Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antibiotikum és paracetamol...

Antibiotikum és paracetamol tartalmú gyógyszer árthat a babának?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy terhes vagyok, mert még nem jött meg (húsvétkor kellett volna), teszteltem tegnap reggel, de még nem mutatta ki, viszont hányingerem van, szédülök. Hirtelen nagyon legyűrt a torokgyulladás, és amoxicillin/klavulánsav tartalmú antibiotikumot kaptam és paracetamolos fájdalomcsillapítót. Ja és ambroxolt is köptetőnek. Lehet ezektől a gyógyszerektől bármi baja a babának, ha tényleg terhes vagyok? Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 4. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem szednék be semmit. Nem vagyok kockáztatós tipus. Feküdj le mielőbb, takaró, citromos-mézes bodzatea, holnapra elmúlik.
2013. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én is így voltam vele, de egyre csak rosszabb lett. Azt hittem 1 nap szabi, azalatt pihenés és másnapra semmi bajom, de még rosszabbul lettem. Gyógyszer nélkül lehet, hogy orvost kellett volna hívni. Sajnos muszáj volt gyógyszert íratni. Lázas is voltam. Remélem nem okoz semmi bajt, ha babás vagyok.
2013. ápr. 4. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:

De miért nem mondtad a dokinak,hogy lehetséges,hogy terhes vagy,és adjon olyan gyógyszert,ami nem ártalmas??

Én 13 hetesen voltam eléggé beteg,akkor én Ospamoxot kaptam(antibiotikum),azt lehet szedni,meg Panadolt lehet még.A láz pedig az egész terhesség alatt veszélyes.És mivel te még ráadásul az elején is vagy,neked még veszélyesebb!!

Én a helyedben nem vennék be semmit sem,hanem holnap szépen visszamennék a dokihoz,és elmondanám neki,hogy mi a helyzet!!


35+2 hkm

2013. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is azt csinálnám hogy holnap felhívnám a dokit ha nem is mennék vissza és elmondanám hogy nincs kizárva hogy terhes vagyok. Ha meg nagyon rosszul vagy akkor szerintem az ügyeletet is felhívhatod hogy beszedheted-e amiket felírtak.
2013. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!