Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas lett a vércukor eredmény...

Magas lett a vércukor eredményem a terheléses vérvételen. Azóta otthon mikor mérem, evés után 5-6 között van. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doktornő,hogy 7 alatt legyen és úgy is van,viszont a terhelés magas.Nem értem.
2013. ápr. 4. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Cukrosvíz vagy zsemle volt?
2013. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem voltál ideges a vizsgálat közben? Mert az idegesség emeli a cukorszintet és így fals eredmény születhet.
2013. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Cukros víz volt.És igen,elég ideges voltam,nehogy visszajöjjön vagy rosszul legyek,de nem volt semmi gond vele.
2013. ápr. 4. 15:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is cukros víz volt, 9,1 lett... Fura módon azóta 6 körül van étkezés után...

A nőgyógyászom szerint mindenkinek felnyomja a cukrát a cukros víz, így nem mutat valós eredményt...

Ettől függetlenül diétázom.

1. voltam! :-)

2013. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért alacsonyabb, mert otthon nem eszel meg egyszerre 75 gr gyorsan felszívódó szénhidrátot fehérje és zsír nélkül, ráadásul reggel, amikor a legrosszabb az inzulinreakció.
2013. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

a doki mondta, hogy mérjed?

Furi, nekem is ennyi lett, de nem mondták, hogy mérjem

2013. ápr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A cukros víz után 8.3 lett a 7.8 helyett.Azt mondta a doki,hogy diétázzak,igyekszem...Megismétlik pár hét múlva a terheléses vérvételt,nagyon félek,hogy ott újra magasabb lesz a kelleténél mert azt mondták akkor már inzulinra tesznek.
2013. ápr. 4. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a terheléses cukrod magas még nem tesznek, nem tehetnek inzulinra, ha a normális étkezés mellett jók az értékeid. Valamit félreértettél. Ha 5-6 közötti cukornál inzulint szúrnál behipóznál (rosszul lennél, akár el is ájulnál).
2013. ápr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyek vissza a belgyógyászatra és ott is megmérik evés után,remélem látni fogják ők is,hogy a lötty nélkül nem magas és akkor nem küldenek újra terhelésre.
2013. ápr. 4. 16:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne hagyd, hogy hülyeséget csináljanak. Ha étkezés után ilyen jókat mérsz, akkor teljesen rendben vagy. Sajnos ahány orvos, annyifélét mond, de ugyebár nem az a lényeg, hogy egy jó kis egészségtelen, tömény cukor hatására mennyi a cukorszinted, hanem épp az, hogy egészségesen érj és ne legyen magas. Na, Te ez utóbbinak megfelelsz bőven. Én a helyedben több terhelést nem engednék. Inzulinról pláne szó sem lehetne.
2013. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!