Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkáltatónak mikor kell/illik...

Munkáltatónak mikor kell/illik bejelenteni a terhességet?

Figyelt kérdés

Nyilatkozni kell rögtön, hogy meddig szeretne az ember állományban maradni? Gondolok itt arra, hogy előre nem látható, hogy a szülés előtt 1 héttel még munkaképes leszek, vagy már 2 hónappal korábban se.


A terhességgel kapcsolatos orvosi vizsgálatokra valóban el kell engedni a munkavállalót munkaidőben?


2013. ápr. 25. 19:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Dehogy babonából, csak azt elkerülendő, hogy bejelentem, majd két héttel később meg azt, hogy bocsi, elvetéltem, vissza az egész.


De akkor marad majd az, hogy korán bejelentem és tájékoztatom, ha gond lenne.

2013. ápr. 27. 07:20
 12/12 anonim ***** válasza:
Én azonnal elmondtam,több okból is.Egyrészt onnantól vagy védett,hogy bejelented,köteles elengedni vizsgálatokra,és így éreztem korrektnek,hiszen én is ezt vártam tőle,és meg is kaptam.Nem kötekedett a táppénzért,havonta megszakíthattam néhány nap szabadsággal a TP-t,hogy jobban járjak,és nem mondta el a kollégáknak a 12.hétig,mert ezt kértem.
2013. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!