csak egy tapasztalatot osztanék meg.

Én sem voltam még sose himlős,semmilyen se.

A terhességem alatt viszont a bátyám kislányának

a csoporttársa az oviban rózsahimlős lett.

Mi pedig együtt laktunk velük(ikerház),nagyon

sokat átjárunk egymáshoz,és a kislány majd csak 1

hét múlva említette,hogy rózsahimlős a csoporttársa.

Gondolhatod mit éreztem,mert még a lánya sem volt himlős,rettegtem hogy ő is elkapta,aztán meg én is,

és elhal a babám...

De hál istennek nem így lett!!Nem kapta el,és én se!!

Ugyhogy csak pozitívan!!

Ma már 3 hónapos a lányom,makk egészséges!

Viszont a következő terhességem előtt beoltatom magam a bárányhimlő ellen!

2013. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én otthon tartanám, és néha érdeklődnék a bölcsiben telefonon, hogy hogy áll a vírus.

Sok mindent nem tudsz tenni, ha fertőződtél. De az biztató, hogy a 12. hét után elvileg nagy problémát nem okozhat a bárányhimlő. Mindenesetre reméljük, nem kaptad el.

2013. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ha már elkalptátok, akkor tudom ajánlani a Poxclin habot, ami nagyon hasznos, nem viszket tőle és nem fogja elvakarni.
2013. ápr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!