Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a legkisebb, az anya...

Mennyi a legkisebb, az anya számára még biztonságos körkülönbség a két gyerek között?

Figyelt kérdés

Mennyivel szülés után biztonságos újra teherbeesni?

Szeretnénk a lehető legkisebb korkülönbséget. Az elsőt várjuk, de beszélgettünk róla, és nem tudjuk, mennyi a min. kötelező várakozási idő.

Nektek mi a tapasztalatotok?


2013. ápr. 27. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 13 hónap a korkülönbség. Véletlen alakult így, dokival egyeztetve megtartottuk. Ő azt mondta kicsi ez a korkülönbség, de mivel semmi gond nem volt a szülésemmel és azután is mindent rendben talált, azért ne vetessük el.

Amúgy szerintem 2-3 év kell a szervezetnek.

Megerőltetőbb volt a második terhesség (de lehet csak azért mert ott volt egy picuri), de végül tényleg nem lett semmi gond, sem velem, sem a babával.

De azért nem ajánlom:)

Én imádom utólag, hogy így alakult, újracsinálnám a végeredményt látva, de nem igazán "álombabázás" ez így.

2013. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
13 hónap a korkülönbség? Akkor szülés után 4 hónappal estél újra teherbe? Az tényleg elég közeli, ez igaz. De 3 évet azért nem szeretnék várni :)
2013. ápr. 27. 10:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismertem egy anyukát aki a 6 hét letellte után egyből sikerült teherbe esni. Neki nincs 11 hónap a két gyerkőc között.

De amúgy ez sok mindentől függ, mert pl császár után már nem túl jó ötlet ilyen hamar teherbe esni.

Na meg hiába akarod hamar, ha nincs még peteérésed. Én pl csak 6 hónappal a szülés után kezdtem el menstruálni.

2013. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen, a szervezet okos és nem produkál addig peteérést amíg nem tudna "vállalni" egy újabb terhességet (illetve császáros szülés után biztos van, azt nem tudom mennyi). Én ismerek olyat ahol 11 hónap a különbség. Szerintem inkább az a kérdés hogy lelkileg-fizikailag mikor érzi magát úgy az anya hogy be mer vállalni következőt. Nálam ez 1,5 év volt. Eredetileg ennyi korkülönbséget terveztünk a 2 gyerek közé, de én 9 hónappal az első születése után úgy éreztem nem bírnám még.
2013. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért majd ezt beszéljétek át újra ha már megvan a baba, mert így az ember hajlamos azt mondani hogy mielőbb jöjjön a következő aztán mikor ott van a gyerek akkor már látja hogy ez nem olyan jó ötlet kicsi ellátása mellett újabb terhesség stb.

Aztán persze vannak álom babák akik mellett fel se tűnik egy másik.

Én úgy tudom egyébként hogy akár sima akár császáros szülés 9 hó-1 év kell mire regenerálódik a szervezet, feltöltődnek a vitamin raktárak újra stb. Nem beszélve a szoptatásról ha épp aktívan szoptat vki mert még kicsi a baba az is lemeríti a szervezetet, úgy terhesnek lenni újra hát nem a legegyszerűbb meg sokszor a baba le is szokik a szopiról ha terhes újra anyuka.Persze van hogy nem meg tandem szoptatás is létezik de szerintem ezeket mindenképp jobb elkerülni még ha 18-19 hó van a gyerekek között az is irtó kevés.

2013. ápr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Császárral szültem és a lányom és a tesója között majdnem 3 év lesz. Szerintem 2-3 év a legideálisabb, mert akkor már a nagy önállóbb és sok mindent eltudsz neki magyarázni. Én az első egy éveben nem akartam volna újra terhes lenni. Aztán egy másfél évesen örültem, hogy nem vagyok annyira összekötve és kettesben eltudok menni a párommal. Most vagyok 25 hetes kismama tavaly nyáron éreztem azt, hogy de jó szeretnék még egy babát.
2013. ápr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!