Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák van valami jó gyógymó...

Kismamák van valami jó gyógymódotok migrénre? Már hányingerem van remegek a hideg ráz.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 27. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Algopiryn és utána pihenés, nekem csak ez vált be. Semmilyen házi praktika. Aztán pár alkalim után nem vártam ilyen sokáig (hányingerig). És az erős fejfájás így sem múlt el, csak lecsökkent az elviselhető kategóriába. Algopirynt mind 3 terhességem alatt szedtem ha kellett, as gyermekeim makk egészségesek.
2013. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocsi a félreütésért, telefonról írok.

Első voltam

2013. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az algopyrint javasolta az orvosom.

Mondta, hogy teljesen felesleges kínlódni, ráadásul minden felfájás öli az agysejteket, nem érdemes gyógyszer nélkül kínlódni, nyugodtan be lehet venni terhesen is.

2013. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha már ennyire rosszul vagy, szerintem is gyógyszer. De talán egy kis fejmasszázs segíthet valamit (bár ezen a szinten már nem hinném):


1. Homlok nyomása: az ujjunk hegyét helyezzük a homlokunkra, enyhe nyomást gyakoroljunk rá, kezdjük simítani középről kifelé. Háromszor ismételjük

2. Homlokkörzés a halánték mélyedésében

3. Állkapocs masszírozása lefelé az arcon, körkörös mozdulatokkal


Nálam a szemüreg nyomása szokott leginkább beválni, a hüvelykujjunkat a szemzugba kell nyomni, tartani pár másodpercig és elengedni. Többször ismételd.

Illetve a tarkóm szokott még borzalmasan beállni, kérd meg a párod, hogy nyomkodja meg.

2013. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia. Czeizel doktortól olvastam, hogy a gyógyszer migrén idején kevesebbet árt, mint a migrén maga. Csinált egy tanulmányt, aminek eredménye az volt, hogy a gyógyszert szedő migrénesek gyerekei között kevesebb volt a fejlődési rendellenesség, mint a gyógyszert nem szedők körében, mivel a migrén káros a baba vérellátására (ezt szakszerűbben írja le persze).

Jobbulást!

2013. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Qulaerin!!!


Én is migrénes vagyok, 3 orvost + 1 gyógyszerészt kérdeztem meg róla, h lehet-e. Lehet!!! 1 szem kiviszi!!! (nekem csak ez veszi ki... )

2013. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Plusz adag magnézium, és folyadék. Ha ez nem használ, fájdalomcsillapító. Nálam a homeopátia is bejött, de ott ki kell választani a jellemző tünetek alapján a megfelelőt.

[link]

egy próbát szerintem megér.

és itt van ez is:

[link]

2013. ápr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot. Már több mint 24 órája szenvedek ezzel a fájdalommal.Túl vagyok a hányáson.Nekem a gyereknek Panadol volt itthon, abból vetem be az éjjel egy szemet, remélem nem ártottam vele.
2013. ápr. 28. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Bassszus.... A Panadol sz*rt sem ér migrénre, azonban azzal, hogy 24 órája tűröd a migrén többet árthatsz a gyereknek, mint bármely gyógyszerrel!!!


[link]


2. Egy 2 évvel ezelőtt New Yorkban megjelent könyvből kiderül, hogy ma tízszer több magzati károsodás történik amiatt, hogy az anyák nem szedték be a szükséges esetekben a gyógyszereket, ezért a betegség okozott kárt a magzatban. Például a mi vizsgálatunkban a vérandósok 6%-ának volt gyógyszeres kezelésre szoruló migrénje. Az egyik csoport az orvosi javallat miatt nem szedett gyógyszert, a másik csoport bevette a szükséges gyógyszereket. Az utóbbi csoportban semmiféle rendellenesség nem volt gyakoribb, mint a többi várandós esetében, azonban azoknál, akik nem szedtek semmit a migrénjükre, a végtaghiány négyszer gyakoribb volt. A migrén ugyanis egy érgörcs, és ha a lepényben érgörcs van, az éppen a végtagbimbókat ellátó ereket érinti. Hasonló a helyzet az asztma esetén is: ha a kismama nem kapott kezelést, sokkal nagyobb volt a korszülés és a kis súllyal világrajött magzatok aránya, mert ameddig az anyának asztmás rohama van, addig a magzat nem kap levegőt.


!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, látom már vki belinkelte... Fogadd már meg egy többet tudó (ergo Czeizel) tanácsát!!!


Ez nagyon igaz: "A várandósok ma már nem “áldott állapotban” vannak, hanem neurotikusak, feleslegesen aggódnak."


:-/

2013. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!