Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért gondolnak arra a kismamá...

Miért gondolnak arra a kismamák hogy meghal a babájuk? Ezt nem értem, nem az lenne a lényeg hogy pozitívan gondolkodjunk a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Igen értem én hogy minden kismama aggódik sőt fél hogy baja esik a babájának. De miért kell a legrosszabbra gondolni, miért kell az ördögöt a falra festeni? Velem is megtörtént néhány éve hogy elveszítettem a babámat. S amikor újra terhes lettem persze hogy végig izgultam az első 12 hetet. S egézséges fiam született. Ám azóta megint kismama vagyok, és nem jut eszembe se ilyesmi. Mert megtanultam hogy a pozítiv gondolkodás mennyivel jobb a rossz gondolatoknál. Mindig arra kellene egy anyukának gondolnia hogy minden rendben lesz, vagy nem?
2013. ápr. 26. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
De.
2013. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Igazából az lenne a lényeg, hogy ne csak a terhesség alatt, hanem előtte és utána is pozitívan gondolkodjunk. De szerintem, az emberek manapság kissé túlkomplikálják és kicsit túlmisztifikálják a terhességet. Nem is lehet ám hibáztatni a kismamákat, mert annyi mindent hallani, hogy "szedd ezt, mert ha nem, nyitott gerinccel fog születni a babád, szedd azt, különben nyúlszája lesz, és még szedd ezt is, azt is, mert csökkenti az xy és az yx betegség esélyét..." Ma már kismamaként csak azt látni, hogy mennyi betegség van, és ha nem teszed ezt, vagy azt, a babád beteg lesz. A média és a rengeteg reklám állandóan azt nyomatja a kismamákba, hogy mennyire nem tudja a természet a dolgát, de bizonyos termékek megvásárlásával az élet szedd és jobb lesz, a babád meg egészséges. Ehhez hozzájön, hogy napjainkban bizonyítottan egyre több párnak akadnak termékenységi problémái, gyakoribbak a vetélések, nehezebben jönnek a babák. Most akik évek óta próbálkoznak, netán egy csomó pénzt beleöltek a kezelésekbe, már idegileg és érzelmileg is megviselte őket, hogy csak várnak és várnak, hónapra hónapra sikertelenül, aztán egyszer jön a baby, persze, hogy foggal-körömmel igyekeznek megtartani is a terhességet, ehhez jönnek hozzá a fentebb leírtak, én nem is csodálkozom, hogy sok kismama retteg.

Bevallom, én is ilyen voltam a legelején. Aztán a 10. héten kiborultam, pedig első baba, rögtön sikerült. De ott szedtem marokszám mindent, amit kell, és még mindig mindenhol hallottam ám, mit csinálok rosszul, milyen ételeket vonjak meg magamtól, csak mert ártalmasnak vélik egyesek. (Pl. ruszli, bazsalikomos mozarella leves, stb.)

Aztán azóta úgy vagyok vele, hogy nem érdekel más véleménye. A babám jól van, jól lesz, és én vagyok az anyja, én tudom mi kell neki, nem egy halom idegen.


Ne haragudj, hogy kicsit hosszú lettem... :)

24 hkm

2013. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
És téged most tényleg ez foglalkoztat?? Érdekes.. Nekem amúgy ez még nem jutott eszembe, de most már igen, köszi!
2013. ápr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
A folsavhiány okozta nyitott gerinc nem médiafogás, hanem tény (családi tapasztalat, sajnos). Ezen kívül a pozitív gondolatokkal egyetértek. Nem lenne szabad rosszra gondolni. Mégis tesszük. Mert az ember, még ha nagyon boldog is (vagy akkor pláne), fél, hogy elveszíti a számára értékes dolgokat. Igyekezzünk, persze, optimisták lenni!
2013. ápr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéseddel az a probléma, hogy elvársz valamit az emberektől. Nekem pont az a gondom a kismamasággal, hogy túl sok az elvárás. Ha nem aggódok az a baj, ha aggódok az a baj stb.


Szóval ott tartok, hogy nekem most már senki ne mondja meg mit érezzek, mit gondoljak, mert ezzel csak nekem árt.


