Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség idején nem tanácsos...

Terhesség idején nem tanácsos (sok) kávét inni. Mi a helyzet a zöld teával? Azt szabad? Vagy annak is van valami olyan hatása, ami miatt nem tanácsos?

Figyelt kérdés

Félek a vetéléstől (már volt kettő), és minden veszélyt okozó tényezőt ki akarok zárni, már a próbálkozásos szakaszban is. De közben diétázom, és a zöld tea a napjaim része (1-2 csésze). Vélemények?

Mi az amit még nem egyek, igyak, tegyek, hogy ne legyen újra gond? Heti 3-szor fél óra szoba bicaj mehet?


2013. ápr. 24. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az ételek nem befolyásolják a vetélést! ha meg még terhes sem vagy, igyál, egyél, ami csak jól esik, és mozogj csak egészen nyugodtan, ettől nem lesz senkinek semmi baja!

ne drogozz, ne cigizz, és ne idd le magad minden este, ennyi:)

2013. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Már egyszer jöttek az okosságok. :)

Én iszom, de csak mértékkel. Nem minden nap és csak 1 csészével.

2013. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy nyugodtam megihatok naponta 1-2 kv-t. Ha a kismamáknak kicsit alacsonyabb a vérnyomása még jót is tesz.

A zöld teával azért érdemes vigyázni szerintem, mert vízhajtó.

33 hkm

2013. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a diétát felejtsd el egy időre :)
2013. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én kávéztam, szobabringáztam, diétáztam, amikor télen teherbe estem. A diéta nem éhezést jelent számomra, éhes sosem voltam, de sokkal több egészséges dolgot ettem, mint azelőtt, sőt azokkal laktam jól ! Nem csak szoba bicikliztem, hanem alakformáló tornát is csináltam, a mozgás jó, az első baba miatt még volt rajtam plussz kg.Mindig alacsony vérnyomású voltam, úgyhogy egy kávét minden nap megittam. Zöld teát is lehet napi egy csészével, igyál sok folyadékot, ne zöld teát.
2013. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A diéta nálam se éhezést jelent, inkább életmódot próbálok váltani. Mondjuk pár kilótól se lenne rossz megszabadulni!:)


Köszi a válaszokat!

2013. ápr. 24. 09:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom,hogy evéstől, ételtől nem igazán lehet elvetélni!

Én ittam napi két kávét sok tejjel, amikor terhes voltam, mert olyan alacsony volt a vérnyomásom,hogy anélkül szédelegtem és fájt a fejem!

A zöld tea egyébként nagyon magas koffein tartalmú, szóval előrébb nem vagy vele!

Ha eddig nem sportoltál heti szinten, akkor ne most kezd el. Ha eddig is tekertél, akkor heti két-három alkalommal 20-30 perc, normál tempóban mehet!

2013. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Allitolag nem jo terhesen inni. En egyebkent sem szeretem.


Minek dietazol? Hogy akarsz terhes lenni, hizni?

Inkabb folsavat szedhetnel, az sokkal jobb lenne a babadnak.

2013. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A zöld tea vízhajtó, így csak napi 1, maximum 2 csésze megengedett, (ahogy egy csésze kávé, egy csésze fekete tea stb)
2013. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Minek diétázok? Mert dagadt vagyok! Van vagy 15 kiló súlyfelesleg rajtam!:(

Közben babát is szeretnék, de nincs borítékolva, hogy elsőre összejön, így addig diétázgatok. De nem kell önsanyargatásra gondolni!

Akkor a zöld teát nem erőltetem, max. napi egy délelőtt, délután meg egy 3in1. Nekem is alacsony a vérnyomásom általában, terhesség alatt is az volt.

2013. ápr. 24. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!