Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik a második gyermeküket...

Akik a második gyermeküket várják azok, ha majd megszületik a második akkor hogyan lesz figyelmük, energiájuk egyszerre?

Figyelt kérdés
Tényleg jobb ha ketten vannak testvérek?

2013. ápr. 13. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi leszek. Nekünk novemberben jön a második. Kicsit aggódom, hogy mi lesz. Talán az egy picit könnyít a dolgon, hogy a lányom 2014 januártól ovis lesz. Figyelem az lesz, mert muszáj. Energia az már nem biztos. :) Testvér pedig kell. Nekem van 1 féltestvérem, aki 21 évvel idősebb nálam. Sose tekintettünk egymásra testvérként. Azt viszont bizton állíthatom, hogy én a mai napig nem tudtam kiheverni, hogy "nincs testvérem". Mikor gyerek voltam semmit sem szerettem volna jobban egy igaz testvérnél.
2013. ápr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lesz ne aggódj.

a kislányom 3 éves múlt szeptembertől ovis lesz,ez már nagy könnyedség.

viszont itt a kisöccse aki 5 hónapos,szóval nem lesz nyugalom.

eleinte nehéz volt összeszokniuk,de aztán kialakult minden egymáshoz szoktak.szeretik egymást,ha látnátok hogy néz a kicsi a nagyra nagyon édesek :)

minden időbeosztás,annyira nem görcsölök rá a dolgokra próbálom úgy alakítani a napot hogy jó legyen mindenkinek,egyet szeretek betartani viszont az esti fürdetést,mindig ugyanakkor van mindkettőnek és utána alvás,együtt alszanak el és alvás reggelig,szerencsére

most hogy óra átállás volt tolódott a fürdés de nem baj,.így jó mindenkinek.

sokat számít az is hogy nyugodt baba lesz-e az enyém az hálistennek,.nehéz lett volna egy hasfájós babával mondjuk.


szóval eleinte rázós lesz,de pár hét és összerázódik a csapat!

2013. ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En is novemberre varom a 2.-at, lanyom szeptembertol lesz ovis, julius vegen tolti a 3-at. Kevesebb idot akartunk hagyni a ketto kozott, de most mar orulok, hogy igy lesz. Igy vele is tudok par orat lenni kettesben, ahogy a noverevel tettem. Egyre jobban tudok mellette hazimunkat vegezni, igy bizom benne, ha megjon a kisteso, akkor sem lesz gond a hazimunka, amig alszik, addig megcsinalom, vagy jatszok a nagyobbal. Kezdettol fogva be lehet vonni a nagyot is a baba koruli teendokbe. Ott lehet szopi alatt is, ki lehet talalni neki valami feladatot, hogy erezze, hogy o a nagy, hogy erezze, hogy resze a dolognak. Mondjuk ha szopira kerul a dolog, akkor o hozza oda a szopiparnat, vagy a pelenkat a bofihez, vagy popsi torlo kremet a pelenkazashoz. Az enyem legalabb is az ilyen feladatoktol buszke magara:D Most pl minden este, mikor tusolok en vagy parom, akkor o hozza oda a torolkozonket, es nagyon elvezi:D Mar fozesnel is besegit.

Ha o is besegit a baba korul, egyutt van a ket teso, egyszerre figyelsz mind a kettore, s meg a nagy teso is orul, mert nem marad ki a dologbol. Perzse biztosan nem megy mindig majd siman. Elkezdodott a hisztis korszak nalunk nagyon, de kezdem azt eszrevenni, hogy kezd eljutni az uzenetem hozza, s elkezdett hallgatni ram megint. Mind a ket gyerekre kell szakitani idot, amit csak kettesben toltotok el, s olyat is, amikor 3-asban, olyat is, amit apukaval.

