Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyesek miért gondolják azt,...

Egyesek miért gondolják azt, hogy a 38. hét még korai megszülni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha a baba magától ekkor jön, nem korai, mert már fejlett.

De mondjuk igenis korai, ha direktbe ok nélkül elindítják a szülés, mondjuk azért, mert a doki a másik héten nyaral...


Amúgy mire gondolsz?

Ki és hol írta, hogy a 38 hét korai? Miből indul a felvetésed?

2013. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mert a baba jobban alkalmazkodik a külvilághoz, jobban fog tudni szopni, erősebb, fejlettebb. stb...
2013. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is ismerek olyat, aki fennhangon hirdeti,hogy a 38 hétre született kisfia koraszülött lett 3,5 kg-al...

Szerintem nem olvasnak utána a dolgoknak. A papírján fel volt tüntetve egy dátum a szülés várható időpontjáról és azt szentírásnak vette. A végén meglepődött, de biztos nem parázta végig a terhességét:-)

2013. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mert egyik nap feltettem egy kérdést, amiben kifejtettem azt, hogy már szeretnék szülni (nem érzem, hogy biztonságban van már odabent a baba) erre páran lehurrogtak, hogy lehetek ennyire szívtelen hogy ki akarom üldözni a gyereket. Ma vagyok 38+4 hetes.
2013. ápr. 30. 12:45
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük! A 38. héten már teljesen normális a szülés. És az is, hogy már szeretnéd, hogy megszülessen. :)
2013. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak arra akartak utalni, hogy a baba tudja mikor kell jönnie, és "erőltetni" nem lehet, nem is szabad.
2013. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne biztonságban? Addig jó amíg benn van!:) De én is nagyon vártam már a 36. héttől a szülést, szóval ezt a részét megértem!
2013. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha magától beindul a szülés a 38. héten, akkor miért lenne korai???

Nekem a 37. héten indult be a szülés, senki nem mondta hogy koraszülött a lányom (papírra sem írtak ilyet)pedig 2750 gramm és 50 cm volt.

Ne foglalkozz az ilyen véleményekkel! :)

2013. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én ugyan igy voltam, annyira akartam szülni, hogy az adrenalin elnyomta az oxitocin hormont :)

már 37 hetesen kértem, hogy lassan induljon kifelé, végül 15 nappal túlhordtam :)

2013. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szia kereken 38 hétre született lányom,3kg 65 dkg-mal 53cm-rel, én ugy vagyok vele 9 honapba bármikor hisz nem hordhatom 10 hóig :-) a 40 hét a doki is mondta azért 40-et számolnak mert az még belefér hisz, akárhogy számolná az ember nem lehet 100%-ra megmondani mikor is fogant pontosan, mostanival ugy vagyok 36 hét után bármikor jöhet hisz akkora már fejlett minden szempontbol a külvilágra,nekem azt mondta egyszer egy nénike, ha már megérik a körmöcskéje akkor jön :-) tudja azt a baba mikor kell kijönnie 30 hkm
2013. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!