Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől kezdtétek a...

Hányadik héttől kezdtétek a pocitokat kenegetni a terhességi csikok ellen-?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg már a legelejétől kellene kenni, egyébként én olyan 15 hetesen kezdtem.
2013. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs az offért: aki keni, mivel?
2013. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én alverda mamaglück olajjal kenem, szerintem nagyon jó:) és az elejétől, bajom nem lesz tőle!
2013. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10 hetesen kezdtem el, mert akkor kezdett viszketni. Mindig azzal a testápolóval, ami éppen a kezembe akadt. Tégelyes Nivea, babaolaj közvetlen a testápolóra stb. Most megvettem a DM-ben a legolcsóbb olajat, ami elvileg csíkok ellen van. Eddig nem lettem csíkos, bár nem hiszem, hogy ezen múlna. 30 hetes kismama, állítólag nagy pocakkal.
2013. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi
2013. ápr. 23. 10:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Hetet nem tudok, amikor már kezdett nőni, legalábbis az elsőnél, de nem kentem ám rendszeresen, mégsem lett csíkom, illetve legalul két kb. 1 cm-s, de csak utólag vettem észre, és pár hónap alatt teljesen el is halványodott.

Sajnos nem attól függ a csíkok kialakulása hogy kenegeted-e, hanem hogy milyenek a kötőszöveteid, az pedig genetika. Sógornőmnek 1 db csíkja sincs, pedig 4 terhessége volt, sose kente semmivel és mindegyik babával 30-40 kg-t hízott, majd fogyott is le minden terhesség után, és se csík se a fogyás nem látszik meg a bőrén, jók a genetikai adottságai. És ismerek olyat, aki kenegette lelkiismeretesen mégis már 28 hetesen nagyon csúnya repedései voltak a bőrén.

Én most csak a lelkiismeretem megnyugtatása végett kenegetem :-), hogy ha esetleg lesz csíkom akkor ne magamat hibáztassam hogy miért nem kenegettem, Elasti-Q krémet használok, 3000 ft a 200 ml flakon, jó kiadós, kevés kell belőle, hidratálónak is jó (mondjuk nekem amúgy sem száraz a bőröm, nem is viszket a pocakom).

2013. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!