Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vagyok a 6. hétben. Ma...

Kávétejszín kérdése:

Most vagyok a 6. hétben. Ma kezdődött a hányinger, nagyon erős. Hogyan menjek így dolgozni?

Figyelt kérdés
Tudtok ajánlani valamit? Félek, hogy a munkahelyemen is rámjön. Ráadásul gyerekekkel leszek körülvéve (az egyik nagyon beteg, csúnyán köhög). Mit tegyek? Hogyan dolgozzak?
2013. ápr. 8. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
SEMMIKÉPP ne tedd magad ki ekkora rizikónak.Köztudott, hogy a 12.hétig nagyon kell vigyázni magadra!Ha beteg gyerekekkel vagy körülvéve akkor meg pláne kerüld őket.Ez nem vicc.Vegyél ki szabit!Hányásra pedig b6 vitamin tabletta!37 hetes kismama
2013. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem is erős hányingerem volt, de nem jutott eszembe otthon maradni:) vannak praktikák, próbáld alkalmazni őket, citrom, citromos víz stb. nekem 6-11. hétig elég durva volt, de szerencsére kibírtam:) és szellőztess sokat!
2013. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

nekem a gyömbértea jött be (tudsz venni is és magad is készítheted, ha lereszeled a gyömbérgyökeret és azt forrázod le)- esetleg még ágyban fekve egy pohár langyos tej lassan kortyolva vagy egy száraz keksz, amit odakészítesz magad mellé (a tejet persze ágyba kell vitetni :))

Sajnos az első időszak ilyen, ettől érdemes dolgozni menni, ha össze tudod szedni magad- én a helyedben jobban aggódnék a fertőző gyerekek miatt. Az inkább veszélyes rád és a magzatodra.

Minden jót kívánok:

2013. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem felkelés előtt egy-két falat kekszet és pár korty vizet ajánlottak. Szerencsére nem volt rá szükségem, mert elkerült az erős hányinger. De a múlt héten hallottam én is a gyömbérteáról, viszont még nem hallottam vissza, hogy mennyire válik be.
2013. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még senki nem tudja, hogy baba lesz. Mit mondjak a munkahelyen, miért nem megyek a héten? Mert akkor ha jól gondolom, a héten érdemes lenne itthon maradnom, amíg az egyik gyerekem ennyire köhög és beteg. Doktor nőnek esetleg elmondom, és kiír táppénzre, de akkor ő sem mondhatja el másnak, ugye?
2013. ápr. 8. 11:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Valakinek semmilyen praktika nem válik be..Pl nekem sem.Most vagyok a 11. hétben és naponta hányok és egész nap hányingerem van.Szívhang óta nem dolgozom.Egyébként én is gyerekek között dolgoztam,elég nagy a fertőzésveszély.Úgyhogy a kettő első ok,és hogy a nagylányom koraszülött volt,ki lettem írva veszélyeztetett terhesnek.Tőled függ,de valóban ezzel nem érdemes játszani.
2013. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,a doktornő nem mondhatja el,köti az orvosi titoktartás.na és mi a garancia hogy jövő héten nem lesz senki beteg a gyerekeid közül?ne érts félre nem lebeszélni akarlak a munkáról.
2013. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Semmi garancia nincs rá, hogy jövő héten egyik sem lesz beteg, de azért 4 gyerekből igen kicsi az esély, hogy folyamatosan beteg valaki. Meg általában ha beteg a gyerek, nem szokott napközibe jönni (családi napközi vezetője vagyok). Csak ez a gyerek most valamiért mégis jön (pedig anyuka otthon van).

Én sem szeretnék játszani ezzel a helyzettel.


Felhívtam főnökömet, és annyit mondtam, hogy lehet, hogy vírus, nem mennék gyerekek közé. Azt mondta, hogy akkor menjek el orvoshoz, nem gáz, ha ma nem megyek. Aztán majd meglátjuk.


Az orvosi titoktartás nálunk nem létezik. :( Ez egy kicsi falu, amint van valami pletyka, rögtön mondja mindenki - legyen az egy tsz-ben dolgozó, vagy egy orvos. :(

2013. ápr. 8. 11:23
 9/11 anonim ***** válasza:

az persze más,4 gyerek nem 24(nekem ennyi volt)

akkor egyenlőre maradj otthon aztán meglátod

orvosi titoktartáshoz:elég szomorú

nekem hányinger ellen:b6,de csak ha már hánytam utána

tejes dolgokat kerülni

amint éhes vagy enni,sokszor keveset

gyömbért és citromos vizet kólát próbáltam de ideig óráig használtak

keksz gondolatától is írtózom

2013. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a ropi és sok-sok (sajna nem ajánlják, de buborékos) ásványvíz jött be:)
2013. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!