Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit tegyek? Menjen vagy...

Most mit tegyek? Menjen vagy maradjon a kutya?

Figyelt kérdés
Sokáig szerettünk volna a férjemmel, de nem jött össze a terhesség.(2 év)Erre vettünk egy kiskutyát.Azért vettük, mert szerettünk volna legalább két gyereket meg legalább 2 kutyát.De előbb a gyerek lett volna jó ha előbb ő jön.Nah szóval megvettük a kiskutyát aki 3 hónapos és szobakutya.Erre egy hónapra rá terhes lettem.Most ő még nem szobatiszta tehát mindig kakit meg pisit takarítgatok utána.Lehet ez ártalmas a terhességemre?Az, hogy eggyütt élünk egy lakásban a kuytával,stb.,stb..Van valaki aki szintén lakásban tart kutyát, kutyákat, és úgy hordott ki terhességet?Mitől kell tartani ilyenkor?
2013. máj. 1. 19:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
semmitől sem kell tartani, ha a kutya jólápolt, gondozott. nálatok inkább az a probléma, h még kölyök a kutya. de egy felnőtt, megfelelően fürdetett, kullancs- és bolhairtót, féregtelenített kutya semmilyen problémát nem okoz. a kaki -pisi takartásról azért megkérdezném a nőgyógyászomat, de elvileg nem veszélyes az alapvető higiéniai előírások betartása mellett. ha nem tudjátok vállani, döntsetek még időben, bár a helyzet leírása alapján megítélésem szerint nem indokolt, h túladjatok rajta.
2013. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%

A kaki pisitől lehet fertőzést kapni, ezért nem ajánlatos.

Én nem tartanám meg, elajándékoznám!

2013. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
És ha szobatiszta lesz akkor megtartsuk?Legfeljebb addig a férjem takarítaná az ilyen dolgokat.
2013. máj. 1. 19:40
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan tartanak kutyát gyerek mellett és sok esetben a kutya előbb van, mint a gyerek, tehát én nem tenném ki ezért, tényleg arra figyeljetek, hogy ne te takarítsd utána a kakit, hanem más, de amúgy nem látom akadályát.
2013. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
ha tudjátok sétáltatni miután megszületik a baba, akkor szerintem tartsátok meg. a gyerekekre nagyon jó hatással van a háziáállat, különösen a kutya, nagyon erős kötődést tudnak kialakítani vele. nekem egy 4 éves kutyum van, mi ideiglenesen el kellett, h vigyük anyumhoz, mert veszélyeztetett terhesen nem sétáltathatom, a párom a munkája miatt alkalmatlan a rendszeres sétára. kínozni meg nem akartuk azzal, h sokszor 10-12 órán át kellene tartogatnia. de már most nagyon hiányzik, az első adandó alkalommal újra magunkhoz vesszük...
2013. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
volt már egy ilyen kérdés, rengeteg válasszal, a 90% válasza az volt, amit az első válaszoló. Ha betartod a higiénés szabályokat, nem lehet baj. Kesztyűben nyúlj az alomhoz, fertőtleníts ( nem kell a kezedben Domestossal járni, nem így értem). Rengeteg nő, kismama,anyuka, várandós nő, pici babákkal élnek háziállattal "körülvéve". A toxoplazma vizsgálaton úgyis kiderül, hogy megvan e a védettséged már. Ha igen, nincs gond, maradjon a kutyus! :-) Boldog babavárást!
2013. máj. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van kiskutyám, és éppen babát várok.

Szerintem a macska a veszélyesebb (meg a tengerimalac stb.)a toxoplazmozis miatt.

Sokan kihordják a babát, de ha aggódsz akkor ne simogasd annyit, és moss gyakran kezet! (Én is ezt teszem.)De az a pici kutya már kötődik hozzátok, én sosem tudnám kitenni a szűrét!

2013. máj. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is terhes vagyok, lassan a III.trimben, és nekünk is van kutyusunk. Semmi probléma nincsen, és nekem nem lett volna szívem megválni tőle, mert imádom.

Minden leletem rendben van, semmi gond. Ő pedig rendesen van féregtelenítve, gondozva!


27 hkm

2013. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kutya? Persze, hogy tartsd meg, neki köszönhetitek a babát, hogy nem rajta görcsöltél.:D
2013. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkapott minden oltást, gondozva van, akkor nyugodtan meg lehet tartani. Semmi bajod nem lesz tőle. Az alom takarítás a macskáknál veszélyes a Toxoplasma miatt, de ott is, ha a kismama kesztyűben takarít utána és alaposan kezet mos, semmi gond nem lehet, persze, ajánlatos, ha más takarít. De a kutya nem terjeszti a toxoplasmat. Meg gondolom, kezet mosol utána rendesen.

Tényleg ne aggódj emiatt, kérdezz meg bármelyik állatorvost, nődokit, senki nem fogja azt mondani, hogy vállj meg a kutyától.

Amúgy nekünk is kisméretű kutyink, végigkísérte a terhességemet, most a fiammal már jól eljátszanak. Most megint terhes vagyok és eszem ágában nincs megválni tőle:)

2013. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!