Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek vásárolni a...

Mikor kezdtetek vásárolni a babátoknak?

Figyelt kérdés
22 hetes vagyok és már nagyon szeretnék,de igazán nem merek még.
2009. szept. 23. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
18 hetes kismama vagyok de csak november kozepen kezdunk el vasarolni a babanak kb. a 30-dik het korul. En is mar nagyon szeretnek de nekunk megvan az okunk a varakozasra. Novemberben jar le a megtakaritasos szamlank amit ket eve nyitottunk pont erre a celra, hogy majd abbol veszunk meg mindent a picinek. Ezt mindenkeppen ki kell varnunk a kamat miatt. De szivem szerint mar most mennek vasarolgatni a picinek.
2009. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Én a 30. héten kezdtem el vásárolni, de előtte jól körülnéztem a boltokban és az interneten is. Szerintem a pénztárcája határozza meg mindenkinek, hogy mikor vásárol. Én szépen lassan veszek meg mindent, felesleges dolgokat nem fogok vásárolni. Kellemes vásárlást kívánok, élvezni fogod.
2009. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Én is 22 hetes vagyok, egyelőre csak nézelődés és tájékozódás :) Pár héten belül szeretném elkezdeni a vásárlást is, szép sorban, hogy ne egyszerre legyen nagy kiadás.
2009. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, úgy a 25. hétig nem is éreztem ingert, hogy bármit is megvegyek neki. De a 30. héten beindultam mint a gép :) . Szétnéztem mi hol olcsóbb, még a neten is nézelődtem. Óriási árkülömbségek lehetnek a boltok között. Egy hét alatt összevásároltam a babának a dolgait, nekem a szüléshez a dolgokat, viszont a szobája még sehol sincs. Tehát a bútorok és a babakocsi még vár egy hónapot. Remélem még bőven belefér. Egyébként nagyon izgalmas a babócának vásárolni, majd te is tapsztalod. Sokszor elérzékenyültem egy-egy apróság megvételénél.

Boldog babavárást!

2009. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

18 hetesen vettük meg az első kis ruciját. Majd a nagy vásárlást 23 hetesen kezdtük, de így is jó ideig eltartott.

A könyvek is ezt az időszakot ajánlják, nem véletlenül. Én örülök hogy időben elkezdtük, mert ha bármivel baj van, akkor még van idő korrigálni és nem kell kapkodni. Aztán 34 hetesen elkezdtem kimosni a baba dolgait, meg kivasalni, beszerezni a kórházi dolgokat, és örülök hogy minden megvan már.

Nyugodtan elkezdhetsz vásárolni, feltéve ha nem vagy babonás, mert a vége felé már nyűg ha menni kell. Én egész jól bírom a terhességet, és mégis, ha vásárolni kell menni (pl Tesco, auchan, piac...), egy idő után keményedik a hasam, fáj a derekam, és nem beszélve hogy hiába pisilek otthon, mire beülünk a kocsiba már megint kell. Így nem valami élvezet a vásárlás. Elég a háztartást vezetni ilyenkor!


Jó vásárolgatást, készülődést, és boldog babavárást kívánok!


38 hetes kismami

2009. szept. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 22 hetes lehettem, mikor megvettük a kisáhyat, a matracot hozzá, a hordozót, a pelenkázót és a kiskádat. Aztán rá pár hétre a babakocsit, aztán szépen lassan mindent. Hidd el nem korai elkezdeni vásárolni. Csak arra gondolj, hogy nehezebb lesz, ha már nagy hasad lesz és előbb is jöhet ám a baba a kiírtnál.

Nekem így is eltartott mostanáig, múlt héten vettem meg az utolsó szükséges dolgokat.

Arról nem is beszélva, hogy ha van valami leárazás, akkor nem érdemes babonából kihagyni, mert sokat lehet spórolni.

37 hetes kismama:)

2009. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 hetes vagyok és már a nővéremtől megkaptam ajándékba a babakocsit és még pár dolgot.Nem vagyok babonás de azért próbáltam lebeszélni(nem lehetett)Azóta ha látok valami apróságot megveszem,sajnos én nem tudok egyszerre mindent megvenni mert nekem az anyagilag megterhelő, így szépen lassan fogok beszerezni mindent!Nem mellesleg nagyon nagy örömet okoz,legszívesebben az első naptól vásásroltam volna!
2009. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nagyon korán kezdtük 10 hetesen.Valahogy nem bírtuk ki! Már 30 hetesek vagyunk és szinte minden megvan!Engem megnyugtat a babaszoba!Tudom,hogy ez ilyenkor még nem szokás és korán kezdtük de nem tehetek róla nekem ez nagyon kellemes volt!Nem beszélve arról,hogy anyagilag szinte meg sem éreztük,hogy baba érkezik.Kellemes babavárást és jó egészséget kívánok mindenkinek!!
2009. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
A barátnőmnél a 8.hónapban halt el a baba,ő óvatosan vásárolt de már a nagy része megvolt.Szerintem mindegy mikor vásárolsz lehet baj 5 hetesen és lehet 35 hetesen is!Nem attól megy el a baba,hogy vásárolsz neki.Mindenki a saját ütemében a kedve szerint vásároljon!!Kellemes babavárást és kellemes vásárlást mindenkinek!!
2009. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

szia!

mi a 24 het utan kezdtunk el vasarolni,pld a babaagyat,most 36 hetes vagyok,a ruhacskak mar meg vannak,cumisuveg,meg csak jovo heten megyunk meg venni a tobbi cuccot,szerintem nem keso,nyugi van ido...:)persze elhanyagolni sem lehet,mert egyszerre megvenni...hat bizony draga mulatsag,persze felre is lehet rakni,de szerintem konnyebb lassan-lassan:)kellemes babavarast kivanok es konnyu szulest;)

2009. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!