Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi koze van a huvelyi uton...

Mi koze van a huvelyi uton torteno szulesnek a rossz szemhez?

Figyelt kérdés
sziasztok. Most hallottam hogy akinek rossz a szeme azzal baj lehet huvelyi szulesnel!!?? Miert??
2013. ápr. 28. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szembetegségek, mint például a nagyfokú rövidlátás, amiknél az erőlködés, fordított testhelyzet (pl egy egyszerű bukfenc) a retina leválását okozhatja. Iskolában is veszélyeztetett látásúnak számítanak, és később is fokozottan kell ügyelniük mindenre, ami megterheléssel jár.
2013. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
eleve nem is engedik,hogy hüvelyi úton szüljön,akinek bizonyos szembetegége van. és az erőlködéssel függ össze ahogy az első is írta
2013. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
de a nagyfokú myopia mellett a zöldhályog, lencseficam is ilyen szembetegségek.
2013. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az előzőeket, hogy nem kizárólag az erős rövidlátás számít. Megvizsgálják a szem állapotát (szemfenék, retina stb.) és ez alapján döntenek, hogy megengedhető-e a hüvelyi szülés. Nekem -7,0 mindkét szemem, de a szemvizsgálat semmi kóros eltérést nem mutatott, így szülhettem simán.
2013. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 szeműtétem volt, szemtengelyferdüléssel!

Ha engem engednek szülni normálisan....akkor a rossz szem miatt is.

Nyilván van olyan akit nem.


Nálam a varratok illetve, a szem tartó izmok vannak veszélyben. Ezért félek is egy kicsit, de ha hüvelyit engedélyezték ám legyen.


19hkm

2013. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszonom!! Nekem -2 a dioptriam, sztem ez nem annyira eros..nem is tudok rola h vmilyen szembetegsegem lenne.5-os, kivanpm, hogy minden rendben menjen a szulesednel. Jo egeszseget kivanok.
2013. ápr. 28. 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik szemem - 3,25-ös, a másik - 3,5 dioptriájú. A védőnő azt mondta - 5 -ig szülhetek hüvelyi úton, afölött császár a protokoll az erőlködés miatt a kitolási szakaszban. leválhat a retina.
2013. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem csak az egyik szememet kellett müteni (3x) szürkehályoggal. A doki (a szemész) mégis azt mondta, hogy nem szülhetek hüvelyi úton, így hát nekem is császármetszésem lett. Most 2 és fél éves a kislányom. 30 hetes kismama vagyok, most készülök a szemészetre, de szerintem ha először is az lehetett most is császárom lesz. Szintén a megerőltető nyomás miatt.
2013. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak még más betegségek, problémák is amivel tiltva van. Pl bizonyos érbetegségek ilyesmi. Mind aze reölködés miatt tiltott, mert elpattanhat és elvérzik a beteg. Egyik ismerősömnek már szülés után derült ki hogy az agyában van egy érrendellenesség és nem is szülhetett volna hüvelyi úton, ezért hálát adhat a sorsnak hogy enm történt baj, de mondták neki a másodikat már nem engednék természetes úton igy hogy tudják ezt a dolggot. Csak ebben tényleg az a durva hogy ezt nem vizsgálhgatják és sok embernek van iylen csak adddig enem is derül ki. aztán jön a mgelepetés a szülésnél, csak akkor már késő.:(
2013. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!