Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25-26 hetesek Ti energikusak...

25-26 hetesek Ti energikusak vagy fáradtak vagytok?

Figyelt kérdés
Én fárdt és álmos vagyok állandóan..Ti hogy vagytok ezzel ???
2013. ápr. 29. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon energikus vagyok, imádom az állapotom:-) 26hkm
2013. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nálam nagyon változó.. Van amikor egész nap csak mennék sétálni, ide-oda.. De olyan is van, amikor egész nap csak aludnék.

25 hkm

2013. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
hű akkor nekem lehet vasat kellene szednem ? :S én fáradt és álmos vagyok :S
2013. ápr. 29. 17:21
 4/15 anonim ***** válasza:
vérkép kimutatja ha valami hiányod van vas vagy bármi , nem volt ilyen gondod?
2013. ápr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én pont úgy érzem magam, mint alapállapotban, fáradt vagyok, de csak a kisfiam miatt, aki után rohanni kell. Jóval gyengébbnek érzem a testemet, kevesebbet bírok, hamarabb jön a nyüglődés, mint az első terhesség során.
2013. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4-es, ez teljesen gyakori a kismamáknál, minden trimeszterben, a terhesség egyik tünete a fáradtság, a hormonok miatt és a más állapot miatt. Attól még lehet tökéletes a vérkép, ha fáradt a kismama...

Én 26 hetes vagyok és nálam is változó, de inkább fáradt vagyok, néha majd összeesem, semmi energiám, főleg a frontokra vagyok érzékeny, az időjárásra. Meg a 2 évesem is rendesen lefáraszt, hogy a nap végére már kész vagyok:)

2013. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én reggel tele vagyok energiával, de estére kidőlök. Harmadikat várom, egész nap rohangálok a kicsi után, és napi 4 órát dolgozom itthon, plusz a házimunka. Szerintem tök normális, hogy elfáradunk. De lehet, hogy kicsit vérszegény vagy, esedékes mostanában a vérvétel, abból kiderül. Ilyenkorra szoktak kiürülni a szervezetünk vasraktárjai...
2013. ápr. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
kedves 6os. 4es vagyok, azt irta a kérdező hogy lehet kevés a vasa , erre írtam hogy azt a vérkép kimutatja, és nem kell általánosítani , mert én is kismama vagyok és sose voltam eddig fáradékony?:) 26hkm
2013. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És még annyi kedves 6os hogy tisztában vagyok hogy a hormonok meg sok egyéb , közrejátszhat, köszönöm hogy megmutattad milyen okos anyuka, és kismama vagy. Bírom az ilyeneket , mindent jobban tudnak mindenkinél :-)
2013. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, én is bírom az ilyen kismamákat, mintahogy a válaszodból is kitűnik, te pont nem olyan vagy vagy inkább nem tartod annak magad.

Nem azt írta a kérdező, hogy lehet, hogy kevés a vasa, hanem lehet, hogy azt kellene szednie a fáradtság ellen. Mindenesetre a vérkép ellenére ezt a plusz vitamin dolgot egy orvossal kell megbeszélni.

És én pl. az első terhesség alatt én sem voltam fáradékony, csak az első trimeszterben, de most egy kis 2 éves mellett, kissé lefáradok. Ez teljesen különböző, minden embernek más a szervezete. Csak azért írtam, hogy hormonok és egyéb, mert ez teljesen normális terhesség alatt, a jó vas értékek mellett is.

Ha már vas, akkor a haemoglobin szintet is meg kell nézetni ilyenkor, de ezt egy orvos jobban tudja, mert van, amikor a vérkép elég vasat mutat, de a haemoglobin szint elég alacsony, akkor is vas kell, de azt már infuzióban adják, mert tablettában nem jutna elegendő mennyiséghez a szervezet. Tehát, igen, lehet a vas is befolyásolja ezt, de meg kell először nézetni ezt a két értéket és akkor kiderül, hogy mi a teendő, elég-e a vas tabletta vagy kell infuzió, vagy egyik sem.

Nem okoskodom egyébként, csak leírtam, hátha hasznos lesz valakinek, nem kell belekötni az emberbe rögtön. Én nem annak szántam a választ, ne haragudj, ha te sértésnek szántad.

2013. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!