Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezhet, hogy jóval nagyobb...

Létezhet, hogy jóval nagyobb a gyerek, mint a korának megfelelően kellene?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok a számok szerint, a baba pedig 10 mm, ami egy 8 hetes gyereknek felel meg. Normális ez? Az orvos nem mondott semmit.
2007. szept. 15. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Lehetséges ilyen, főleg ha terhesvitamint szedsz, mert attól gyorsabban nő/ fejlődik. Én 6hetes vagyok, de látszik a hasam alja pedig nem vagyok egyeltalán hájas csak a hasam nagy(méhem). Édesanyám orvos, azt mondta a vitamin miatt van (elevitet szedek) de 3. hónap után váltok a gravidára vagy minden másnap veszek be az elevitből. Agggódnod szerintem nem kell!!!
2007. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 hetesen nem a baba, hanem a petezsák méretét adják meg, így a 10 mm, mint megadott érték, teljesen normális.

Ebben a korban (4-6 hetesen) az embrió mérete még annyira minimális, hogy gyakorlatilag kimutathatatlan.


Az első trimeszterben, de legalább a 8-9 hétig gyakran számolnak így, t.i., hogy külön megadják a petezsák méretét és külön a benne lévő magzat méretét. Ez lesz az ún. CRL érték (ülőmagasság), ami a terhesség végéig meghatározó adat lesz.


Szóval a 10-11 mm valóban egy kb. 8 hetes magzat mérete, 5 hetesen a petezsák ekkora.

2007. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell számolni azzal, ha magzatvédő vitamint szedsz, illetve ha eleve alkatilag "nagyobbak "vagytok a férjeddel. Én az első gyermekemmel is így jártam, félidőben már abbahagyatták velem a vitamint és minden értékem a normál érték felett volt (BPD,FL,stb.)Gondoltak arra hogy elszámolták, utána arra hogy a cukorral van gond. Aztán a kiírt időpontban született meg a fiam 6 évvel ezelőtt 4500 grammal és 61 cm-rel. Most 35 hetes kismama vagyok, a helyzet ugyan ez, csak pepitában, most voltam ultrahangon,38.hetesnek felel meg ultrahang szerint. Megint végigjátszuk a vércukormérés összes esetét (terhelés,keresztmetszet)holott én tudom hogy nincs gond a cukrommal, otthon is mindig mérem, el sincs számolva az ideje, ilyen nagy baba lesz megint. Az a lényeg hogy a kicsinek ne legyen semmi baja!
2007. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A második hozzászólóval értek egyet.

5 hetes korban még nem magzatméretről, hanem petezsákméretről beszélnek, és ez a 10 mm a terhesség korának megfelelő petezsákméretet jelenti, maga az embrió ilyenkor még csak kb. 2-3 mm.


Természetesen alkati tényezők és esetleg a terhesvitaminok is befolyásolják a magzat, a baba méretét, de esetedben szerintem arról van szó, hogy nem magyarázta el a doki, hogy mit jelentenek a számok a leleten. :)

2007. szept. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!