Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dolgozzak vagy táppénzre...

Dolgozzak vagy táppénzre menjek szerintetek? Többi lent!

Figyelt kérdés

A munkahelyemen megbeszéltük, hogy a szülés előtt kiveszem a szülési szabit, ami ugye 28 nap és van még 3 hét szabim, azt is. Tehát elvileg a szülés előtt másfél hónappal jönnék el. Augusztus elejére vagyok kiírva. De már nagyon nehezen viselem a munkát. Nincs semmilyen testi problémám, mondhatni problémamentes eddig a terhességem. Viszont mindig arról ábrándozom az irodában, hogy sétálgatok, könyvtárba járok, élvezem pihenést… Nagyon jó lenne táppénzre menni. Néha még sírok is emiatt. De a pénzre is nagy szükség lenne. Már minden megvan a babának, de szeretnék félre rakni. Nem tudom, hogy élvezném-e a táppénz alatti pihit, nem lenne-e lelkiismeret furdalásom, hogy nem keresek pénzt.

Szerintetek mi a legjobb megoldás? Ti mit csinálnátok?



2013. ápr. 15. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi panaszod, felesleges táppénzre menni. Főleg ilyen korán. Én nem mennék, de ezt te tudod eldönteni.

Ha érzed, hogy fáradsz, vagy már nem bírod a munkát, inkább lépjél le egy kicsit korábban, hagyj ki egy-egy napot, de ha panaszmentes vagy, én luxusnak tartanám ilyen korán a táppénzt.

2013. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ugye azt tudod, hogy táppénz alatt nem járkálhatsz ide-oda, pl. könyvtárba. Táppénzre csak keresőképtelen beteg emberek mehetnek, pl. a veszélyeztetett terhesek. Az orvosi vizsgálatokon kívül kb. a sarki boltba mehetsz le kenyérért és még az is rajta van a táppénzes papíron, hogy mikor (pl. kijárhat délelőtt 8 és 10 között). Ellenőrizhetnek is, hogy otthon vagy-e.
2013. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
csak ezért, mert szívesen lötyögnék erre-arra, tutin nem ennék tp-re, ez az érzés sokaknál szerintem terhesség nélkül is megvan:)
2013. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

:-) Pont azt akartam írni, hogy nálam ez terhesség nélkül is megvolt, hogy inkább lennék máshol mint a munkahelyen.

De a kérdésre válaszolva: nem hiszem, hogy elmennék táppénzre a helyedben. Ha nincs orvosi oka, akkor az táppénzcsalás. Én amúgy pont fordítva voltam ezzel, február végére voltam kiírva, úgy terveztem januártól kiveszem a szabijaimat majd TGYÁS, de mivel félidőben elkezdtem nagyon sokat keményedni, görcsölni, így november elejétől már nem dolgozhattam. Pedig szerettem volna még.

2013. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem aki terhesen dolgozik, az szívesen elmenne táppénzre vagy szabira, de sajnos ezt nem tehetjuk meg. En a 32. hétig fogok dolgozni, így egyeztem meg a fonokkel.

12 hetes kismama

2013. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nos, én ezen agyaltam hosszú ideig, de a főnököm megoldotta a kérdést. Én most vagyok 22 hetes, és szerettem volna júniussal kezdődően táppénzre menni, hogy még legyen egy szusszanásnyi időm pihenni. A párom ezt támogatta is, de a munkahelyem nem. Ott közölték, hogyha most elmegyek két hét szabira (amire egyszerűen el kellett mennem, mivel iskolába járok, tanulok, egy hét gyakorlatom van, plusz jövő héten vizsga, amire készülnöm kell), akkor vissza se menjek. Ott volt a levegőben, hogy máskülönben nem adják ki a szabadságot, mert ha visszamegyek, nem tudnak embert felvenni, csak később. Így arra jutottam, hogy inkább eljövök most, a 22. héten, kiveszem a szabijaimat, de a páromnak és nekem többet ér a diploma, mint hogy hagyjam veszni a vizsgáimat és a gyakorlatomat. Pedig még én is szerettem volna dolgozni.

Szerintem, a legjobb, ha mindezt a pároddal beszéled meg. Ő lát a pénztárcátokba, és le tudjátok nyíltan szögezni a dolgokat. Szerintem, ha már valakinek babát szülsz, elmondhatod bátran, hogy vágysz a pihenésre, de lelkiismeretfurdalásod lenne... Biztos kitaláltok egy jó megoldást! :)


22 hkm.

2013. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én mindenképp szerettem volna legalább március végéig melozni,május végére várjuk,de sajnos nekem táppénzre kellett jönnöm,jo is meg nem is,kevés a pénz,viszont nyugodtabb vagyok,bár még maradtam volna akkoris,sok kiesik így és lenne mire költeni...
2013. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amikor munkanélküli lettem, azt élveztem,hogy végre szabad vagyok, nem osztják be minden percemet és nem figyelnek rám, hogy sétálhattam gondtalanul. Persze bántott, hogy nincs munkám, de eleinte, csak azt éreztem, hogy megint olyan szabad vagyok mint gyerekkoromba. Na, ezt az érzést, nem fogod érzi, csak ha elmész táppénzre. Most még gondtalan vagy, nem született meg a gyerkőc. Viszont soha nem lesz, ilyen lehetőséged, hogy kapsz pénzt de nem kell dolgozni és beteg sem vagy.
2013. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Gabi86 ***** válasza:
Vendéglátásba dolgoztam és január végéig dolgoztam,de a párom és a főnökeim nem szerették volna,hogy tovább dolgozzam,mert nagy volt a hajtás így táppénzre mentem.Szerintem ha nem bírod menj el táppénzre.a legtöbb doki kiír.én is panaszmentes voltam,de szerintem max 1 hónapig bírtam volna még.beszéld meg a pároddál meg a főnököddel is.34hkm
2013. ápr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ha irodában dolgozol és nincs panaszod én a helyedben addig húznám amíg csak lehet. én vendéglátásban dolgozom, kegy pizzéria konyháján, felveszem a rendeléseket, megcsinálom a pizzát, kisütöm, elmosogatok, gondoskodnom kell arról hogy minden alapanyag meglegyen, emelett dagasztok és a rúd sajtok is szórható állapotba kerülnek valahogy. naponta 13-14 óra munka,. 2 nap munka 2 szabad, van azért bőven feszültség is, szeretnék még dolgozni amig birok, de a párom nem igazán támogatja az ötletet,emelgetni kell, stressz,stb. és még az is hozzá tartozik a történethez hogy azért is jó lenne kihúzni a meló dolgot mivel 2 órába vagyok bejelentve, ami után a táppénz kb.0...
2013. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!