Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől volt publikus...

Hányadik héttől volt publikus a terhességetek?

Figyelt kérdés

A családnak mikor mondtátok el? A munkahelyen mikor közöltétek?

A munkahelytől tartok egy kicsit. Mi van, ha jönnek a rosszullétek és nem tudom titkolni. Mindenképp érdemes megvárni a 12.hetet? A munkáltató nem rúghat ki 12. hét előtt sem?

Elvileg nem fenyegetne ez a veszély, azért mégis tartok tőle, hogy mit szól a főnököm


Tapasztalatok?


2013. ápr. 11. 11:59
1 2
 1/12 v-f.m. ***** válasza:

Mi a pozi teszt után egyből elmondtuk a nagyszülőknek és a közeli családtagoknak. Egyszerűen nem tudtuk magunkba tartani ezt a nagy boldogságot! :) A főnökömnek a 4. héten mondtam, el. Mondjuk én már korábban jeleztem felé, hogy babaát szeretnénk így nem volt meglepődve annyira! Elvileg, ha írásban leadod neki, akkor nem rughat ki. Vagy valami ilyesmi, ezt pontosan nem tudom. :/

Boldog babavárást! :)

Üdv: 13+1 hkm

2013. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

mi is a pozitív teszt után mondtuk a családnak. munkahelyemen a főnökömnek a 10. hét környékén mondtam, nem akartam hogy a hasamból jöjjön rá (elég hamar nőtt).

én úgy tudom, ha már terhes vagy (tehát már az első héttől), nem rúghatnak ki, akkor sem, ha nem mondtad még el nekik.

2013. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi a 10. Heten mondtuk el a szülőknek, rokonoknak. Vartunk volna a 12. Hetig,e eleg messze lakunk, es mkor legközelebb megyünk már látsza i fog (2. Baba, most 11 heteske vagyok,de mar látszik), meg apósomnak lesz szülinapi bulija, számomta csomó idegennel,nem kívántuk őket ebbe bevonni:-) . A lanyomat is a 10. Heten mondtuk el,ott pusztan az izgalom miatt. Munkahelyemen 2 hete mondtam fel, elutazunk januárban külföldre(ferjem kapott kint állást), szóval amúgy is felmondtam volna,csak most kicist hamarabb a pici miatt, mert úgy döntöttem nem akarm a főnökséget bevonni...most befejezem gyorsan az egyetemet,szóval nem unatkoom:-)
2013. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kabymaci ***** válasza:
így van add írásba hogy várandós vagy és add fel postai úton hogy legyen nyoma így nem rúghatnak ki. Mi már rögtön elmondtuk a szülőknek közelebbi ismerősöknek a közösségi portálra meg csak 12 hét után :) Boldog Babavárást
2013. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A pozitív tesztet a testvéremnek mondtam el a 4. héten. 6. héten, mikor lett szívhang, elmondtuk a családnak. Munkahellyel nem volt gondom, kötetlen munkaidőben, magam dolgozom, otthonról, nincs főnököm, aki kirúghatna, ezért ehhez nem értek. Drukkolok, hogy neked se legyen belőle problémád.
2013. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pozitív teszt után, amikor már az orvos is megerősítette a terhességet, papírral alátámasztva szóltam a munkáltatómnak, hogy innentől kezdve táppénzen vagyok. Ez volt a 6. héten. A 8. héten tudták meg a párom szülei, bár én még nem mondtam volna el, de mivel közel laknak, feltűnt nekik, hogy mindig otthon vagyok és nem látnak a munkahelyemen. Az én családon a 12. héten tudták meg. Nagy volt az öröm. Ismerősök meg folyamatosan utána, kivel mikor találkoztunk. Közösségi portálon csak a 26 hetes uh képekből értesültek a távolabbi ismerősök, messzi rokonok.
2013. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Rögtön elmondtuk.Mert konkrétan úton-útfélen okádtam...:D

9hkm

2013. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk elég hamar, első babánál családnak kerek 6 hetesen mondtuk el mert akkor volt a doktorrá avatásom és ez így pont jól jött ki, közvetlen főnököm nem sokkal később tudta meg, mert hivatalosak voltunk az esküvőjére de messze volt és mivel eleinte barnázgattam nem mertem bevállalni a hosszú autóutat.

Második babánál 4 hetesen tudta meg anyukám, mivel a pozi teszt után 1 nappal vérezni kezdtem és rohantunk be a kórházba, a 1,5 éves fiamat pedig hagynunk kellett otthon valakire. Apukám és a párom szülei meg 5,5 hetesen, mivel szinte naponta jártunk be akkor a kórházba és azt hitték valami nagy baj van, elmondtuk, hogy megnyugodjanak. A munkahelyen 9-10. hét körül jelentettem be (dolgozni nem dolgoztam ekkor mert még GYED-en voltam a nagyobbikkal).


Egyébként a munkáltató akkor nem rúghat ki ha bejelentetted a terhességedet (ezt ugye jó ha tudod igazolni, szóval vagy ajánlott tértis levélben, vagy faxon, vagy írásban személyesen átadva másodpéldányon átvetetve kell ezt megtenni), terhességi kortól független ez, és nem, nem kell orvosi papír se hozzá, csak leírod hogy terhes vagy, ekkorra és ekkorra várod a babát, szíveskedjen tudomásul venni (beleírhatod azt is meddig tervezel dolgozni ideális esetben).

2013. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi a 12. heti uh után mondtuk el a családnak és a közeli barátoknak. A főnökasszonyomnak is ekkor mondtam el, a többi kollégának csak a 15. héten, mert akkor már látszott.

Nem akartuk előbb elmondani, volt már rossz tapasztalatunk.

2013. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
anyukámék 6+5 körül, amúgy az első UH után, ami 7+5-nél volt mondtuk el a család többi részének, illetve munkahelyen. nem akartam várni, mert sok vizsgálatra kell menni, de legyen kérdés, miért hiányzok ennyit. kollégák előtt vagy kiderült valahogy, vagy rákérdeztek, nekik külön nem híreszteltem, egy barátnőm nagyon korán megtudta, 5-6 hetesen, másik később kicsit, de sokan nem tudják még most se, nincs közléskényszerem, nekem a család+a főnököm volt fontos:) 11+6-oska vagyok egyébként ma:)
2013. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!