Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mit is kell csinált...

Most akkor mit is kell csináltatnom ha megszületik a babám?

Figyelt kérdés
A taj kártyát a kórház intézi azt tudom, és postán kiküldik. A születési anyakönyvi kivonatér ha jól tudom a polgármesteri hivatalba kell mennem. És a lakcím kártya? Azt nekem kell intéznem? Ezekből mi kell a családi és az anyasági igényléséhez, és kb mennyi idő alatt jönnek meg ezek az okmányok? Aztán mikor kapom meg a pénzt? Bocsi a sok kérdésért, kicsit tájékozatlan vagyok.
2013. jan. 1. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Kecskeméten megkaptam a zárómmal együtt a születési anyakönyvi kivonatot, és mindent nekünk kellett intézni.
2013. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lakcím kártyát nálunk az anyakönyvi kivonattal együtt megkaptuk, de ha nem, helyileg azt is ugyanott intézik.


Minden kell az igénylésekhez, az anyasági megjön általában az igénylést követő 2 héten belül, a családi meg általában a következő hónap elején.


A TAJ kártya általában 1 hét-10 nap közt érkezik, más meg nem kell az igényléshez.

2013. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Helyileg változó lehet.Én budapesti vagyok.Anyakönyvit a kórházban 3. napon megkaptam.A tajt is intézik,2 hét múlva jött postán.Lakcímkártya szintén postán jött,nem igényeltem külön.Meg kell várnod,amíg mindegyik megvan,ezután az államkincstár honlapjáról letöltöd a papírokat,kitöltöd,csatolod a megadott iratok fénymásolatát és tértivevényesen elküldöd.

[link]

[link]

Nekem 2 hét múlva küldték a határozatot és a pénzt


Itt nézz utána,milyen íratok csatolását kérik:

[link]

2013. jan. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pesten belül is eltérő:) Én nem kértem postán az anyakönyvit, 3 nappal a szülés után elment érte apa, egyben megkapta a lakcímkártyát is.

A TAJ 2 héttel a szülés után érkezett.

Az anyasági igénylést követő 10. napon volt a számlán.

A családi pótlék is gyorsan ment, 17-én igényeltem, és a következő hónap elején rajta is volt, mindkét havi:)

2013. jan. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Győrben a záróval együtt adják az anyakönyvit, a lakcím-és tajkártyát is intézik, valamint kb. 1 év után az adókátya is magától jött.

A támogatásokhoz a lakcímkártya és anyakönyvi, valamint a záró kell majd. Az egyszeri anyasági kb 10 nap alatt megérkezik. A többi elbírálással együtt talán kb 30 nap. Ha jól emlékszem...

2013. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!