Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Te elmennél genetikai tanácsad...

Te elmennél genetikai tanácsadásra azért hogy megnyugodjál? 25 év alatt, minden eddigi lelet rendben van!

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, enélkül is nyugodt voltam.
2013. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi genetikai szűrésre mentünk, kombinált teszt, valamint az AFP, ennyi. Én júniusban töltöm a 25-öt, mi ennyiben megálltunk, mivel eddig minden rendben volt. De ez a Te döntésed kell, hogy legyen, hogy mész-e tovább. Nekünk ennyi elég volt a megnyugtatásra.

Boldog babavárást!

19+1 hkm

2013. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe sem jutott, első és második gyermekemnél. A harmadiknál már elmúltam 35, ezért felajánlották a genetikai tanácsadáson az amniocentézist a korom miatt. Utólag már tudom, hogy kár volt belemenni. Az a stressz, amit átélsz emiatt egy hónapon keresztül, amíg az eredményre vársz! Vetélési kockázata is van, ha minden eredmény rendben van, teljesen felesleges.

Én a helyedben nem is foglalkoznék ezzel a kérdéssel, inkább csak a kombinált tesztre mennék el, meg 4D UH-ra esetleg.

Boldog babavárást!

2013. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Genetikai tanácsadásra a Te korodban akkor érdemes elmenni, ha a családodban, vagy a párod családjában előfordult genetikai rendellenesség. Egyébként elég a kombinált teszt.
2013. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos történt a családon belül egy genetikai rendellenesség, így nekem kötelező.
2013. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem mentem el, bár én is gondolkodtam rajta kemény fél napig! igazából az orvosom győzött meg, hogy totál felesleges, mivel a családunkban nincs rendellenesség. Ami pedig van, az a párom részéről van.

A két nagyszülő a második gyermeknél már összeférhetetlen lett és szellemileg sérült gyermekük született, akinél ez csak 9-10 évesen mutatkozott ki. Addig semmi baja nem volt. Most közel 40x évesen kb. 15 éves szinten van, na meg egy lusta "dög" és mindenkit kihasznál. Azért írom így, mert tud mosogatni, takarítani, enni, inni.. elvárja mindenkitől, hogy kiszolgálják. Sajnáltatja magát!

Közben meg egész nap mást sem csinál, csak varrogat meg tv-t néz! Ha már valaki a fentebb említett napi teendőket sem bírja elvégezni, az ne akarjon már varrogatni egész nap, nem?! Az egész család viccesnek tartja ezt..


Másrészt pedig az összeférhetetlenséget (vérvétel által vizsgált) megcsinálták kötelezően. Nem volt probléma, viszont a nővéremnél 2007-ben volt és ő császár után kapott is ellenszert rá, ha esetleg akarnának még következő gyermeket.


Szóval én ezt a "bulit" meghagytam a 35 utáni anyukáknak. Feleslegesen sosem "kínoztam" magam. Bíztam az orvosomban, az uh-ban, az életben. Nem járt ilyen dolog a fejembe, hogy fogyatékos lesz a gyerekem vagy bármi más! Nem is szabad, mert csak bevonzod a bajt!

Ráadásul a dokim szólt volna, ha gond lett volna. Ezért fogadtam fel!!

2013. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elmentem,mindkettőnk családjában vannak okok ami miatt mindenképp akartam.
2013. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

29 vagyok, és nem mentem el, s nem is terveztem.

fölösleges idegeskedésnek tartom.

mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy kell-e a lelki nyugalmának a vizsgálat. mi nem mentünk el.

18 hkm

2013. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha 25 év alatt vagy, meg csináltatod az integrált tesztet és abban az eredmények jók, akkor nem is javasolják a további genetikai vizsgálatokat. Én most vagyok 24, mire szülni fogok 25 leszek, megcsináltattam az integrált tesztet, teljesen jók lettek az eredményeim, így további genetikai vizsgálatok eszembe sem jutottak. Ráadásul a magzatvíz vételnek tényleg van vetélési kockázata, én tuti nem kockáztatnám, ha nem lenne muszáj. Amúgy a 12. hétben csináltasd meg az integrált teszt első felét, a 16. hétben levesznek még egyszer vért, és már meg is van az eredmény. A 20. hétben meg van genetikai ultrahang. Na egy szónak is száz a vége, én nem csináltatnék, ha családon belül nem volt ilyen. 17+2 hetes kismama
2013. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!