Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A keményedés káros a babának?

A keményedés káros a babának?

Figyelt kérdés

Baj ha keményedik a pocak? És ha igen konkrétan milyen bajt okozhat? 27hetes vagyok, 2 napja sokat megfeszül az egész, és kemény, alig szűnik ki.

Köszönöm.


2013. ápr. 25. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A babának nem káros a keményedés. Gond attól lehet, ha a keményedések hatására elkezd nyílni méhszáj idő előtt. Bár ahogy itt a GYK-n olvasom keményedés alatt is sokan sokfélét értenek. Simán keményedhet a baba mozgásától is a has, de attól nem nyílik a méhszáj, amitől nyílhat az a görcsölés (ami szintén keményedést okoz), de attól sem törvényszerűen, én első babámmal 22. héttől görcsöltem, végül 41 hetesen szültem de még tök zárt méhszájjal mentem be a kórházba.

Szedjél magnéziumot, ha görcsös keményedésid vannak az segít.

2013. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Maga a keményedés nem árt a babának, de ezek méhösszehúzódások, ami ilyenkor még nem jó ha sűrűn van. Oda kell figyelni, nehogy koraszülés legyen belőle. Pihenj sokat szedj magnéziumot és mindenképp beszélj az orvosoddal!
2013. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem görcsölök egyáltalán, csak be van feszülve a hasam, és nem kőkemény, de nem is laza, puha. Olyan félkemény, ha lehet ilyet mondani. Csak az idegesít benne, hogy már tegnap óta nem igazán akar megszűnni ez az állapot. És ami még idegesít, hogy a MagneB6-tól sem lazul ki a hasam.
2013. ápr. 25. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a baba nyomja ki magát? Az is olyan érzés. Ha keményedik a hasad akkor az egész kőkemény.

Ne magneb6-ot szedj abban kevés a magnézium. A magnerot-ban 10x annyi magnézium van, nekem ezt ajánlotta az orvosom.

2013. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!