Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek problémamentes terhessé...

Akinek problémamentes terhessége volt/van, hányadik héten hagytátok/hagyjátok majd abba a munkát?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 22. 14:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
16 hetesen, mert 3 műszakba jártam, ráadásul veszélyes anyaggal, a munkahelyem küldött táppénzre, mert törvény szerint nem maradhattam volna tovább.
2013. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
nekem csak terveim vannak, ez a 26-28. hét:) (irodai ülőmunka)
2013. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Én a 34. hétig szerettem volna dolgozni, bírtam volna, de a 30. héten megtalálták a helyettesemet, így előbb eljö(he)ttem betegszabira ill. táppénzre.

(A rendes szabadságomat pedig kivetették előtte velem, mert addig nem tudtak volna felvenni mást a helyemre, míg "csak" szabin vagyok.)

2013. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Angliaban elek, itt minimum 29 hetet kell dolgozni. Elsovel 36 hetig akartam, de a munkahelyem mar elkuldott 34 hetesen, nekik igy volt jo. Ebbol 1 hetet karpotlasul kifizettek. 38 hetre szultem. Most a 2.-kal mas munkahelyen dolgozom, ha megengedik, 36 hetig akarok dolgozni, mert legalabb 2 hetet szeretnek elotte pihenni, elrendezni mindent. Meg csak az elso 12 hetben vagyok, meg nem is tudjak odabent, majd 16 hetesen akarom elmondani, akkor derul ki, hogy meddig dolgozhatok.
2013. ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

36. hétig

Irodai ülőmunka

2013. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
37. héten még ezt-azt dolgoztam itthonról, 38. héten szültem.
2013. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Itt sajnos nem engednek el betegszabira. Ausztralia. igy a kislanyommal 39ik hetig dolgoztam. Az utolso heten csak otthonrol es 2 meetingre mentem be, ami nem volt megerolteto. Irodai ulomunka. Ugy gondoltam utolso heten pihenek, ez nem jott be mert megugrott a vernyomasom es meginditottak a szulest elobb. A kistesoval tuti min egy honappal elobb elmegyek, nem azert mert nem birnam a munkat, hanem azert h lelkileg es testileg is felkeszuljek a szulesre. Sajnos nekem ez az elsonel nem adatott meg. Itt altalaban kismamik huzzak amig birjak mert nincs tappenz, csak betegszabi, de terhessegre nem irnak ki, TB nincs, csak maganbiztositas es terhessegre nem fedez, vagyis otthon lehet maradni, csak epp nem kapsz semmi fizetest. 1 ev szulesi szabi jar, ami az utolso munkaban eltoltott naptol szamitodik. Tehat ha 8 honaposan megyeg szulesire akkor mikor a gyerek 11 honapos lesz vissza kell menni dolgozni, kulonben ki kell lepni. A munkaltato csak eddig koteles tartani a helyedet. A szulesi mikor szultem nem jart semmi, ma mar kemeny 18 hetet fizetnek minimalber 75%-a, amitol nem lehet a falhoz menni. Csaladi potlek a fizetes nagysagatol fugg, nem pedig alanyi jogon jar. Ugyhogy en banom 1000-el h itt szultem es itt elek.
2013. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

A 31. hétig. Irodai munka, nem megeröltető, csak hosszú az utazás. Napi 1-1,5 óra oda, ugyanennyi vissza. A dugótól függ.

25+1 hkm

2013. ápr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

36. hétig- virágkötő,eladó

volt,h a vevő szedte magának a palántát,féltett attól,hogyha leguggolok érte megszülök:))-utolsó időben más csak 6 órában dolgoztam,mivel álló munka.Főnököm és kollégák figyeltek rám,óvtak és lesték mikor szülök meg ott helyben.

2013. ápr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Azt hittem csak én fogok ilyen sokáig dolgozni (33. héten megyek szabira), de így megnyugodtam. Remélem, hogy bírni fogom. Nekem napi 50 perc séta a munka (oda-vissza összesen), de az még jót is tesz. Gondolom. Egyébként irodai ülő munkát végzek én is.

25 hkm

2013. ápr. 22. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!