Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudhatom, hogy minden...

Honnan tudhatom, hogy minden rendben van-e? Van jele ha baj van? Ugye van!

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen jött össze a baba, már inszeminációval is próbálkoztunk, eredménytelenül. Aztán egyszer csak... :) Mindent megteszek, hogy egészséges legyen a baba, figyelek a vérnyomásomra, a táplálkozásomra, nagyon sokat pihenek, sok gyümölcsöt eszem, szedek vitamint és magne B6-ot is.

Amikor 5 hetesen voltam uh-on, akkor egy kis petezsák látszódott, az orvos azt mondta, minden rendben van. Igaz, kisebbnek felelt meg, a mérete alapján 4.5 hetesnek, de ez érthető, hiszen később volt a peteérés.


Ahogy vagyok most: Nem vérzek, nem pecsételek, nem barnázok. A mellem már nem fáj, talán a mellbimbó érzékenyebb, de teljesen már, mint amikor kiderült, jön a baba. A hasam fájogat még mindig, bár az se olyan erősen, mint azon a héten, amikor esedékes lett volna a mensi. Hányeingerem nincs, talán kicsit émelygek, nem undorodom szagoktól, nem kívánok különösebben semmit. Nagyon sokat alszom, folyton álmos vagyok. Az utolsó mensi óta ma vagyok 5+5 napos, ami ugye kevesebb. Vajon mikor lesz szívverése a babának? Mikor menjek legközelebb orvoshoz?

Már koránt sem aggódom annyira, mint az elején, de azért még van bőven izgalom.

Bocs, ha valakit bosszant a kérdésem, már kérdeztem hasonlót...


2009. szept. 22. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Akit bosszant a kérdésed, ne válaszoljon, ennyi! :) Teljesen megértelek, hogy egy első terhességnél (főleg hogy inszem is volt) nagyon izgulsz. Én is végig izgultam, pedig nagyon könnyen teherbe estem. Csak annyit tudok javasolni, hogy ne izgulj! Tényleg ne! Csak a pozitív gondolatok, hogy bent minden rendben van! Miért ne lenne baj egyébként?:) Nekem ikerterhességem volt és elment az 1ik baba elég korán (kb. 5 hetesen), de tudtam és mondtam is magamnak hogy a másik életképes, ezt bizonyítja az is, hogy itt van velem!

Ma már nagy baba, jóízűen szuszog épp az ágyikójában :) Nyugi, és csak pozitív gondolatok!:)

2009. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocsika! gyorsan írtam és ... szóval "miért lenne baj?" azt akartam írni természetesen!!
2009. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Persze, hogy izgul az ember. Főleg első, pláne nehezen összejött terhességnél. És ha az ember még azt is tudja, mennyi minden mehet félre, még jobban izgul...


De nem szabad! A nyugalom most alapvetően fontos, hiszen még nagyon korai a terhesség. Nekem majdnem elment a babám, amikor egy nap iszonyúan, a sokéves átlagnál tízszer jobban felhúztam magamat: éjjel a nőgyógyászati ügyeleten kötöttünk ki vérzéssel. Hogy tényleg az idegesség volt-e az oka, nem tudom, mindenesetre azóta nagyon igyeksze kiegyensúlyozott lenni.


A 7. hetet javaslom: akkorra már biztosan lesz szívverés. Ne aggódj azon, hogy nincs hányinger meg a többi kellemetlen tünet: inkább örülj neki! Hidd el, nagyon kellemetlen az éhgyomri hányás meg az egész napos hányinger. Én már csak tudom... :-( Attól nem terhesnek érzi magát az ember, hanem tehernek, és betegnek.

2009. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kettővel feletted írtam én is hasonló kérdést. Nekem azt mondta a doki, hogy ha 28-án megyek akkor már biztos hogy kell lennie szívhangnak, én nagyon félek az uh-tól, mert eddig bármikor volt nekem mindig valami rossz volt, kisebb volt, gyenge volt a szívhang, vagy csak petezsák, de én már többet nem tudok tenni ezért a terhességért. Nagyon vigyázok magamra, engem teljesen kivizsgáltak a tavalyi terhességek után, kivétel a genetikai vérvétel nem volt meg, de ha azzal gubanc lesz akkor azon amúgy sem lehet javítani. Nagyon szeretnék örülni, de nem merem beleélni magam, és sajnos én már nem vagyok fiatal, gyermekem még nincs és régebben is volt egy terhességem a férjemtől, de sajnos az nem volt egészséges. Legbelül nagyon bízok benne, hogy most minden rendben lesz, és megpróbálok nem stresszelni semmin, és csak reménykedek benne, hogy hétfőn hallani fogom ahogy dobog a szíve, és a méretek is rendben lesznek.
2009. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Vigyázzunk magunkra, az a lényeg! :) Utolsó válaszoló, Te már voltál orvosnál?

Bejelentkeztem egy orvoshoz, azt hiszem ő lesz a választottam, azt mondta, hogy a jövő hét vége felé menjek. Az október legeleje vagy tán szeptember vége... :)

2009. szept. 22. 15:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia,Én 6 hetes 3 napos vagyok most.Hétfőn voltam orvosnál,Aznap voltunk pont 6 hetesek.Én is féltem mi lesz,de ott volt a petezsákban a baba,és már pulzált a kis szive is:-)Akkor volt 2mm a kis Drágám.Nekem sincsen semmi tünetem,,kicsit fáj a mellem,meg a derekam,de semmi más.Kaptam Duphaston 10 mg-ot,azt kell szednem az elevit és a magneb6 mellé.Ez állitólag magzatmegtartó gyógyszer,remélem nem lesz semmi gond,ez nekem megnyugtató hogy ezt is szedem mellé.Ne izgulj minden rendben lesz!
2009. szept. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!