Szerencsés az, aki pozitívan gondolkodik. Most, hogy kisütött a nap, végre nekem is megy :) De amikor esett a hó, meg fájdalmaim voltak, akkor nem gondoltam, hogy valaha élvezni fogom a terhességet.


Szóval ez nem valami verseny, ahol majd a jól gondolkodók győznek, egy kis egyéniség lapul bennünk, és igenis hatással van ránk, lehetnek jó és rossz érzéseink és gondolataink, és ez a természetes.

2013. ápr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért gondolnak arra a kismamák hogy meghal a babájuk?"


Ne haragudj, de ez egy nagyon naiv kérdés. Azért gondolnak rá, mert a halál is az élet része, bármikor bekövetkezhet, nincs beleszólásunk, h mikor. Ha úgy tetszik, benne van a pakliban. Még manapság is, hiába van fejlett orvostudomány, sokféle gyógymód, gyógyszer, odafigyelés.

Nekem az lenne furcsa, ha nem gondolnának sosem arra, h akár meg is halhat egy baba. Nem lehet mindig mosolyogni, hepinek lenni, és nincs olyan ember akinek csak pozitív gondolatai vannak. (de utálom ezt a kifejezést, te jó ég)

2013. ápr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A második terhességem elején a férjem egy nap furcsa lett. Óvott mindentől, nem akarta, hogy tovább dolgozzak, stb. Nem tudtam, mi lehet az oka, nem akart róla beszélni. Az őrületbe kergetett a paramániájával. Főleg úgy, hogy az elsővel se volt semmi gond, a 36. hétig dolgoztam, sokáig kerékpároztam, stb.

Aztán nagy nehezen elmondta, hogy a munkatársának a gyermeke a 8. hónapban meghalt. Meg kellett szülnie, rémes lehetett.

Ezt követően jött egy rémes iszonyú magas AFP eredmény, akkor már én is aggódni kezdtem.

Nem napi szinten jutott eszembe, de azért bennem volt a félsz, mi van, ha...

Könnyű mondani a pozitív gondolkodást. Aki több magzatot vesztett el, vagy esetleg a kisbabáját, annak ezt nem lehet elmagyarázni.

Amikor a kórházi ágyon mellettem fekvő nő a császár utáni altatásból még nem felébredve is azt motyogta, hogy ugye egészséges, ugye ő nem beteg. (a kislánya betegen született anno, 7 évesen meghalt). Pozitívan állt végig az új terhességéhez, életvidám, okos nő volt, de a gondolat mindig ott bujkált a fejében, és ekkor kijött belőle, félkómásan az altatótól.

Nem lehet egyértelműsíteni ezt, nem lehet azt mondani, hogy aki aggódik, az mind az ördögöt festi a falra.

Nem vagyunk egyformák, vannak érzékenyebbek, stresszesebbek, van, akit a sors jobban meggyötört már.

2013. ápr. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bennem annI minden megvàltozott terhesség alatt/óta

Azelőtt bármibe bele vágtam, semmitől sem féltem, a halál eszembe sem jutott!

Aztán a terhesség alatt már ugye ott volt a baba, fél tettem nehogy baja legyen, majd miután megszültem azért is elkezdte aggódni nehogy én haljak meg, mert akkor vele mi lesz!!!?


Most már hogy valamiket felelek, érte, s magamét is aggódom, nehogy meghakunk:)


Na meg eddig bele sem gondoltam mi lesz a halál után....

2013. ápr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Senkit se akartam megbántani, idegesíteni meg pláne nem. Csak feltettem egy kérdést. Szóval csak nyugi. S létszi ne gondoljatok ilyen szörnyűségekre. Azontúl hogy nagyon vigyázzunk magunka és egézségesen élünk nem tehetünk mást mint teljes szívünkből hiszünk abban hogy nem lesz semmi baj. Nem kell egyből letámadni csak mert feltettem egy kérdést, amiben nem volt semmi rossz akarat.
2013. ápr. 27. 14:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Senkit nem bántottál meg, nem idegesítettél fel. Én csak csodálkozom a kérdés naivitásán, vagy inkább butaságán.
2013. ápr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!