Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5-6hetes terhes vagyok már...

5-6hetes terhes vagyok már megettem 1dbz supraxot,1dbz cedaxot, ezeket a vesémre,1dbz maripen extrát a torkomra, lehet e baja a sok antibiotikumtol a babának?

Figyelt kérdés
2008. jún. 15. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szíja!Ne aggódj!tegnap én írtam kérdésedre!Tudod én vagyok az autoimmunos beteg.Szóval nyugi!Van olyan betegtársam aki 20 mg Medról"szteroid" mellet hórdja ki a babáját,és már 27 hetes terhess.Keress egy jó nődokit akitől bármikor bátran bármilyen témba tanácsot tud neked addni!

Én mikor terhes lettem,ami engem is meglepetésként ért,nem terveztük a kicsit.Igy hát nyugodt szível mendtem rötgenre,és szedtem az errős gyógyszereket,mikor kitudodott,hogy baba van a hasamba akkor voltam 5 hetes,és elakartam vetettni,mivel féltem a gyógyszerek mellékhatásaitól,és a rötgen súgárzástól.Doki ellenezte hogy,elvettesem és mondta nyugodjak meg nem lesz baj,hisz ha érte volna babát káróshatás elhalt volna egyből.Voltam a magzat diagnosztikai központba is ahol genetikusok dolgoznak,ott is megnyugtattak.Még azt tudnod kell azt első 4 hétbe a babával vagy is az embiróval nincs az anyának semmi kapcsolata.Szóval nyugi!én már 22 hetes vagyok,és szépen fejlödik a kisfiam:)))Ráadásul én SLE,Immunvasculitiszes,és sicca syndromás is vagyok meg még sórolhatnám!Szóval nyugi nem lesz baj!Szedjél elevitet!Üdv:Zsuzsa

2008. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt orvostól kellene megkérdezned, de szerintem nem. A sok ezer gyógyszer közül csak 41, asmi komolyabb fejlődési rendellenességet okoz. A gyógyszerek amúgy sem olyan veszélyesek, mint ahogy a kismamák közt elterjedt. Sok esetben többet ártunk azzal, ha nem szedjük be. Én pl. 4 hetes koromig, amíg meg nem tudtam hogy babás vagyok, Frontint szedtem pánikbetegségre. Az első 4 hétben nem jutnak el a babához a gyógyszerek. De azért mindenképpen keress fel egy orvost, márcsak a magad megnyugtatása miatt! Boldog Babavárást! 18 hetes kismama
2008. jún. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtato választ,de azért félek mert igaz nem irtam le az elöbb hogy januárban elhalt már egy babam 10 hetesen torokgyulladásom volt akkor is és most is az van, ráadásul megettem ezt a sok antibiotikumot és félek nagyon hogy elhal megint vagy fejlödési rendelenesége lesz,
2008. jún. 15. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszóló vagyok!Ne félj!A szteroidnál errösebb gyógyszer nincs földön!Ha szteroid mellet engedték,hogy ismimnek babája legyen akkor nefélj!Nekem is meghalt már 1 babucim:(9 hete terhessen halt el,nekem is nehéz,de már mózog a babóm érzem őt.Ha jó minden lesz az ultrahangon akkor minden renben lesz"AKI MER AZ NYER"!DRUKKOLOK NEKED!ÜDV.Zsuzsa
2008. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!