Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egész napot végig tudnám...

Az egész napot végig tudnám aludni, borzasztó hányingerrel és szagérzékenységgel. Mit tegyek? Nem hagyhatom el magam.

Figyelt kérdés
Most vagyok 7 hetes kismama és már hetekkel ezelőtt is voltak néha(!) hányingereim, de igazából csak 5-6-7 napja kezdődtek ezek a borzasztó tünetek. Folyamatos hányinger, gyomorsav (amit a nyelőcsövemben is érzek) és állandó aluszékonyság. Legnehezebben talán ezt viselem. Pl: most keltem fel alig egy órája, de már ásítozom. Nincs energiám valahogy semmire, a boltig alig megyek le, mert egyszerűen nem tudom magam rákényszeríteni. Szabadságot kellett kivennem, mert annyira iszonyatosan nehezen viselem a dolgot. Enni tudnék, de akármit veszek\készítek hirtelen, vagy csak evés után rosszul leszek tőle, utána már szinte rá sem bírok nézni. A hűtőt sem sűrűn nyitogatom, ha nem muszáj, mert rosszul leszek a szagoktól. Nincs valami jó praktikátok, amik enyhítenek ezeken a tüneteken? A hét közepétől már újra dolgoznom kell, és így kb. esélytelennek érzem, hogy normálisan el tudjam látni a munkámat. Most szép idő van, rákényszerítem magam a kutyasétáltatásra, talán a friss levegő majd jót tesz.. Aztán elmegyek a boltba, betárazok jó sok gyümölcsöt-zöldséget, de ezeket eddig is megtettem és mégsem tudom legyőzni a rosszulléteket:(
2013. ápr. 8. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont ugyanebben a cipőben járok, a rosszullétek nekem hullámban jönnek, de képtelen vagyok ébren maradni. Olyan vagyok, mint aki mázsákat pakolt át, szinte fizikailag fáradtnak érzem magam. Én sem dolgozom már egy hete, de lassan vissza kellene térni. Fogalmam sins, hogy bírok majd koncentrálni. Soha nem gondoltam volna, hogy én így járok. Nagyon energikus vagyok, és mindig túlvállalom magam, ha munkáról van szó, sosem mondtam nemet semmire. Most meg kihívás reggel felkelni az ágyból és két órával később nem visszafeküdni. Most lépek majd a nyolcadig hétbe. Fogalmam sncs, mi lehet a megoldás, de kíváncsian várom, van-e valakinek valami jó tippje ébrenmaradásra.
2013. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ilyen. Ezzel nem elhagyod magad, ilyenkor óriási átalakuláson megy át a szervezet, és aludnod KELL :) Aludj egész nap, én átaludtam az egész éjszakát és az egész napot is... Igen nyomasztó volt már napok után, de tudom, hogy ez kellett. A rosszullétet meg tűrni sajnos... :( El fog múlni jobbik esetben, nekem elmúlt a 12. hét után. :) A munkahely meg ilyenkor alkalmazkodjon. Vegyél ki betegszabit, menj el orvoshoz, és mondd el, hogy nagyon szarul vagy, kiír pár napra vagy pár hétre. Engem azonnal kiírtak, hiszen ki tud állandó hányingerrel, rosszulléttel dolgozni, úgy, hogy majdnem elájul olyan fáradt??? Van aki, megússza ezt és simán bejár dolgozni, de a helyedben kiiratnám magam és pihenés ezerrel, amíg úgy nem érzed, hogy visszajött az erőd. Most alakul ki a pici babád összes szerve, mindene, ilyenkor a legfontosabb a megfelelő pihenés és nyugalom! :) 17+2 hetes kismama
2013. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj, ennek nagyon örülök, hogy vannak, akik átérzik a helyzetemet. Nem rosszindulatból, de már tényleg kezdtem begolyózni, hogy ennyire "tehetetlen" vagyok. Nekem is a munka miatt a legnyomasztóbb, mert én is maximalista vagyok a munkámban, igyekeztem mindig a toppon lenni ebben is, mind a háztartásban, stb. Most meg egy kis gyenge "madárka" vagyok :D :\ A hétvégén még az a csoda is megtörtént, hogy a párom takarított és mosott helyettem. Nagyon remélem, hogy egy idő után ez el fog múlni, mert sajnos rosszul érzem magam emiatt, hiába tudom, hogy teljesen normális. Émelygésre esetleg próbálj kedves első B6 vitamint szedni, legalábbis nekem ezt javasolta a dokim. Nem mondom, hogy bevált :) de talán egy kicsit időszakosabb és nem állandó lett tőle. Kitartást kismamik!
2013. ápr. 8. 14:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a sorstársad vagyok, 10. hét végén, talán 1 fokkal jobb a helyzet, de most épp megint elég rosszul vagyok. Édes a teher, és boldogan viselem, de én a parfümöktől undorodom, gondolhatod egy munkahelyen minek vagyok kitéve :D szerda óta betegszabin vagyok, itt Ausztriában szó nélkül kiírnak, majd meglátjuk meddig szükséges.

Aludj sokat, az segít, a hányinger ellen meg próbálj semleges kajákból csipegetni, hogy a gyomrod ne legyen üres, nekem ez valamennyit segített.

2013. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!