Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. heti ultrahangon leirta...

A 12. heti ultrahangon leirta az orvos a lepeny helyzetet?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 12:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem.
2013. ápr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nálunk sem!18 hetesen nézték meg a helyzetét!Ha fedi a méhszájat csak akkor írják le a 12 hetesen!Legalábbis nálunk!
2013. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ha rossz helyen van a lepeny (mehszajra nove), mikor kellene ennek protokoll szerint kiderulnie?

Nekem tuti rossz helyen van, mert egy maganklinikan megallapitottak. Viszont az eredeti magan (!) orvosom mar kb 5x ultrahangozott, ma volt a 12.heti is, de meg egyszer se nezte meg. :-(

2013. ápr. 16. 12:49
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem, csak a 18. heti leleten van rajta. Előtte is nézik, ha netán rossz helyen lenne.
2013. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ez azert is zavar, mert mar komoly verzeseket okozott. A verzesek okara csak vonogatja a vallat, es nem veszi akkor a faradtsagot, hogy megnezze?! Tuti levaltom a dokit, csak tudni szeretnem, hogy protokoll szerint is hibazott-e, vagy csak az en mercemnek nem felel meg az "alapossaga".

Nem is mert semmi mast csak crl-t es nt-t, se fej, se has, se combcsont... Az orrcsont rajta van a leleten, pedig el se hangzott... Az asszisztens feltetelezte, hogy van, ha az orvos nem mondta hogy nincs?! vicc

2013. ápr. 16. 12:56
 6/21 A kérdező kommentje:
Tehat, ha jo, nem kell leirni, ha rossz, akkor le kell? Hat rossz, de nem irta le. Vagy meg se nezte, vagy szandekosan elhallgatja...
2013. ápr. 16. 12:58
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem eddig mind a 3 ultrahangon rajta van a lepény helyezkedése

12. hét hátsó falon

20. hét hátsó falon mélyen (akkor nemi élettől eltiltva)

32. hét mellső falon jó helyen

Szerintem válts orvost.Sok sikert!

2013. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A Honvéd Kh-ban az uh-n nézték már a 12. héten is a lepényt (nekem hátul tapad).


Amúgy én is magándokihoz járok, alkalmanként 10ezer Ft, és én teljesen ki voltam akadva, hogy miért nincs a magánrendelőjében ultrahang... Pláne ha ennyit fizet az ember. Már megbékéltem vele, de te még szerencsés vagy, ha legalább ennyiszer ultrahangoznak...

2013. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Msty :) bocsi már kicsit off leszek (szerintem ugyanarra a napra vagyunk kiírva okt.30.?) te ma voltál hivatalosan a 12 hetes uh-n?

Egyébként a dokira visszatérve nem hiszem hogy így kifejezetten felelősségre vonható emiatt hogy nem írta le, bár protokoll szerint mindenhol azt írják hogy a lepény fekvését is nézik 12 hetesen...

Amúgy nem védeni akarom de 12 hetesen nagyon gyakori a mélyen elhelyezkedő lepény de ahogy nő a méh és a terhesség az esetek 98%ában feljebb vándorol és nem képez pl. szülési akadályt.

Nekem 3 terhességemből 2-nél leírták a lepény helyzetét, de a másodiknál pl. azt írták hátul tapad közben elöl volt, (sztk rendelés) annyit azért nem szokott vándorolni, egyértelmű hogy elírták.

Uh-n az első babámnál mértek orrcsontot,nt-t, crlt, femurt, bpdt mindent. (sztk).

A másodiknál és harmadiknál csak crlt írtak meg hogy jó szívműködés hátsó ill. mellsőfali lepény és nt (tarkóredő) ennyi.

Most nem tudom hogy lesz még nem voltam.

2013. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hat, mensi szerint okt 27 lesz a nagy napom. :-)

Igen, tudom, hogy gyakori, illetve vsz megoldodik, mert a masik doki is mondta, hogy szte tuti fel fog "vandorolni", mert ugyan teljesen fedi, de a lepenynek a szele. Engem azert bosszant ez, mert eleg durva verzeseim voltak a 7,8,10. heten, es egesz egyszeruen csak vonogatja a vallat, hogy sok oka lehet, nem lehet tudni. Vagy megmarad, vagy nem - hat koszi, ezt magamtol is tudom... Nala sincs a maganban uh, a klinikara szokott behivni, ahol ma 2 orat vartam ra, pedig meg volt beszelve. Szoval a 11. heten elmentem erre a maganklinikara, hogy sokat verzek, mi lehet az oka? Es ott meg tudtak nezni... Es 15.e huf volt, ami nem keves, de helyben volt a gep es az orvos meg akarta talalni az okot (vagy legalabb elhitette velem, de olyat nem ir le pecsettel stb ami nincs). Az eredeti dokimnal mar 2x ennyit otthagytam - a semmiert...

2013. ápr. 16. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!