2013. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont ezen filózok én is:-))Lányom most lesz 2 éves júniusban és Novemberre várom a másodikat.Az eleje biztos iszonyú nehéz lesz ,de így idő után tényleg össze szoknak,legalábbis mindenki ezt mondja ahol már két gyerkőc van,szóval én is ebben reménykedem:-))
2013. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mindenki novemberre várja a babáját?

azt nem írtam de,én kisfiam is novemberben született :)

második voltam!

2013. ápr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én október elejére várom második babámat, félek is egy kicsit mert az első gyermek el lett kicsit kapatva és borzasztó hisztis , 4 éves lesz a nyáron és nagyon akaratos.

Senkire nem hallgat ha olyan kedve van.

És nem akar aludni este 11 -kor mikor én már hulla fáradt vagyok ő még szaladgálna a házban, általában sírás van minden lefekvés előtt.

És várni nem tud bárhova megyünk orvoshoz vagy akárhova ő várni nem tud, olyankor minden baja van éhes szomjas és egyszer múltkor nagyon siettünk itthon nem evett nem ivott semmit már hisztivel kezdte mert korán ébresztettem, olyan cirkuszt csinált hogy mindenki minket nézett.

Ült a hideg járólapon és nem lehetett onnan felállítani , csurgatta a nyálát, ha fel ültettem a székre akkor automatikussan csúszott le róla a földre.

Jobbik eset az hogy nem teljes torokból ordított hanem csak nyöszörgött halkan hisztizett.

És van mikor egyszerűen nem engedi hogy fogjam a kezét csavarja ki magát a kezem közül a sok autós forgalomnál is.

És utána azért visít mert nem az van amit ő akar.

Nem tudom fog e ez változni ha kis tesója lesz.

Oviba nem jár még nem vették fel, majd csak szeptemberbe.

2013. ápr. 14. 09:26
 7/8 anonim ***** válasza:
6 éves a fiam és decemberre várom a másodikat. Már ez is nagy korkülönbség. Így jött össze. Tudom, hogy nem lesz könnyű, de valahogy mindig volt és mindig lesz. Kapsz majd erőt hozzá. Alakulnak majd a dolgok, a lehetőségek adják magukat. Bízom benne, hogy a fiam majd tud egy kicsit segíteni a testvér körül. Bár játszótársak csak később lehetnek, de remélem a nagyobbik elég érett már ahhoz, hogy ne legyen féltékeny. Ekkora korkülönbséggel más-más jellegű figyelmet igényelnek, így remélem, hogy jól kijönnek majd egymással, illetve megfelelően meg tudnak "osztozni" rajtam (ez most olyan furán hangzik:DDD) Én is igyekszem majd minél konfliktusmentesebben megoldani a dolgokat, hogy ne alakulhasson ki féltékenység, vita. Persze lesz majd, de jó lenne ezt minimálisra csökkenteni. A nagy már el tudja látni magát nagyjából (öltözés, wc, játék, evés), ezért nem kell kétfelé szakadnom. Ha közel azonos korúak lennének, szerintem nehezebb lenne.
2013. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as valaszolo vagyok: Ahogy olvastam a kommented, kedves kerdezo, szinte raismertem a lanyomra, csak kicsit lajtosabb kiadasban....de ehhez hozzatartozik, hogy az en gyerekem egy evvel fiatalabb a te gyerekednel. Talan egy ev mulva mi is ott tartunk majd:D

En nekem meg a szobatisztasaggal vannak gondjaim. Azt hittem, ekkorra mar stabilan szobatiszta lesz,tobb, mint fel eve elmeletileg szobatiszta, de folyamatosan visszaesik. Par hetet balesetmentesen eltoltunk, majd par heten keresztul bepisil, bekakil, legkevesebb 3 naponta, de altalaban inkabb napi legalabb egyszer. En mar a hajamat tepem magamban, s azt kerdezem, hogy mi lesz, ha jon a kisteso, total visszaesik? vagy esetleg a kisteso meg be is elozi.

De azt hiszem mindenkinel felmerul valamilyen kerdes, mikor utban van a kisteso:D

Valahogy lesz, de sajnos nem lehet megjosolni elore.

2013. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!