Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek menjek el táppénzr...

Szerintetek menjek el táppénzre, vagy dolgozzak?

Figyelt kérdés

5 hetes kismama vagyok. Múlthéten az orvosom még csak a petezsákot látta, jövőhéten kell visszamennem a dokihoz, valószínű akkor már fogja hallani a szívhangot is:)


Irodai munkát végzek, adminisztrátor vagyok. Sok a papírmunka, állandó ülés...

Nagyon nehezen jött össze a baba majdnem 2 évet kellett rá várnom, a progi szintem is alacsony Utrogestant kaptam pótlásként. Szerintetek érdemesebb lenne kiírnom magam táppénzre jövőhéten, mikor meghalljuk a szívhangját a babának? Nagyon félek, hogy elveszítem (nem barnázom...stb) csak annyira szeretném:)


A nődoki szó nélkül ki fog írni táppénzre?

Határozott munkaviszonyom van, gondolom ezután csak a remény marad, hogy meghosszabítsák a munkaszerződésemet....


2011. okt. 19. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Hát én a 12. hétig biztos elmennék táppénzre, és kímélném magam, még akkor is ha ülő munka. A 12. hét után azért már kisebb a vetélés lehetősége.

Házidoki ha rendes akkor simán kiír, ha elmondod neki, hogy mi a helyzet, de szerintem a nődoki is, hiszen neki nincsen beleszólása tulajdonképpen, hogy mikor mész el táppénzre, ő csak a papírt adja hozzá.

Az pedig hogy meghosszabbítsák a szerződésedet, az tényleg álom marad... Hacsak el nem titkolod a terhességedet, amíg ezt meg nem teszik, bár így, hogy tp-re akarsz menni, elég nehéz lenne.

Sok sikert, boldog babavárást!

2011. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, hogy segítettél:)

Akkor ezekszerint úgy is lehet, hogy itthonmaradok 12. hétig és utána visszamegyek még dolgozni?

Sajnos a terhességet nemhiszem, hogy eltudom titkolni, hiszen akkor már 6. hónapos leszek, -eléggé látszódna a hasam, mert vékony vagyok...szerintem levágnák, hogy mi a szitu.

Erősen gondolkodom, hogy kiíratom magam, mert munka mellett még a jogosítványt is csinálom-azt mindenképpen még idén leszeretném tenni-elég lesz nekem csak arra bejárogatnom pestre...

2011. okt. 19. 19:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia ,akkor veszélyeztetett terhes vagy,,,simán kiírnak majd!A háziorvos a nőgyógyász véleménye alapján,de sztem saját hatáskörben is.

Utrogesztán mellett jobb az óvatoság..én 14 hétig nyomtam az ágyat!

Az "eredmény" a szobájában szuszog:)

Vigyázz magatokra...a többi nem számít!!!!!!!!!

Minden jót kívánok!

2011. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Szintén "irodai rabszolga" vagyok, a második babámat várom, most GYED-en vagyok, de ezerszer bánom már, hogy végig dolgoztam az első terhességem alatt. Nem ijesztgetni akarlak, vagy bármi, de dolgoztam a 36. hétig, minden eredményem rendben volt, csak a vérnyomásom volt egy kicsit magasabb, de még a határon belül. A munkahelyemen akadt egy kis zűr, főnökváltás volt, pár hónapig mindenki mindenkit idegelt és szerintem ezért is ment fel a vérnyomásom, ami nem tett jót a picimnek, mert ugyan időre született a 37. héten, de csak 1760 grammal. Mivel semmi szervi bajom nem volt, én ennek a számlájára írom. Szerintem menj el táppénzre, nyugodtabb leszel.
2011. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.....

Akkor megvárom a jövőhetet, nagyon remélem, hogy addig is minden rendben lesz a picurral, aztán kiírattatom magam táppénzre.


Azt lehet úgy, hogy 12. hét után visszamegyek dolgozni?-és csak a "váslságos" időszakban maradok otthon?


Mit tanácsoltok addig is, hogy tudnék vigyázni magamra?! Most éppen "betegszabin" vagyok, de be kell utazgatnom pestre, mert a jogostványt teszem le....4 órákat vezetek, hogy minél hamarabb meglegyen a forgalom, aztám vizsga, és készen vagyok....ezt mindenképpen szeretném a rosszullétek előtt megejteni. -de félek nehogy baj legyen:((

2011. okt. 20. 06:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén adminisztrátor! Én is titkoltam az elején,korán megtudtuk,hogy kismama vagyok, először csak a hcg bizonyította 3 nap kellett mire megtalálták a petezsákot, utána 4 hét várakozás és akkor találtak 22mm-es babát szép szívhanggal:) Elmentem a védőnőhöz, kikértem a kis könyvemet, elmentem vérvételre 10 hetesen és akkor jelentettem be a munkahelyemen! Nagy meglepettségemre, hatalmas volt az öröm. A főnököm külön bejött hogy reggelizzek tegyem addig félre a munkát az megvár..:) Mikor bejelentettem mondtam a főnökömnek nem tudom ilyenkor mi a teendő,de ez meg ez van,de én szeretnék dolgozni amíg a baba engedi. Azt mondta addig vagyok és úgy vagyok,amíg akarok, és ne aggódjak a munkahelyem megvár ahogy a pici elenged jöhetek ide vissza dolgozni. DE én határozatlan munkaidőre vagyok felvéve. Az a baj ha olyan a munkahelyed, hogy simán tudnának nélkülözni,akkor a terhesség miatt nem biztos,hogy hosszabbítanak. Várj a bejelentéssel. 2 dolog miatt. 1( nem rémisztés miatt de a doki nekem is azt mondta ebből még bármi lehet) amíg nincs szívhang és nem mondja a doki hoyg szép terhesség nem tudhatod hogy megmarad-e a baba. 2. Ha minden ok és a doki a leletedre ráírja hogy szív m. poz és elküld hogy felvetetheted magad terhesgondozásba.Akkor irány a védőnő ő ad kiskönyvet,felvesz a nagykönyvbe, és akkor elvileg már törvény is véd és nem rúghatnak ki...De a szemét cégek találnak kiskaput...Nem tudod te milyen cégnél vagy.


Sok sikert! Pihengess!

2011. okt. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)) A szívhangot mindenképpen megvárom+ a kiskönyvet is, és szerintem utána elmegyek táppénzre, aztán majd visszamegyek a 12. hét után, mikor már tényleg kisebb a kockázat:)
2011. okt. 20. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!