Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23+4 napos uh-n a doki javasol...

23+4 napos uh-n a doki javasolta, h. haggyam abba a terhesvitamin szedést, a baba méretei miatt, igaza lehet?

Figyelt kérdés
A talpacskája már most nagy,meg a feje is,ja meg a súlya már most 683gramm.Azzal is lehet összefüggésben a súlya,hogy én mennyit eszek? 2-3 hete kicsit elengedtem magam,a mérleg is megmutatta ezt.Eddig meg abban voltam,h.kisebb,mert az eddigi mérések alapján kisebb is volt kicsit.
2013. máj. 1. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
ne szedd napi szinten de néha bevehetsz egyet-egyet. Ajánlatos még szülés elötti napokban szedni hogy feltöltődjenek újra a készleteid, na meg szülés után szedd mert az anyatej kivonja megintcsak a vitaminokat, ásványianyagokat az anya szervezetéből. Semmi baja nem lesz a babádnak ha most nem szeded egy ideig.
2013. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

24 hetesen 920 gramm volt a babám, egy szóval sem mondta a doki hoy ne szedjem!!!

Most 32 hetesen 2600 gramm, most se szólt hogy nem kene szedni ...


Édeskes, mert a 12. hétig mindig kisebb volt 1-1,5 héttel, doki szerint krsőbb fogant, utánna meg úgy megindúlt a növekedésben hogy nagyobb mindig 2 héttel.

2013. máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már nem szedem minden nap.Kb 2hete minden másnap vettem be,de akkor most kicsit szüneteltetem.
2013. máj. 1. 09:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a terhesvitamintól lesz nagy a baba, ez genetika. Nekem ezt mondta a nőgyógyász, mikor a 33 hetes uh-n 35 hetesnek felelt meg a fiam a méretek alapján. Mert egyébként sem én, sem a férjem nem születtünk kis súllyal, ezért született nagy súllyal a fiúnk is. A 38. héten 3960 grammal és 54 cm-el.
2013. máj. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb már 10 orvosból 8 azt ajánlja, hogy hagyja abba egy idő után a kismama, de vannak akik még mindig nem hiszik el, hogy összefügg a súlyával. Mert amíg 10ből 1nek kis súlyú babája született terhesvitaminokkal, nem érdekli őket a maradék kilenc. Persze mindenki azt csinál, amit akar, csak hát mégsem olyan könnyű megszülni egy 5 kilós babát.
2013. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem pont ellenkezőleg volt 2 majd 3 héttel mérték kisebbnek uh alapján a babámat 32 héttől

38 hét 1 naposan a becsült súlya a babának 2557 gramm volt

akkor mármint 32 hetesen azt mondta a doki hogy kezdjek el terhesvitamint szedni addig nem ajánlotta

2013. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, amelyiknél nem szedtem terhesvitamint (csak 12.hétig folsavat illetve ezután ca+d3-t semmi mást) ő 4330 gramm lett...amelyikekkel szedtem, ott 3400 és 3800...

és egyébként a 4 kiló felettit volt legkönnyebb és leggyorsabb megszülni. de persze én csak 1 példa vagyok.

2013. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!