Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen hogyan lehet napozni?

Terhesen hogyan lehet napozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék idén is szép barna lenni (nem csoki), fehér bőrű vagyok, és csúnya sápadt az alapszínem. Szeretnék napozni úgy, hogy a pocaklakóm ne lássa kárát. Hogyan tehetném ezt meg? Takarjam le a hasam napozás közben pl. vizes törölközővel? Vagy csak árnyékba feküdjek (ez engem nem igazán fogott eddig)? Olvastam, hogy sok kismamának foltos lesz az arca ilyenkor, ez akkor is fennáll, ha csak árnyékban napoznék? Júli 27-re vagyok kiírva, tehát kb 7-8 hósan napoznék júniusban és júliusban. Már amennyire fogom bírni a meleget, de napi pár percet jó lenne.


Köszönöm a hasznos tanácsokat.


2013. ápr. 19. 13:00
 1/6 A kérdező kommentje:
És szerintetek ilyen időben, 20-22 fokban lehet barnulni?
2013. ápr. 19. 13:04
 2/6 anonim ***** válasza:

Én itthon napozok, míg a gyerekeket levegőztetem az udvaron. Ez a jó kis meleg tavaszi napfény igazán nem árt, inkább jót tesz. Szintén fehér bőrű vagyok, és csak egy picike színt akarok felszedni, nem vágyom konkrét barnaságra. Csak annyira, hogy ne legyek túl sápadt.

Pár percre a nap felé fordítom az arcomat, meg feltűröm a melegítőt, míg hintáztatom a kicsiket, most ennyit csinálok.


A nyári tűző napra ha tehetem, nem megyek ki. Pocakot sem napoztatok.

A karotindús táplálkozás picit elősegíti a barnulást (répa, sárgabarack, sütőtök, s egyéb narancsszín kaják tartalmazzák), de túlzásba nem szabad vinni, mert attól tényleg ronda foltos lesz a bőr.


Az arcon levő terhesfoltokat nem lehet elkerülni szerintem, ha vki hajlamos rá, de úgyis gyorsan elmúlik.

2013. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most olvastam, hogy már most le lehet égni! :(

Én tavaly előtt ilyenkor (akkor voltam 16.hetes) egy fehér pléddel takartam le a hasam, majd pedig feküdtem ki a napra, kb 10-15 percekre, utána már nem, mert nagyon rosszul viseltem mindig is a nagyon meleget.

2013. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 poiu ***** válasza:
Nyugodtan napozhatsz, kell neked is meg a picinek is a D vitamin. Takarni nem érdemes, az UV nem megy át a bőrön. Ha meleged lesz (meg neki) azt úgy is érezni fogod.
2013. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdésed egyik részére: igen, már most is lehet barnulni. Én is eléggé fehér bőrű vagyok, de mióta naponta 2x40 percet a napon vagyok (biciklizem), azóta azokon a részeken, ahol ér a nap, május végére barnább vagyok, mint régen augusztusban voltam.
2013. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy lehet-e ilyen időben barnulni?! Még leégni is! Nekem már sikerült. Elég ha odakint szaladgálsz/dolgozol 1-2 órát fedetlen bőrrel. De nyugodtan napoztathatod a hasad, a napsugárzás nem ér olyan mélyre a bőr alá. Viszont neked is és a babának is szüksége van a D vitaminra.
2013. ápr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!