Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes vagyok, de szerintem...

25 hetes vagyok, de szerintem kicsi a hasam, legalábbis nekem annak tünik. Szoval a has mérete, függhet attól, hogy hogy fekszik a baba?

Figyelt kérdés
úgy értem,hogyha keresztbe fekszik,akkor lehet kisebb a has,mint akinek hosszába fekszik?
2009. szept. 22. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A babák folyamatosan változtatják a testhelyzetüket, így a hasnak is állandóan változnia kellene (amúgy változik is, de csak picikét). A méret függ a baba méretétől, de leginkább az anyuka testalkatától. Édesanyám az első gyerekével 7 hónaposan még nem nézett ki terhesnek, ismerősöm 8 hónaposan akkora pocival rendelkezik, mint én félidősen anno. Van, akinek félidő körül ugrik meg látványosan, van, akinek a vége felé, van, akinek viszonylag pici marad. Nővéremnél félidősen olyan kis helyes pocika volt, egy hét múlva meg szinte duplájának látszott.
2009. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A has mérete sok mindentöl függhet, nekem az elsö gyerekkel jóformán nem is látszott (155 cm vagyok, terhesség elött voltam 45 kg, szülne meg 52-vel mentem be) de még a szülésznö is azt hitte, hogy kb félidös vagyok.

A másodikkal se volt igazán nagy a hasam (akkor 8 kg-ot szedtem fel), a harmadik terhességnél meg (12 kg plusszal) 130 cm volt a "kerületem".Az összes gyerek kb ugyanakkora méretekkel született.

2009. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 24 hetes vagyok és nekem sincs nagy hasam, sokáig kicsit nyugtalanított a dolog, hogy esetleg nem fejlődik jól a baba, meg minden ismerős azzal traktált hogy milyen kicsi a pocim. Megkérdeztem az orvosomat is erről, amire ő csak azt mondta hogy itt terhességről van szó, nem 20 cm-es zsírról!Ne aggódj Te se emiatt, pont akkora amekkorának lennie kell, ettől még akár 4 kilós is lehet!
2009. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

A pocak méret inkább alkati adottság. Nekem végig nagy terhem volt, hatalmas pocak, de csak pocak!

16.hétre alig híztam(max3kg), egy babám van, mégis 6hós terhesnek néztem ki. Nem puffadtam, csak hasra gyúrtam. mindenki ikerre tippelt, vagy arra, hogy zabálok. És 16hetesen nem sokat számit a pici mérete, fekvése:)

A pocakméret csalóka, egy rokon minden napos, és meg nem mondod róla, hogy babár vár, gyerek fejjel lefelé, befordulva a helyén. És egészséges kisbabája van.

2009. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!