Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Maximum hány órát kell, lehet...

Maximum hány órát kell, lehet dolgozni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Napi 8-9 órát dolgozom, néha előfordulhat,hogy 10 órát kell (üzlet nyitvatartása miatt), de leltárkor 12-13 órát kell lehúzni. Nem tudom, ezt a törvény szerint visszautasíthatom-e? Mert a munkáltatóm simán ledolgoztatja velem és így a 7. hónap felé nem sok humorom lenne.

2013. ápr. 11. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha dolgozol, akkor nincs megkötés. Annyit kell amennyit mondanak.
2013. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor menj el táppénzre, én szerettem dolgozni, nem zavart, ha sokat kellett. Viszont ha nem bIrod kérj könnyItett munkát.
2013. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Törvényileg én úgy tudom hogy a kismama a napi 8 óra munkára kötelezhető de többre nem!Reggel 8-tól 15.30-ig azaz középműszakba alkalmazható.Továbbá könnyítet munkát kell neki biztosítani!De sajnos ezt nem teszik meg a munkáltatók nekem ez a tapasztalatom!
2013. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
2/3-as! Mennyen el táppénzre? És ha valakinek szüksége van a pénzre? A téppénz nem sok. A munkáltató meg lehetne egy kicsit megértőbb!Előző voltam még!
2013. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Azért gondolom a 7. hónaptól ha nem bIrja a munkát, el tud menni táppénzre, annyira talán már nincs szükség a pénzre, ha pedig van, akkor ha megszül is rohanjon dolgozni?
2013. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A napi 8 órát még bírom, de azért hazafelé már érzem, hogy "kellemesen" elfáradtam. 12 óra pedig mérzem, hogy sok lenne.
2013. ápr. 11. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérhetsz könnyített munkavégzést is ha számodra ez megterhelő,ha pedig ezt nem tudja biztosítani vagy könnyebb munkakörbe áthelyezni fizetheti az állásidőt.
2013. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!