Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hőmérséklet probléma lenne?

Hőmérséklet probléma lenne?

Figyelt kérdés
16 hetes fiatal, még tapasztalatlan kismama vagyok! Nagyon szeretném már a babámat, ezért állandóan találok valamit, ami miatt aggódhatok! Az eddig vizsgálatokon minden rendben volt, a legutóbbi ultrahangom 4 héttel ezelőtt volt, a következő 3 hét múlva lesz! Eddig sem voltak rosszul léteim, sosincs hányingerem,most kimondottan friss is vagyok, annyi a legnagyobb problémám h égni szokott a gyomrom! Ezért félek h vajon minden rendben lehet-e a kicsikémmel, főleg mert múltkor olvastam a hőmérsékletről és írták h abból tudjuk h baj van h lemegy.. és ugye a terhesség alatt 37 fok körülinek kell lennie a hőmérsékletnek..nem szoktam megmérni mert rettegek h túl keveset mutatna, viszont a homlokomat és a testemet szoktam megnézni mennyire meleg, és vannak olyan napok mikor kifejezetten hideg vagyok, aztán néhány óra múlva elég forró a testem mintha 37 fok lenne! Ez normális? Amúgy a hasam sem szokott fájni nincsenek erős görcseim, nem barnázom meg semmi, néha mensesz szerű fájdalmaim vannak, de úgy tudom az normális, mert a méh növekedése okozza..mondom most emiatt a hőmérséklet miatt izgulok.

2013. ápr. 4. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem sikerül megnyugtatnom:) Négyszer voltam már várandós,sajnos két méhenkívüli és két vetélés volt,de ez bőven a 12.hét előtt,ezért még nincs babánk,de viszont már van "tapasztalatom". Én lombikos vagyok, tehát mi alapból plussz progeszteron pótlást kapunk már a beültetéstől, extrém dózisban,ami elviekben ugyeobár (mármint a progeszteron emelkedése,az ovuláció után a hőmérséklet emelkedését is jelenti,s ha sikerül a baba,a sárgatest még több progeszteront termel ami emeli a hőt).Nos ehhez képest én csupán kíváncsiságból nézegettem akkor a hőmet és sosem ment 37 fölé, volt , hogy rázott a hideg,volt hol levert éjjel a víz..és a baba mégis ott volt. De konkrétabb megnyugtatás: barátnőm tavaly májusban szült, ő 3x3-ban kapta a progi pótlást mert szükség volt rá, és kíváncsiságból néztük a hőjét, átlagban 36,2 max.36,7 volt reggelente,ébredés után. Mégis egészséges kisfia született:) ja és semmi rosszulléte nem volt,dolgozott is a 12.hét végéig,s utána is csak azért ment tp-re,mert betegek között dolgozunk. Élvezzd a babavárás minden pillanatát, az,hogy első várandósság alatt van félsz az emberben,hogy minden rendben van e odabent, teljesen természetes érzés azt gondolom! Boldog babavárást!:)
2013. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jól írja az első!


Én most vagyok 8+5 hetes és néha rámérek a reggeli hőmre és állandóan 36.9, soha nem ment feljebb, ma egy kicsit alacsonyabb volt 36.6, de párom nyitva hagyta az ablakot reggel mikor elment és fáztam és ezért volt szerintem alacsonyabb!


Nyugi, ha semmi jele nincs hogy baj lenne (vérzés, erős görcs, erős fájdalom) akkor nincs semmi baja a babádnak!


Élvezd a terhességed és ne aggód végig, mert nagyon hamar elmegy ez a pár hónap! És utána még gyorsabban fog megnőni a babád! :D


Tapasztalatból írom. Alig vártam hogy megszülessen a kislányom és másik 19 hós nagy lány már! Más fél év csak úgy elszalad mellettünk!

2013. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nap kozben nem szoktak merni a homersekletet (csak ha mondjuk betegnek erzed magad,figyelni kell hogy ne legyel lazas).A reggeli homersekletet szoktak nezni,de mindenkinel valtozo, hogy mennyi a legnagyobb reggeli hoje 9ahogy elottem is irtak ketten).:) Ne aggodj!Terhessegben normalis hogy egyszer raz a hideg maskor meg majd megsulsz.:) 20 hetes km
2013. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Most végülis rászántam magam arra h megmérjem, mert az sem normális h itt izgulok meg aggódok, azért mert éppen túl hidegnek találom a testem, úgyhogy biztosra mentem, most 37 fokot mutatott!
2013. ápr. 4. 13:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma reggel pedig 36,8-at
2013. ápr. 5. 09:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia 30 hetes vagyok igaz d.u mert es nem reggel de 35,5 volt.en is ezert.mertem meg mert kivancsi voltam ,hogy ez a 37fok igaze, hat nekem se jott be pedig a picurkam az eddigi vizsgalatok alapjan makk egezseges.Boldog babavarast nindenkinek
2013. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!