Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknél a család egy bizonyos...

Akiknél a család egy bizonyos nemű babát várt, de mégsem az lesz/lett a baba, nektek is rosszul esett ha nem olyan örömködve fogadták a hírt?

Figyelt kérdés

Mikor kiderült hogy nem olyan nemű lesz a baba mint vártak akkor (főleg anyukámon) látszódott hogy csalódott volt, a videó sem érdekelte annyira....miért kell egy bizonyos nemű gyereket várni ???

oké hogy elfogadják majd ha megszületik és megszeretik de nekem akkor is rosszul esik ...


azóta is folyamatosan mondja hogy áh...biztos lány lesz !!! ....kiborít ezzel......


férjem is inkább lányt akar de ő jobban kezeli a dolgot ....


nálatok hogy volt ???


2013. febr. 21. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy hét terhességemből egy szem egészséges kisfiam van. Először senki nem mert örülni, 20 hetes uh környékén már tudatosult bennük hogy velünk marad (talán), és hogy kisfiú??? Senkit nem érdekelt!!
2013. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

....ezért kérdeztem hogy ahol a család más nemű babát várt mint ami lesz....


nekem mindegy...csak ők vannak letörve kicsit meg reménykednek h mégsem fiú lesz ....mert még nem 100%...

nem ennyire nyíltan de annyira érezhető!!!

2013. febr. 21. 13:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is szinte mindenki lányt várt (első gyerek és első unoka mindkét oldalról), rajtam, anyukámon és a bátyámon kívül, nekünk mindegy volt (nem mintha kívánságműsor lenne!). Nekünk végülis lányunk lett, de anyósom egyszer azt mondta, miután már megszületett a gyerek, hogy ő nagyot csalódott volna, ha nem lány lett volna. Ekkor kikerekedett a szemem, ránéztem a férjemre, és láttam a szemén, hogy szinte ordítja nekem, hogy ne ess neki, hagyd rá! Hát ráhagytam végül anyósomra, annyit mondtam csak, hogy ja mert akkor nem szeretné? Vagy mi? Mondta hogy de persze, csak ő inkább kislányt szeretett volna. Na ennyi volt, utána témát váltottunk, mert ő is észrevette, hogy kicsit felhúzott ezzel a kijelentéssel.

Szerintemis oltári nagy baromság ha nem mindegy valakinek a baba neme. Ha sokadik gyerek megértem, de elsőnél másodiknál butaságnak tartom. Nem mi és nem a gyerek dönt erről, tehát nem is kellene ezen fennakadni. Csak szeretni kell, ennyi. Aki erre nem képes, az egy hatalmas nagy lúzer.

2013. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan mindegy volt, viszont a rokonságban előfordult ilyen eset: lányt vártak rózsaszín puccparádéval (még ultrahangon sem akarták tudni, hogy milyen nemű lesz, mert annyira érezte anyuka, hogy lány).. és hát fiú lett. Családi ebédeken azóta is élvezettel mesélik az öregek, a már felnőtt fiú füle hallatára, mekkora blamázs volt visszavinni a boltba a drága ezt-meg-azt.

A másik anyukám, aki - míg meg nem született az öccse - hallgathatta a sóhajtozást, hogy "ki viszi majd tovább a nevet?"

Aztán van egy barátnőm - 3. lány a családjukban és még lett egy öccse -, eleve depresszívebb alkat, szintén gyakran mesélte nekem kisiskolásként, hogy "őt biztos nem akarták már".


Szerintem ha van is elképzelése az embernek, ne hangoztassa se terhesen vagy se később, mert ez nem empatikus hozzáállás a gyerek felé, akármilyen viccesen adják elő később, hogy "bár neked is örülünk, nem téged vártunk". Persze ezt fordítva szokták előadni, mert úgy szebb... de akkor is kilóg a lóláb.

2013. febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

hát igen...meg attól függ az öröm hogy milyen nemű?? nem attól hogy úton van ??? érdekes....


rosszul is esik anyumtól...

2013. febr. 21. 14:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi most várjuk a 3. fiút. Az egész család lányt akart - már elsőre is, másodszorra mégjobban, de most harmadszorra aztán már nagyon. És most mindenki rohadt csalódott, mondják is :( A gyereknek csak én meg az apja meg a testvérei örülünk, az összes többi rokonnak csak egy "jajjj, _ez_ is fiú, jaaaaaj" Még abba sem gondolnak bele, hogy ez a másik két fiúnak hogyan esik, hiszen akkor ők is "csak" fiúk :(

És most mindenki reménykedik, hátha mégis lány lesz, mert mindenkinek van olyan története, hogy végig fiúnak hitték, mégis lány lett. De nem lesz lány - annyira egyértelműen fiú, hogy ennél azabb már nem is lehetne.


Nagyon rosszul esik a család reakciója.

2013. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

3-asnak:

"Szerintemis oltári nagy baromság ha nem mindegy valakinek a baba neme. Ha sokadik gyerek megértem, de elsőnél másodiknál butaságnak tartom."

Sokadiknál is baromság. Ha ő a 3. ugyanolyan nemű, akkor már nyugodtan lehet nem mindegy, mert a testvérei is fiúk? Erről ő tehet? Ezt gondold át jobban...

2013. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

kedves utolsó megértem amit érzel!!


anyukám ma kérdezte hogy na ? eszel már húst ?...mondtam hogy nem...erre :: biztos kislány lesz akkor ....

pff....ekkora marhaságot hogy mondhat ?? ennyiből megmondja ?? Istenem!!!!


Nálunk még nem egyértelmű(bár elég valószínű) de akkor is....ha fiam lesz akkor nem fognak örülni ??? miért kell ennyire lányt erőltetni ???

remélem nem lesz több beszólás mert akkor biztos megmondom a magamét hogy észre vegyék magukat!!!!

2013. febr. 21. 14:51
 9/13 A kérdező kommentje:
amúgy gondolkodom h elmegyek 4d-re hogy kiderüljön (és legyen bizonyítékom hogy kukaca van ) hátha akkor beletörődnek....
2013. febr. 21. 14:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Két fiunk van. Mikor terhes lettem az elsővel, anyósom mondta, biztos kislány lesz. Volt is csalódottság, mikor kiderült, hogy fiú. Erre: „Majd a második!˝ A második terhességem elején anyósom kijelentette, hogy ő megálmodta, kislány lesz. Közben Down kór gyanús lett a babám, amniocentézist csináltak. Anyós: „Biztos kislány, azért van vele ennyi gond.” Megjött az eredmény: egészséges kisfiú. Anyós: „Biztos, nem nézték el?˝ Még a szülés előtti hetekben is azt kérdezgette vagy ő, vagy valamelyik sógornőm, hogy nem nézték el. Könyörgöm, kromoszómavizsgálat volt! Régen rossz, ha ott elnézik! Ja, és megint megkaptam, majd a harmadik!
2013. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!