Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Paleo étrendet lehet követni...

Paleo étrendet lehet követni terhesen?

Figyelt kérdés
Van aki így étkezik végig a várandósság és szoptatás alatt is?
2013. ápr. 7. 14:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Lehet. Mivel ez nem egy egészségtelen szigorú diéta. Legalábbis én is/mi is így eszünk évek óta, és dokijaimat megkérdeztem, azt mondták, mivel nem egyoldalú szélsőségesen durva diéta, lehet. De józan paraszti ésszel is ezt mondanám. a paleolit korban is szültek az emberek :) :) :)
2013. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
de az nem káros hogy alig viszek be ch-t? nekem a dokim sajnos semmit se mondott mikor rákérdeztem, úgy értem hogy csak mosolygott egyet hogy ő ezekben a csodadiétákban nem hisz és ennyiben maradtunk, de a kérdésem mondjuk nem ez volt hogy ő miben hisz:)
2013. ápr. 7. 14:24
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Tudomásom szerint terhesen minimum 160 gr szénhidrátot kell enni, de az nagyon az alsó határ. Ezt elvileg egy ésszerűen összeállított paleo étrenddel meg lehet oldani, bár nem egyszerű. Arra oda kell figyelni, hogy a vizeletben ne legyen keton.
2013. ápr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igen mondjuk nekem nem annyira egyszerű mert az epém se az igazi ...mondjuk ez a tojásnál jön ki meg néhány féle gyümölcsöt se tudok enni.
2013. ápr. 7. 14:28
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy lehet. Én is ezt követtem/követem évek óta. Aztán egyedül a hányós időszakomra kényszerültem felhagyni vele. De a gabonát továbbra is kerültem és a tejtermékek többségét is. Azóta visszaálltam a paleóra és minden oké. A védőnő nagyon mondogatja, hogy de azért egyek elég szénhidrátot. :D Pedig nem győzöm hangsúlyozni, hogy bőven eszem zöldséget és gyümölcsöt. Egyébként minden eredményem tökéletes volt eddig. :)
2013. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy hányós időszakodban kényszerültél felhagyni vele de akkor is kerülted a gabonát és a tejet, akkor miben hagytál fel vele?
2013. ápr. 7. 14:35
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

1. voltam, ahogy utolsó mondja, a zöldségekben is van szénhidrát....


[link]


itt van, hogy mennyi. Szóval lehet a palo nem száműzi teljesen a szénhidrátokat, inkább csak egészségesebbeket javasol, mint mondjuk a kenyér.


2 terhesség, szoptatás, erős, szépen fejlett gyerekeim vannak.

2013. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Hát ezekből nehéz lenne összehoznom 160 grammot minimum:))) azért azt lássuk be.

Ez nem baj nem azért mondom csak hogy van e vmi egyértelmű szükséglet hogy a magzatnak kell x ch mert ha nem akkor baj történik??

2013. ápr. 7. 14:38
 9/29 A kérdező kommentje:
burgonyát lencsét borsót babot nem lehet tudtommal. Mondjuk epeügyileg se bírom a hüvelyeseket szóval az mindegy is. De se rizs, se krumpli
2013. ápr. 7. 14:39
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
A napi 160 gr az egyértelmű minimum szükséglet. És nem egyszerű zöldségekből bevinni, mert a paleo tiltja a burgonyát és a hüvelyeseket, tehát minden magas és közepes ch tartalmú zöldséget.
2013. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!