Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes, hogy 13,5 hetes...

Természetes, hogy 13,5 hetes várandósan egész nap rossz a közérzetem és hányok? Ha épp nincs mit kihányni, akkor epét hányok?

Figyelt kérdés
Vagy megmarad az étel, vagy sem bennem. Lutri. Hányás után ált. jobban vagyok, addig viszont fél- 1 napom odavan, ami a közérzetemet illeti.
2013. ápr. 2. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan anyukát, aki végighányta a terhességet. Szóval igen. Lehet normális.
2013. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam is ez volt az elején, de nekem a 13. hétre elmúlt. amit tudok ajánlani, egyél kekszet. iszonyatosan nehéz legyűrni de legalább felszívja az epét és az epe akkor is termelődik ha üres a gyomrod, és irritálja a nyálkahártyádat és ezért mégjobban jön a hányinger. próbálj olyat enni amit meg tudsz enni. pár falatot mindegy mit de egész nap csipegess, ha egyszerre csak pár falat is megy le a torkodon akkor is már jó! kitartás!
2013. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is 13 hetes vagyok, én eddig csak kevésszer hánytam, de az émelygés az elmúlt 3 hónapra nagyon rányomta a bélyegét. Egész napos volt. Nagyon rosszul voltam. Aztán itt olvastam a gyömbéres teáról igazi citrommal ízesítve. 1 nap után már jól voltam tőle. Ma már visszatért az élet is belém. Tudok mosolyogni és nem csak nyafogni. :) Szerintem próbáld ki. Én lereszelek egy 1,5 cm-es gyömbér darabot, leforrázom 1,5 l vízzel, majd belecsavarok fél vagy 1 citromot. Nem olyan rossz, meg lehet inni és nálam tuti volt a hatása. :) És én is azt javaslom, hogy mindig rágcsálj valamit, ha nem is kívánod akkor is. Így a gyomorsav nem az üres gyomrodat fogja marni. Egy idő után megnyugszik és jobb lesz.
2013. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyél valami száraz,natúr dolgot,pl pirítós,zabfalat,keksz. Enni muszáj,de tudom miről beszélsz. Én az elején 3 kg-t fogytam emiatt,sokszor már a vizet hánytam ki. Túl leszel rajta (remélhetőleg),de ha abszolút semmi nem marad meg benned,akkor irány a kórház,mert ebből baj is lehet,kiszáradhatsz.
2013. ápr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyömbért mint üdítőt próbáltam már, de annyira nem szeretem a szénsavas dolgokat. Próbálok akkor kekszet eszegetni gyakran, hogy maradjon meg bennem valami.
2013. ápr. 3. 10:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Allitolag igen... Csak bennem merült fel, hogy lehet olyan allapot/betegseg mögötte, amire sosem derül feny, emiatt ramondjak, hogy normalis?

En is vegighanytam az elsö idöszakot, erre kiderült egy betegsegem, ami a terhessegben "normalis"-nak szamito, csak erösebb tünetekkel jar. Ezenkivül epeproblema, gyomorproblema (sav), közben kiderülö (ujabb) allergia is pluszban hanyast okozott. Allergia felerösödhet/gyengülhet a terehsseg alatt, az allergias hanyas nalam direkt eves utan mint a vizesesböl, visszatarthatatlanul jött. Ebböl ami teged erint: ha epet hanysz, akkor esetleg atolvashatod az epeproblemasoknak irtakat, figyelni, milyen etel utan hanysz epet. Durva altalanositasban nagy zsirtartalmu etelek (Camembert sajt, zsiros sajtok is).

Homeopatiat probaltad mar? Nux Vomica vagy Ipecacuanha.


Van egy kinai gyogyaszattal foglalkozo könyvem, eszerint a hanyasnak 3 lehetseges oka: gyomor megterhelese (tulevesnel) vagy lepgyengeseg okozza, ill. düh-stresszhelyzetek miatt több az energia a majban. Tuleves: ezt megelözni lehet, lep: föld elemü eteleket es fem elemü füszereket (gyömbertea, edeskömenytea - utobbi kesöbb is jo lesz, mert tejfokozo is), maj: megszüntetni az okokat es frissitö termikus etelek, kerülni a fem füszereket. Mind3-nal kerülni alkoholt, kavet, nikotint is.

Ehhez kepest, en örültem, ha valamit enni-inni tudtam, egesz nap szedelegtem, mivel gyakran egy korty viz - hanyas, föleg ejjel, de nappal 2-3 kortyig meg tudtam vizet inni. (Erre is azt mondta a privat nögyogyasz, hogy normalis.) Erdekes modon, amit amugy sosem iszok, a kola jobban megmaradt bennem, bar ezt is csak ovatosan ittam, de ettöl atmenetileg enyhült a hanyinger is! (Persze olvastam, hogy elbenit valami erzekelest, emiatt.) Amit azelött is evi 2-szer ettem: gyorsetterem is jobban esett! hasabburgonya, whopper...:) Szoval ha nagyon nem megy semmi, javasolnam kiprobalni mindent...

2013. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ujra atolvasva 2 megjegyzes:

A gyömber viszont nem jo a tul sok gyomorsavra, de ezt ugyis eszreveszed, mennyi jo.

Az orvosok azt mondjak, hogy amikor semmi sincs a gyomorban, akkor emiatt hanyunk epet, mert mast nem tudunk, tehat szerintük nem feltetlenül függ össze epes etellel.

6.

2013. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szép hétvégét kívánok!
2013. ápr. 19. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!