Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelésés vérvétel. A...

Cukorterhelésés vérvétel. A két vérvétel között haza lehet menni?

Figyelt kérdés
Kocsival kb 5-6 percnyire vagyunk a kórháztól. Szal nem ülnék ott ha nem muszáj 2 órán keresztül.. Itthon is tudok ülni. Akár feküdni is.

2013. ápr. 15. 16:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hát én rögtön rosszul lettem amint megittam, majd pár perc után ki is hánytam. Egész nap szédültem és émelyegtem.
2013. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%
Ja és nálunk semmit nem engednek 120 percig még vizet se. Én előtte nap megettem 2 tábla csokit, mégsem mutatott magas cukrot a vérvétel.
2013. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én egy hete voltam. 75 mg glukozt kell feloldani ami azért jóval több mint két kk. Nekem olyan 4 dlbe sikerült feloldania a novernek. Vittem jó sok citromlevet azt is beletettuk. Egyáltalán nem volt rossz, olyan volt mint egy limonade. :-) én azt olvastam hogy 12 órával előtte már nem célszerű enni, tehát én 7 után már nem ettem előtte. Amúgy nap közben lecsúszott még a suti is! :-)

Én az első egy órában éreztem kicsit túrán magam, de nem mondanám h rosszul voltam. A 120 perc leteltével éreztem h kezdek éhes lenni...

Az eredmenyem jó lett szerencsére, terhelés után 5.6 lett.

Szóval annyira ne félj tőle, túl lehet élni! :-)

2013. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nálunk Egerszegen nemhogy nem mehetsz haza, de nekem azt mondta az asztisztens hölgy hogy ne is sétálgassak mivel akkor fals eredményt lehet kapni, ugyanis "lemozgod a"cukrot.Szóval szerintem ne menj haza.38hkm
2013. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, eldöntöttem ott maradok. Főleg, h egyedül megyek. Majd viszem a könyvet amit épp olvasok. 13-as köszi, h írtál, megnyugtattál egy csöppet. :) Nem igazán vagyok parás, de rosszul lenni gyűlölök. Hála Istennek a terhességem alatt, kb 5x ha volt egyáltalán hányingerem.. Ennyi volt az összes "terhességi tünetem" eddig.
2013. ápr. 15. 18:31
 16/23 anonim ***** válasza:
Igen, de jó, ha van kíséreted. Mivel éhgyomorra kell menni reggel, és ott a 2 óra várakozási idő, meg terhes is vagy, meg talán meleg is lesz, szóval nem árt, ha nem vagy egyedül.
2013. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Oké h ehgyomorral kell menni, de ennyi cukortol tuti nem leszel éhes egy darabig. Én legalább is nem voltam. Persze a kísérő nem árt. :-) amúgy nekem is azt mondták h sétálni se setalgassak mert tényleg fals lesz az eredmény.

Örülök h kicsit meg tudtalak nyugtatni! :-) kicsit túl van ez reagálva szerintem. Persze jobb félni mint megijedni de azért túlzásba nem szabad vinni. Tuti minden rendben lesz! :-)

13-as voltam

2013. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ez a vérvétel arra jó, hogy kiderüljön, hogy mennyire, hogyan bontja le a szervezeted a cukrot. Rettenetesen nagy a cukor mennyisége, amit megitatnak a kismamákkal! Soha nem kerül szervezetünkbe egyszerre ennyi cukor, de még a fele sem! Így nem gond ha kicsit mozogsz, sétálsz! Nekem kifejezetten ajánlották a sétát, hogy jobb legyen az eredmény, mert sajnos sokszor egyáltalán nem is rossz a szervezet cukorlebontása, csak ennyivel nem igazán tud megbirkózni egyszerre.
2013. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Közsi mnenkinek, még egy valamire ha tudna valaki válaszolni: INNI LEHET ELŐTTE?


Nekem reggel az első, hogy benyomok min. 3dl vizet.. Egész nap sokat iszom, min 3 litert. Ha nem iszom eleget, migrénem lesz.. Szal attól nem félek, hogy éhes leszek. De ha nem iszok akkor hajlamos vagyok beszédülni . :-/

2013. ápr. 15. 19:38
 20/23 anonim ***** válasza:
Én pont múltkor lepődtem meg egerszegen, hogy mennyire szigorú a nővér a terhességi cukorterhelésen. Nem szabad sem sétálni, sem inni, sem semmit csinálni. Én korábban már volt ilyen vérvételen többször is, akkor azt mondták, hogy nyugodtan kimehetek a városba sétálni (egyszer az utolsó menyasszonyi ruhapróbára mentem két vérvétel között), mert az ember normális esetben sem ül és néz ki a fejéből napközben, és különben is lórúgás adagnyi ez a cukormennyiség.
2013. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!